Őszi színházi kínálat a B32-ben

B32 Galéria és Kultúrtér, kulturális-közösségi pont programok Budapesten, a Bartók Béla úton.

B32 Parkmozi - Egy mindenkiért


AUGUSZTUS 24. SZERDA, 21:00

Egy dokumentumfilm, ami játékfilmes sűrűséggel meséli el Szilágyi Áron, háromszoros olimpiai-bajnok pályafutásának legfontosabb állomásait és akciódús felkészülését az előtte álló versenyekre.

magyar dokumentumfilm, 80 perc
6 éven aluliaknak nagykorú felügyelete mellett ajánlott

A film bemutatja az ötkarikás sikersztori mögött álló komplex személyiséget, a néző megérezheti, miért lesz valaki egy a sokmillió közül, mik azok a tényezők, amik a világ tetejére repítik.

Exkluzív élsportolói és magánéleti szituációkban találkozhatnak a nézők Áronnal.

Nyomon követjük, amint megházasodik, ahogy leadja a diplomáját két asszó között, elmélyedünk családi videó- és fotóalbumában, ahonnan valóságos kincsek kerülnek elő gyerekkoráról. Győz, veszít, szenved, majd újra és újra felülkerekedik önmagán... Láthatják a nézők, ahogy a felesége, Betti vigasztalja egy megrázó vereség után, és azt is, amikor egy hősiesen kiharcolt aranyérem után önfeledten dobálják fel a páston a csapattársak.

Rendező: Muhi András Pires

George Tabori - Harmadrosta Csoport: Mein Kampf (Harcom)


SZEPTEMBER 7. SZERDA, 19:00

A nagy közönség és szakmai sikert aratott Hamlet után új előadásra készül a Harmadrosta Csoport!

Sötétségbe fúló groteszk komédia egy csirkéről, egy ideológiai közhangulatot meglovagoló német politikusról, és arról, hogy a szeretet életveszélyes dolog.

Fordította: Kurdi Imre

Szereplők: Borköles Bence, Jordán Flóra, Kardos Tibor, Tabajdi Anna, Tárkányi Damján

Díszlet és jelmez: Domahidy Veronka

Rendező: Szigeti Balázs

Karinthy Frigyes: Utazás a koponyám körül


SZEPTEMBER 15. CSÜTÖRTÖK, 19:00

A Nézőművészeti Kft előadása a B32-ben

Játsszák: Karinthy Frigyes: Scherer Péter
A nő: Parti Nóra
A férfi: Marton Róbert

Dramaturg: Gyulay Eszter
Jelmez: Pirityi Emese
Zene, dalszöveg: Marton Róbert
Fény-Hang: Mervel Miklós/Ács István
Grafika: Benedek Levente

Rendező: Scherer Péter

Karinthy műve minden idők egyik legjobb betegségmemoárja, és világirodalmi szempontból is egyedülálló alkotás. Szívszorító nyomozás a „nagy diagnózis” után. Egészségből a betegségbe- ez minden ember rémálma, és élete második felének szinte elkerülhetetlen nagy változása. A mű máig jelentős irodalmi és emberi értékkel bír, hiszen Karinthy elemi kíváncsisággal fordul a világ titkai felé. Kutatja önmagát, az orvostudomány, a tudomány jellemzőit, megszállottan, mégis némi öniróniával áthatva. Hisz a tudomány erejében, megváltó, emberi életeken átívelő hatalmában. Karinthy racionalista stílusa, örökös önreflexiója és érzékenysége a paródia iránt teszi mélységesen átélhetővé és szórakoztatóvá a műveit. A humor az élet elemi része Karinthynál, ebből a perspektívából elemez mindent.

A társulat előadásában, Scherer Péter megformálásban, reményeink szerint, egy minden szempontból Karinthyhoz hű előadás születhet, melyben a kiszolgáltatottság, és magány egyetemes érzésének plasztikus megfogalmazása mellett, a továbblépés lehetősége és a jövőbe vetett remény is megfogalmazódhat.

Az előadás, a színészi játék személyességén túl, erős zenei hatásokra kíván építeni, melyben a rendkívüli muzikalitással rendelkező Marton Róbert színész nyújt segítséget. A zenei betétek és atmoszféra pontos szerkezeti felépítése, a próza és a dalbetétek egyensúlyának megteremtése az alkotók munkájának első, és egyik legfontosabb állomása.

A történetet elbeszélő férfi főszereplő mellett, a kiszolgáltatott élethelyzetben folyamatosan jelenlévő, női gondoskodást is plasztikus formában kívánja megjeleníteni az előadás. Az ápolónő és a feleség, Böhm Aranka szerepében valamint egyéb „angyali” formában, az énekben és prózában is egyaránt kíváló tehetségű színésznő, Parti Nóra egészíti ki az alkotói csapatot.

Az előadás terveink szerint felnőttek és a fiatalabb korosztály számára is élményt adóvá válhat.

TEO Y la MAR - Flamenco est


SZEPTEMBER 16. PÉNTEK, 19:00

Ha meghalljuk a szót, "flamenco", legtöbbünk a perzselő nyapfényben úszó andalúz városokra, végletes érzelmeinkre, tüzes szenvedéllyel sodródó táncosnőre, vörösre, feketére, a ritmus sebes pergésére gondol. A flamenco mindez és ennél még sokkal több.

Egy kultúra, egy életforma, egy nyelv, egy művészeti kifejezési forma, és mindezek révén egy olyan közeg, médium, idő és tér, ami összeköt minket, amiben találkozhatunk és kapcsolódhatunk. Kapcsolódhatunk e távoli kultúrával, annak felszabadító végletességével, de egymással és magunkkal is a zenén, a ritmuson, a mozdulaton, az élményen, a tetszésnyilvánításon, a szomorúságon és örömön, az odafigyelésen keresztül. A flamenco előadás misztikus körébe ugyanúgy belép a néző, mint az előadó. Együtt sodródunk a dallammal, a lüktető ritmussal, a duzzadó, apadó érzelmekkel teli mozdulatokkal egy olyan végpont felé, ahol mindannyian igazi lelkesedéssel, inspirációval telten, felszabadultan, tele annak a bizonyos napfénynek az erejével örülünk majd az élménynek, amit együtt éltünk át.

A TEO y la MAR Keck Mária flamenco táncművész és énekes, valamint Teo Mandžuka flamenco gitárművész duója, amelyben saját flamenco alapú kompozíciókat és hagyományos flamenco darabokat játszanak, utóbbiakat a műfaj improvizatív hagyományai szerint. A felálláshoz ez alkalommal Böröcz Petra flamenco táncművész csatlakozik vendégművészként a B32 Galéria és Kultúrtér színpadán,

Keck Mária - ének, cajón, tánc
Böröcz Petra - tánc
Teo Mandžuka - flamenco gitár

Kicsibácsi, Kicsinéni meg az Imikém


SZEPTEMBER 20. KEDD, 19:00

„– Egyvalamit nem szeretek: sietni – szólalt meg egy augusztusi késő délutánon Kicsibácsi. – Itt van például a nyár. Amilyen hirtelen jön, egy napon – és ez, akárhogy is nézzük, nem egy távoli nap – ugyanolyan váratlanul, akárha sürgős dolga támadt volna, odébbáll innét. – A nyár – biccentett Imikém, s fülén megvillant a fény, mint egy játék bádogvaku.”

Képzeljük azt, hogy van valahol egy hely, odabent. Ezen a helyen él Kicsibácsi és Kicsinéni meg Imikém, a bádognyúl, aki igazából… Na mindegy, ez bonyolult, elég annyi, hogy ő is ott lakik velük. Kint épp nincs semmi, legalábbis semmi olyan. Úgyhogy ők hárman nem is mennek sehova. Minek mennének, otthon is bőven akad csinálnivaló! Úgy saccperkábé: minden. Ami azért, lássuk be, korántsem kevés! Találmányok, kísérletek, elképesztő kalandok, mi több, olykor egy-egy világverseny is – csupa olyasmi, amihez Kicsibácsiéknak (na meg Imikémnek) ki sem kell dugniuk az orrukat az ajtón. Ahogy nekünk sem, ha már úgy alakult, hogy mi is ott lehetünk velük. Legalábbis képzeljük azt…

A Nézőművészeti Kft. Dániel András írásai alapján készült előadása kintről és bentről, együttről és különről, gombócevésről és a helyes kanyarodásról – nem csak felnőtteknek.

Játsszák:
KICSIBÁCSI - Katona László
KICSINÉNI - Jankovics Anna
IMIKÉM, A BÁDOGNYULUK - Jaskó Bálint

Jelmez: Pirityi Emese
Díszlet: Játéknap Csapat
Bútor: Redone Projekt
Mozgás: Méhes Csaba
Zene: Marton Róbert
Dalszöveg: Marton Róbert és Dániel András
Fény- Hang: Ács István
A rendező munkatársa: Fábián Ilona
Színpadra alkalmazta és rendezte: Gyulay Eszter

Külön köszönet Lengyel Csabának, Túri Lajosnak, Gyulay Erikának és Szabó Lászlónak.

A kedvezmény a teljes árú jegy kosárba helyezése után választható ki.

TÚLÉLŐ


SZEPTEMBER 22. CSÜTÖRTÖK, 19:00

„Mikrofonpróba. Egy, kettő, három.
Talán működik. Nem tudom. Hogy hallasz-e, még azt se tudom.
De ha hallasz, akkor figyelj. Ha figyelsz, akkor rátaláltál arra a történetre, amiben minden csődöt mondott. Ez a 2039-es járat fedélzeti adatrögzítője. Fekete doboznak hívják, bár narancssárga, és a belsejében van egy végtelenített huzal, ami mindent megőriz, ami hátramaradt. Na, te most ráleltél erre a történetre…”

A Harcosok klubja szerzőjének, színpadra eddig még sosem adaptált, újabb horror-szatírája. A Túlélő főhőse egy zuhanó repülőgép pilótafülkéjében meséli el történetét a fekete doboznak. A „Lenni vagy nem lenni” kérdéskör sajátos körbejárása. Egy féktelen, szuicid akció, melyhez a fogyasztói társadalom, a tömegkultúra, a vallási biznisz és a civilizáció összes agyréme vezetett.

Varga Ádám monodrámája Chuck Palahniuk Túlélő című könyve nyomán.

Szigorúan 16 éven felülieknek!

A Manna, a Másik Oldal produkciója

Kalap (variációk agyműködésre)


SZEPTEMBER 24. SZOMBAT, 19:00

„A Kalap előadása olyan, mint egy akusztikus koncert: intelligens, érzékeny és szórakoztató, miközben a kompozíció alkotói és előadói csakis nyílt lapokkal játszanak, nem erősítenek rá mesterségesen hangokra, közel kerülnek a közönséghez, közvetlen kapcsolatot is létesítenek vele. Sallangmentes együttlét az előadás, amely azért jött létre, mert a résztvevő felek kölcsönösen kíváncsiak egymásra.” – Kutszegi Csaba

A Nézőművészeti Kft és a Manna közös előadása:
Kalap (variációk agyműködésre)

Nem tudod kimondani, hogy elmebonbon?
A társas érintkezés aknamezején sem éjjel, sem nappal nem bírsz átkelni?
Időnként kiszalad egy bazdmeg vagy ami még rosszabb, az őszinte véleményed?
Netán kalapnak vagy baseball sapkának nézed a szeretteidet?
Vagy hallottál már ilyesmiről, és ez aggaszt?
Semmi gond. Van rá egy bohóctréfánk.

“Az én szememben utazók ők, akik fantasztikus világokat tárnak föl- olyan világokat, amelyekről máskülönben, tudomásunk vagy elképzelésünk sem lenne. Ezért érzem úgy, hogy van valami meseszerű az életükben és az utazásaikban.” (Oliver Sacks)

Játsszák:
Fehér Dániel (Prozopagnóziás)
Jaskó Bálint (Afáziás)
Kovács Krisztián (Aspergeres)
Nagy Dóra (Tourette zavaros)

Jelmez: Pirityi Emese
Zene: Monori András
Mozgás: Méhes Csaba
Fény- Hang: Ács István
Irodalmi munkatárs: Faragó Fanni
A rendező munkatársa: : Hodászi Ádám
A szövegkönyvet szerkesztette és rendezte: Gyulay Eszter

Légrádi Gergely: Fekete-fehér


SZEPTEMBER 27. KEDD, 19:00

(monodráma)

Egy hotelszoba – akár egy börtön cellája. Van idő mesélni, van idő játszani. A magányos fogoly megpróbálja minden áron ép elmével túlélni az új hatalom pusztító elnyomását. A végeláthatatlan kihallgatásokat. Hogyan segíthet mindebben a sakk? Hol kezdődik a játékszenvedély és hol válik őrületté? Csak úgy sorjáznak a játszmák, amelyeket le kell játszani, úgy önmagával, mint a másik színnel és a hatalommal.

Tessék beszállni. A hajó hamarosan kifut. Ahogy a gondolkodási idő, amely a következő lépés megtételére rendelkezésre áll. Szóval? Beszáll? Leül? És lép végre-valahára?

Írta: LÉGRÁDI GERGELY
Játssza: GÖTTINGER PÁL
Rendezte: UJJ MÉSZÁROS KÁROLY

Látvány: Fekete Anna
A rendező munkatársa: Kovács Henrietta
Hang: Balázs Krisztián

A Fekete-fehér az intellektus, a műveltség, az egyén hatalommal és saját magával vívott harcáról szól, méghozzá a szereplők zseniális sakkpartijának izgalmas megjelenítésén keresztül. A monodráma azért tud érvényesen megszólalni, mert a hatalom és az egyén viszonyát, a túlélést és annak árát úgy mutatja be, hogy közben tanúi lehetünk, milyen következménnyel jár, amikor a jótéteményként segítségül hívott királyi játék szenvedéllyé, sőt őrületté válik.

A Fekete-fehér feszültségét többek között a főszereplő, Dr. B. alakjának különös titokzatossága adja, és az, hogyha a játszma elkezdődött, sohasem tudhatod, hogy a végén a győztes vagy a vesztes oldalon állsz majd.

A monodráma szereplői, egytől-egyig Göttinger Pál megformálásában, saját értékrendjük és igazságuk szerint cselekednek.

Martin McDonagh: Leenane szépe

OKTÓBER 8. SZOMBAT, 19:00
OKTÓBER 9. VASÁRNAP, 19:00

A Nézőművészeti Kft. új produkciója, Kovács Lehel rendezésében októberben érkezik a B32 színpadára!

Martin McDonagh darabja 1996-ban debütált Írországban, majd később Londonban is sikerrel ment és négy Tony-díjat nyert el. Magyarországon 1997-ben mutatta be a Vígszínház, majd 1998-ban a Kaposvári Csiky Gergely Színház, 2004-ben az Örkény, 2015-ben pedig a Centrál Színház tűzte műsorára. Októbertől a Nézőművészeti Kft. tolmácsolásában, Kovács Lehel rendezésében láthatja újra a magyar közönség.

Játsszák: Mucsi Zoltán, Jankovics Anna, Katona László és Kovács Krisztián

Fordító: Upor László

Dramaturg: Gyulay Eszter

Rendező: Kovács Lehel


A SZERVEZŐK AZ IDŐPONT ÉS A PROGRAMVÁLTOZTATÁS JOGÁT FENNTARTJÁK!