Ezeken az oldalakon nincsenek saját írások.
A cikkek automatikusan (szerkesztés és kommentár nélkül) gyűlnek.
A forrásokat a bejegyzések végén lehet megtalálni.

„Ugyanúgy beszippantott, mintha ott lettem volna” – Az online színház néha még jobb is, mint az „igazi”

Ami hiányzik a klasszikus színházi élményből – a szertartás-jelleg, a jelenlét, a közönség-közösség élménye, az atmoszféra –, azt páratlan közelikkel, extrákkal, és az elérhetőség örömével pótolják az online színházi streaming platformok, melyeken élőben lehet színházi előadásokat nézni otthonról. Ezek a platformok régi adósságot törlesztenek most, amikor a járvány miatt fokozott az igény nézői és alkotói oldalról egyaránt. Kipróbáltuk, és megkérdeztünk olvasókat is az élményeikről, a platformokkal pedig arról beszéltünk, mivel jár és miért fontos ez a fajta kultúraközvetítés.

A színháznak a XXI. században nem lehet az az egyetlen formája, hogy háromszáz ember ott van egy nézőtéren, vagy hatvanan beülnek egy pincébe

– fogalmaz Radnai Márk, a SzínházTV művészeti vezetője, rátapintva, hogy miért kellett volna már a szakmának réges-rég megoldást találnia arra a kihívásra, hogy a sokat dicsért ezerszínű magyar színházi kultúra élvezete ne egy szűk kör kiváltsága legyen. A színház ugyanis, bár kétségkívül nem tömegműfaj, azért annál sokkal több embert érdekelne Magyarországon, mint ahányhoz eljut: lelkes, aktív kultúrafogyasztókat riaszt el, hogy egy-egy jobb hírű előadásra hetekkel, de inkább hónapokkal előre, vagy csak ismeretségek, titkos sámánszertartások, fél vese eladása, páratlan szerencse folytán lehet jegyet szerezni. Még a legnagyobb színházunkba se férnek be sokkal többen, mint egy-kétezer fő, és míg a nézőtereket sokkal nagyobbra nem lehet építeni, arra, hogy az előadások több embernek legyenek hozzáférhetőek, azért lennének módok.

Ilyen mód volt például a hazai közszolgálati televíziózás egy sokkal fényesebb időszakában nagy népszerűségnek örvendő színházi közvetítés műfaja is. Még tizenöt évvel ezelőtt is, ha nem is heti rendszerességgel, de viszonylag gyakran lehetett elsőrangú színházi előadásokat megnézni élő közvetítésben, valamely állami csatorna hétvégi főműsoridejében, a Tótéktól a Hotel Mentholig, Egertől a Nagykörútig. A régi közvetítések, a társulatok saját archívumba készült, időnként DVD-n kiadott előadásfelvételeivel együtt aztán idővel ilyen-olyan minőségben felkerültek a videómegosztókra, és a koronavírus-járvány első, tavaszi hullámában ezeket hirtelen tömegesen fedezték fel a betevő színházi élményük nélkül maradottak. Néhány gyorsabban reagálni képes, technikailag felkészültebb színház már ekkor műsorra tűzte egy-egy aktuális előadását is így, jellemzően ingyen – ám azt már akkor is sejthettük, hogy ez hosszú távon nem lesz megoldás, hisz a járvány miatt kieső bevételeket hálálkodó kommentekkel nem lehet pótolni.

Az elmúlt hónapokban megszületett, vagy már létező, de mostanra megújított, az új feladatokra felkészített online színház-streaming platformok gyakorlatilag a színházi közvetítés jól bevált műfaját élesztették újjá, ötvözve az időközben elérhetővé vált technikai megoldásokkal – és a rendszer működését biztosító bevételi lábbal. Mára látszik, hogy a trend felível, kicsit túlzott ütemben is: rengeteg szereplő akar belépni erre a piacra, a nagyobb, több társulattal együttműködő, professzionális – vagy arra törekvő – streaming-platformok mellett színházi előadások élő streamelésébe vagy felvételről való közvetítésébe kezdenek kisebb társulatok is, vagy éppenséggel a békeidőkben jegyértékesítéssel foglalkozó Jegy.hu is. Hogy ezek közül hosszabb távon melyek maradnak életképesek, az persze még a jövő zenéje. Cikkemhez én a két leghangsúlyosabb ilyen platformot, az eSzínházat és a SzínházTV-t próbáltam ki, olvasóinknak is ezekről voltak saját élményei.

Az eSzínházon A padlás 999. előadását néztem meg a Vígszínházból, azt, amelyik egy technikai malőr miatt be is került a hírekbe, mivel a hirtelen nagy érdeklődés miatt sokan nem kapták meg időben a jegyüket – őket azóta kártalanították –, ám én azon szerencsések között voltam, akiknek ezzel nem volt gondja. Amellett, hogy ez egy eleve egészen csodálatos előadás, a streaming-élmény is zökkenőmentes volt: egyetlen érdemi akadás volt a közvetítésben, amikor nagyjából félpercnyi eseményről lemaradtam, a hang és a kép kifogástalanul működött. Az előadás kezdetén ugyanazt a várakozást éltem át, amit normális esetben is szoktam, és általában sem tapasztaltam hiányát a fizikai jelenlétnek, ehhez persze kellett a közvetítés professzionalitása.

Már amellett, hogy eleve nagyon élveztem az olyan apróságokat, hogy például a legkényelmesebb otthoni ruhámban el lehetett heverni az ágyon egy takaróval, amit, ugye a Vígszínházban nemigen tehettem volna, és a laptop előtt azon sem ütődött meg senki, ha megkönnyeztem a látottakat, vagy hogyha együtt dudorásztam a színészekkel. Ami azonban végképp meggyőzött, az a közelik alkalmazása: a közvetítés azon pillanataiban, amikor csak egyetlen színész arcát mutatta a kamera extrém közelről, olyan elementáris élményt kaptam színészmimikából, amilyenre a legelső sorban ülve sem lett volna lehetőségem. A szünetben a darabról készült werkfilm is jót tett az élménynek, ahogy az is, hogy volt taps – gépről ugyan, de erre rá nem jöttem volna, ha nem kérdezem meg a színházat –, valamint tapsrend, abban pedig reagálás az online helyzetre, köszönés az online nézőknek, és így tovább. Azt az élményeikről mesélő olvasóink is kiemelték, hogy az előadás előtt, közben és után kapott extra tartalmakat és közösségi élményeket nagyra értékelték.

Az Azt meséld el, Pista végén volt egy »közönségtalálkozó«, egy moderátor a közönség által beírt kérdésekből tett fel néhányat. Jó részük pont erre a stream-ügyre vonatkozott. Mácsai nagyon okosakat mondott arról, hogy ez kicsit olyan, mint a könyvnyomtatás, előtte azt hittük, kell a szerzetes, aki másolja a könyvet, aztán azóta kiderült, hogy nem. Meg arra a kérdésre, hogy milyen volt közönség nélkül, azt válaszolta, volt közönség: a fejében, a szeme előtt. De ehhez az is kell nyilván, mondta, hogy közel hétszázszor adta ezt elő, és tudja, mik a reakciók, a hallgatások, a csöndek

– meséli olvasónk Mácsai Pál Örkény István-szövegekből összeállított egyszemélyes előadásáról. Másik, szintén gyakori színházba járó olvasónk a Radnóti Színház Csapodárok című darabja kapcsán emelte ki, hogy mennyit számított a jelenlét-érzésben a szünetekben kapott plusztartalom:

A szünetben, amint a színészek lejöttek a színpadról, már a takarásból rögtön bejelentkeztek, meg amikor vége volt a darabnak, akkor is, és, bár én nem vagyok ilyesmire kiélezve, de mégis tök jó érzés volt, hogy voltak ilyen kis hozzáadott pluszok. Ahogy az is, hogy a színháznak fontos volt, hogy kommunikáljon a közönségével, és ezért az előadás előtt Kováts Adél és a rendező is mondott pár mondatot. Több ilyen kis hozzáadott elem is volt, ami növelte azt az érzést, hogy élőben van, tényleg, nem felvétel, és úgy érezhette az ember, hogy kicsit jobban részese lehet a dolognak. Ez a színház érdeme, hogy ezt így kitalálták

– hangsúlyozza olvasónk.

Abban is egybecsengenek olvasóink élményei a sajátommal, hogy a profin szerkesztett előadásoknál semmilyen hiányérzetük nem volt amiatt, hogy képernyőn nézik az előadást, nem pedig személyesen. Ehhez persze lényeges, hogy a közvetítés készítői biztosítsák, hogy a nézők ne maradjanak le egyetlen mozzanatról sem. Az említett Azt meséld el, Pista ezért is volt olyan nagy élmény olvasónknak: egyszemélyes darab lévén könnyedén megoldható volt, hogy ne maradjon le senki semmiről. „Sőt, Mácsai minden pici rezdülését úgy láttam, mintha az első sorban ültem volna. Odaszögeződtem a képernyő elé, ugyanúgy beszippantott, mintha ott lettem volna” – mondta, de más is kiemelte a színészeket pontosan követő kamerák kulcsszerepét.

A Csapodárok élő közvetítése olyan minőségű volt, hogy attól leesett az állam. Amellett, hogy a hang meg minden hibátlan, a vágás olyan minőségű volt, mintha felvételről ment volna. Látszott, hogy a stáb kívülről tudta az előadást, tudták, hogy Sodró Eliza épp olyan arcot vág majd, amit érdemes közelről látni, és meg is mutatták. De például az Örkényből láttam az Andromakhét, ami stúdióelőadás, és ott a fizikai körülmények miatt – kicsi a hely, és a színészek felmásztak mindenhova – a kamerákkal nem tudtak olyan profin beállni, annyira közel menni, annyira jól váltogatni a képek között, volt olyan része a térnek, ahonnan nem tudtak közeliket mutatni

– idézi fel olvasónk.

A SzínházTV-ről olvasóink nem tudtak mesélni, én viszont kipróbáltam a platformot, a Centrál Színház New York-i komédiáját néztem meg. A közvetítés színvonalával ott sem volt komoly negatív élményem, egyetlen kivételtől eltekintve: a hangminőség hagyott kívánnivalót maga után, visszhangos, egyenetlen – hol túl éles, hol halk – és kissé távoli volt. Itt, minthogy a darab egyfelvonásos, nem volt szünet, cserébe az előadás után mini közönségtalálkozón kérdezgette a színészeket a SzínházTV háziasszonya, Kovács Patrícia, ez jót tett az élménynek. Eleve jó döntés, hogy van egy háziasszony, Kovács Patrícia is remek választás, bár a kezdés előtti beköszönés ennél rövidebben is működne, és ha már ekkor beszélne valaki a darab környezetéből – rendező, igazgató – azzal még közelebb lépne az előadás a nézőhöz.

A Színház TV mellett szól, hogy az ott futó előadásokat nemcsak élőben lehet nézni, hanem, ha valakinek csak úgy fér bele az idejébe, akkor az előadást követő nap éjfélig – ez a plusz rugalmasság sokaknak fontos lehet. Erre egyébként az eSzínház is törekszik, ott azzal próbálják elérhetőbbé tenni a közvetítéseket az elfoglaltak számára, hogy a klasszikus este hét helyett nyolckor – amikor, ugye, már úgyis mindenkinek otthon a helye a kijárási korlátozások miatt – kezdődnek az előadások, illetve vannak bármikor megtekinthető, on-demand rendszerben „kikölcsönözhető” előadások is. A két nagy platform közötti különbségek egyike az elérhető előadások számán – amiben jelenleg az eSzínház áll az élen, illetve ott a klasszikus színdarabok mellett tánc- és koncertelőadások is nézhetők – túl az is, hogy az eSzínház kínálata időben nem követ szigorú rendet, a SzínházTV viszont a tervezhetőség jegyében heti egy, csütörtöki előadással működik. Legalábbis cikkünk megszületésének pillanatában, hamarosan azonban ők is átállnak heti két előadásra, melyek egyike szombati lesz, hogy a csak hétvégén ráérők is nézhessenek színház-streamet, az ünnepi időszakban pedig a tervek szerint minden estére kínálnak majd előadást.

Erről Radnai Márk, a platform művészeti vezetője beszélt a 24.hu-nak, akit a platform hátteréről is megkérdeztünk. Elmondása szerint ha rajta múlik, a SzínházTV már jóval hamarabb megszületik, ő ugyanis már 2015-ben kezdeményezte, hogy kezdjenek el színházi felvételeket készíteni, ám akkor még teljesen elzárkóztak a színházak az ötlettől. Azóta azonban sok minden változott, a gondolati váltást a pandémia csak felgyorsította – és bár most főleg a járványügyi zárva tartások miatt beszélünk róluk, a színházi streaming-platformok valójában nem csak ilyen vészterhes időkben lehetnek fontosak:

Színházrendezőként és színészként végeztem, és nálam nagyobb színházszerető ember nem sok van, de még így sincsen módom például eljutni Szegedre és megnézni a ’84-et, mert Budapesten élek, dolgozom, és így tovább. Ezért is gondoltam azt, hogy jó lenne, ha létezne egy olyan platform, ahol online meg tudok nézni olyan előadásokat, amelyekről egyébként lemaradnék. Hozzáteszem: másfél millió magyar ember él külföldön, nekik miért ne legyen a magyar színház elérhető? Azon kívül, hogy ki-ki eljár a saját városának, saját kerületének a színházába, miért ne lehetne ez egy nagyobb közösségi dolog?

– mondta Radnai Márk. A SzínházTV magánforrásokból, egy olyan kultúra- és színházkedvelő mecénásházaspár befektetéseinek segítségével jött létre, akik már korábban is rendszeres támogatói voltak több színházi társulatnak is. A rendszer jelenleg úgy működik, hogy a SzínházTV stábja gondoskodik a közvetítések technikai feltételeiről, hirdetéséről, a jegyértékesítésről, és így tovább, a jegyárakból származó bevételeken pedig fele-fele arányban osztoznak a színházakkal.

Azt gondoljuk, hogy hosszú távon is fenntartható tud lenni a működésünk, mert azok, akik megismerkedtek ezzel a fajta szolgáltatással, azok közül a járvány lecsengése után is megmarad majd egy bázis. Látszik, hogy a nézők örülnek a lehetőségnek, akár két-háromszoros teltházat is lehet hozni online, attól függően, hogy mekkora a színház nézőtere. A színházak is elégedettek, és bár mi nem tudunk profitot realizálni, de ez nem is erről szól jelenleg: ha vissza tudja hozni azt a pénzt, amit ráköltünk, akkor már jók vagyunk, mert azok, akik dolgoztak rajta, munkához jutottak – és ez nem kis dolog, mert egy ilyen együttműködés során egy színház és a SzínházTV részéről kb. negyven ember dolgozik együtt. Az ideális nyilván az lenne, ha a színház teltházzal tudna egy-egy előadást vinni, és a mellett lennének ezek a közvetítések, de jelen állás szerint erre nincsen lehetőség, és látszik is, hogy a színházaknak mennyire nagy szüksége van ilyen platformokra.

Az eSzínház szintén hosszú távra tervez, háttere azonban teljesen más: ők alapítványi alapon működnek, a 2016-ban alapított Alapítvány a Magyar Színházakért áll a platform mögött. A Marton László és Légrádi Gergely ötletéből született alapítványnak már indulásakor a céljai között szerepelt az is, hogy, amint Légrádi fogalmaz, „adózzanak a kulturális emlékezetnek”, azaz hogy a kiemelkedő színházi előadásokat jó minőségben, tévéjátékszerűen rögzítsék, és eljuttassák a széles közönséghez. Így az évek során jelentős jogtiszta videótár jött létre az alapítványnál, mely jó kiindulópont volt ahhoz, ami végül az eSzínház lett. Az oldal előkészítése nagyjából egy éve indult, a járvány pedig csak megsürgette a munkát, mely két irányban párhuzamosan zajlott: olyan platformot kellett létrehozni, ami egyrészt alkalmas a színházi előadások élő közvetítésre, másfelől pedig arra is, hogy az alapítványál már elérhető felvételeknek is otthonául szolgáljon. Az eSzínház több mint tízmillió forintnyi alapítványi forrásból készült, ennek nagy része az informatikai fejlesztések tették ki, mondta el a 24.hu-nak Légrádi Gergely, az eSzínház csapatának vezetője.

Az eSzínházzal az alapítvány elsősorban a közönséget kívánta kiszolgálni, és azt megteremteni, hogy ez a bevételi forrás is hozzájáruljon a céljai megvalósításához. Azt már az élet, pontosabban a pandémia hozta, hogy az eSzínház vált ezekben a hónapokban azon kevés csatornák egyikévé, amelyen keresztül a színházak megfelelő minőségben el tudják juttatni a nézőkhöz úgy a rögzített, mint az élő előadásokat, így pedig bevételhez juthatnak Az eSzínház a befolyó jegyárbevételből kizárólag a költségeit vonja le, és arra képez fedezetet, hogy a szükséges, sok esetben a színházak által kért fejlesztéseket ki tudja fizetni. Így a befolyt jegyárbevétel átlagosan hetven-kilencven százalékát az eSzínház kifizeti a színházaknak, az alkotónak. Ami azért sem elhanyagolható körülmény, mert ezekben a hetekben az online térben sugárzott előadások jelentik az egyetlen bevételi forrást a színházaknak. Több száztól több ezerig fogynak a jegyek az egyes estékre, és nagy öröm számunkra, hogy beigazolódni látszik az eredeti elgondolás is: a nézők bizony szívesen néznek már rögzített előadásokat online, bármikor és korlátlanul

– mondta el Légrádi Gergely.

Az olvasóink által vagy általam is megtapasztalt élmény hátterében több hetes felkészülés áll: a felvételt vagy az élő streamet készítő stáb megkapja a szövegkönyvet, megnézi az előadást – ha máshogy nem lehet, akkor legalább a színház saját felvételéről –, az operatőrök nem ritkán többször is, hogy megtanulják, mikor mi a teendőjük. Az adásrendező a színházzal és az előadás rendezőjével közösen kialakítja a koncepciót, meghatározzák a kamerák helyét, közben a fényért, hangért felelős szakemberek is kidolgozzák a színpadon történtek képernyőre adaptálását.

A felvétel napján aztán tizenkétóráznak úgy a felvételt készítő munkatársak, mint a színházi kollégák: bekábeleznek, stúdió épül fel, átfényelés történik, kamerapróba és sorolhatnám. Teszteljük a streamet, az internetkapcsolatot, aztán a színészek délután egy-az-egyben eljátsszák a darabot az esti élő közvetítés előtt. Az adásrendező csodás és egyedi munkát végez az előkészítés során a vezető operatőrrel, a fővilágosítóval, a hangmérnökkel. Az adásrendező aztán a technikai rendező segítségével az élő előadás közben a pillanat tört része alatt hozza meg a döntéseit: melyik kameraképet adja ki, melyik kamerakép lesz az a »vágott« kép, amelyet a néző lát a képernyőn, törekedve arra, hogy a néző egyszerre tudja, hogy mi történik a színpadon és kapjon akár szuperközeli plánokat. Az eSzínházban a legtöbb előadást Zilahy Tamás rendezi, az ő tudását és szakértelmét dicsérik az élő adás képei, az este ritmusa

– tudtuk meg Légrádi Gergelytől. A színházak vagy kiépítették a felvételhez szükséges technikát – az Örkény Színház például így tett – vagy alkalmanként bérlik azokat. Egy streamelt előadás költsége nagyságrendileg – technikától és a jogdíjaktól függően – másfél milliótól négy és fél millió forintig terjedhet. Ezt már Kováts Adél, a Radnóti Színház igazgatója nyilatkozta nekünk. Az eSzínház élő streamingje történetesen épp a Radnóti egy előadásával, a már említett Csapodárokkal indult szeptemberben, amikor még lehetett közönséget fogadni a színházakban – azóta viszont az efféle közvetítések nélkül a színházak nem kapcsolódhatnának a nézőikkel. Márpedig az általunk megkérdezett színházak mind kulcsindokként említették ezt a streaming-előadások mellett: a kieső bevételeiket ugyanis csak nagyon kis részben tudják pótolni az online előadásokkal, az viszont, hogy a járványügyi zárva tartás alatt is „találkozhatnak” a közönségükkel, felbecsülhetetlen. Nekünk, nézőknek is.

forrás: https://24.hu/





MI TÖRTÉNIK.


EZEK MENNEK.

Az időpontokat lásd itt.


TÁRGYMUTATÓ.

13-as stúdió 3k színházi fesztivál 40 év 600 kilométer 100 guinness 6szín 7 és fél halál a csemegepultos naplója a gyáva a gyermek és a varázslat a haramiák a hülyéje a kalóz a kávé nekem is jár a kék hajú lány a kéz a kis kéményseprő a köpeny a közös többszörös a ló aki elvesztette a szemüvegét a ludovika ablakai a mester a mi osztályunk a néző közbeszól a nulladik perc a rádió ablakai a rendező közbeszól alapítvány a magyar színházakért alba regia szimfonikus zenekar aldi női futógála alkalomadtán állj bele aNNa anyám éhesnek tűnik anyóka emlékiratai apertúra aradi kamaraszínház aranytíz archívum arden art-színtér átrium az elvarázsolt disznó az ember tragédiája az öreghíd alatt az úrhatnám szolgáló b32 baal babel sound bácskai juli pszichoszínháza baja balatonboglár balatonfüred balfácánt vacsorára bálna bánk bán bárka bátorságpróba bencs villa beszélő levelek bisb bivaly-szuflé bob herceg bogáncsvirág bohémélet borral oltó fesztivál börtönrádió bsi budaörs budapasta budapest improv show budapest music center budapesti kamaraszínház budapesti tavaszi fesztivál budapesti vonósok budoár kiállítás busz-színház CAFe Budapest caminus castel felice castel felice vizsga centrál club70 coming soon cosí fan tutte cupido és a halál cv családi játszmák családi játszmák 2023 családi ünnep cseh tamás cselényi nóra csíkszerda csoportterápia csukás-díj dankó rádió dante danubia zenekar deák17 debrecen debreceni tavaszi fesztivál delila delta produkció deszka fesztivál dido és aeneas díjak elismerések don juan dráma kortárs színházi találkozó drámaíró verseny due duett dunapart dunaújváros egri tavaszi fesztivál egy csók és más semmi egy kiállítás rémei éhség éjjel-nappal momentán élnek mint a disznók előadásszámok elte tók vizuális nevelési tanszék elveszett idők email ének a három hollóhoz english énis teis erkel színház ernani érzékenyítő fesztivál eszínház eszínház fesztivál esztergom eucharisztikus kongresszus europa cantat ezek mennek falaink falstaff fekete-fehér fellegek fém színház fesz segélyalap fiatal írók fidelio színházi est finito firkin fischer iván lakásszínháza fishing on orfű fogság francia sanzonest friss hús furnitur füge független előadóművészeti szövetség gianni schicchi gólem gödöllő göncz árpád alapítvány grecsó grisnik petra gusztinak megjött az esze gyerekstúdió gyilkosok gyógyír északi szélre győr győri tavaszi fesztivál gyulai várszínház ha lenne valakim hajmeresztő halál hotel halastó hangoló hárman a padon harminchárom változat haydn-koponyára háromszögek határvonalak színházi fesztivál hatok csoport hatszín teátrum haydn fesztivál hazug hét domb fesztivál hét és fél halál hetedik alabárdos hetedik mennyország hírek hírszerzők hogy szeret a másik hol hoppart hrabal-vurstli humorfesztivál hyppolit így tanultam meg vezetni imprójam imprómaraton in medias brass in memoriam cseh tamás interjú irodalom éjszakája jak jászberény jegyek jó kérdés junior príma jurányi k11 művészeti és kulturális központ k2 színház kalandra fül fesztivál kalucsni kaposvár katona keltská noc képek keszthely kibelátó kicsi szívem kávéba pottyant kis suttogás kisfaludy színházi fesztivál kisvárda kmtg kolibri kolozsvár koma komárom komédium koronavírus kortárs drámafesztivál kórusok éjszakája kovátsműhely kőfeszt kőszeg köszönet estéje-estélye kritika kritikusdíj-átadó kuk kultkikötő kultúrfürdő kurátorok lakott sziget láthatatlan állomás latinovits diákszínpad leenane szépe 2017 leonardo lev&te limerick-bajnokság líra és epika lírástudók london love and money love and money vizsga macskadémon madách színház madam rekamié madame bizsu madame poe magdafeszt mágnás miska magvető magyar rádió magyar színház magyar színházi társaság magyar zene háza manhattan short manna manőver maradunk margó irodalmi fesztivál más olvasnivaló másik produkció mellékhatás menház színpad merlin mesterjátszma mesterkurzus mikor mikro fesztivál milestone mindenütt jó mindenütt nő mintaapák miskolc miszépmiszépmiszép mojo momentán monodráma fesztivál monodrámák móra kiadó most fesztivál motto mozaik országos színházi találkozó mozart-kommandó mozgófénykép mozsár műhely mu múzeumok éjszakája művészetek palotája művészetek völgye nagykanizsa naptár nefelé négyhangú opera nekem a zene nemzeti filharmonikusok nemzeti színház nézőművészeti kft nézőpont színház nofilter nyílt nap nyinyernya nyíregyháza nyolc nő óbudai társaskör ómama online fordítónapok operabeavató operaház operajátszóház operamacera operavita operettszínház orlai othello gyulaházán ők ördögkatlan örkény örkény vurstli örömimpró pájinkás jános pannonhalma papp jános párkák patália páternoszter pécs pécsi egyetem pesthidegkúti művészeti fesztivál pesti barokk pesti magyar színiakadémia petőfi irodalmi múzeum petri versmaraton pim dia hangoskönyvek pinceszínház placcc pokol portré postart poszt poznan pozsonyi piknik pure voice akadémia ráday utcai színházi találkozó rádió rádiójátékosok radnóti ram colosseum régebbi havi műsorok regnum filmszemle remény rendezők viadala rév fülöp rögvest rs9 rumini russian indie film fesztival sakknovella shots festival sinaia skvot sly snowman soharóza sok-szín-feszt sokszemközt somló cirqsz song-óra sopron sorozat a vidéki operajátszásról spaletta stockholm stúdió k summa summárum susotázs szabadesés szabadka szabadtéri színházak találkozója szeged székely-könyv szemes fesztivál szénakutyák szent imre szentendrei teátrum szép heléna szerzői munkák szfe színház a város színház tv színházak éjszakája színházi törvény színházrendezői testület színlapok szívem szeret szkéné szóbanforgó szombathely szöveg szputnyik hajózási társaság talált posztok tárgymutató társasjáték tartalom tatabánya telefondoktor temesvár tengeren 2008 tengeren 2019 térkép terminál workhouse teszt thália thália nyárikert the irish coffee the pocketstones thealter tilos rádió tivoli tóbiás és az angyal törőcsik-emlékest trapézon tüllben trefort színjátszó fesztivál újpalotai nyári játékok ütközet váci dunakanyar színház vágánybenéző valamikor van egy határ varázsfuvola városmajor vaskakas veled kerek vera vidéki színházak fesztiválja vidor fesztivál vigadó visszaszámláló vízkereszti gritti volt egyszer egy ndk vonalhúzás zalaegerszegi kvártélyház zeneakadémia zichy major zsámbék zsolnay negyed

PROJEKTEK.

EGY NAGYOBB NAPTÁR IDE KATTINTVA.



UBI.


TARTALOM.


FACEBOOK.




TALÁLT KÉPEK.