Ezeken az oldalakon nincsenek saját írások.
A forrásokat az egyes bejegyzések
végén lehet megtalálni.


IX. DESZKA FESZTIVÁL - összesített program

DESZKA
Borbély Szilárd: Akár Akárki
(Csokonai Színház, rendező: Árkosi Árpád) - március 16. 22 óra, stúdió

Pintér Béla: Parasztopera
(Miskolci Nemzeti Színház, rendező: Rusznyák Gábor) - március 17. 18 óra, nagyszínpad

A borbély
(budapesti Katona József Színház, Tolnai Ottó Végeladás című műve alapján átdolgozta Imre Zoltán és Hudi László, rendező: Hudi László)
- március 17. 20 óra, külső helyszín - egyeztetés alatt

Gerlóczy Márton: A csemegepultos naplója
(Orlai Produkció, rendező: Göttinger Pál, színpadra alkalmazta: Lőkös Ildikó)
- március 17. 22 óra, Modem

Kárpáti Péter: A negyedik kapu
(budapesti Gólem Színház - Titkos Társulat - Füge Produkció, rendező: Kárpáti Péter)
- március 18. 19 óra és 21.30, stúdió

Spanyol menyasszony
(szabadkai Kosztolányi Dezső Színház, Lovas Ildikó regénye alapján, dramaturg: Góli Kornélia, rendező: Urbán András) - március 18. 19 óra, Víg kamara

Az ördög próbája
(Marosvásárhelyi Nemzeti Színház Tompa Miklós Társulata, rendező: Radu Afrim)
- március 19. 18 óra, Víg kamara, épített nézőtér

Spiró György: Az imposztor - lengyelül, magyar felirattal
(Varsói Drámai Színház, rendező: Máté Gábor) - március 19. 21 óra, nagyszínpad

Borbély Szilárd: Nincstelenek
(budapesti Színház- és Filmművészeti Egyetem, rend.: Máté Gábor)
- március 20. 18 óra, stúdió

Zelei Miklós: Zoltán újratemetve
(Beregszászi Illyés Gyula Magyar Nemzeti Színház, rendező: Vidnyánszky Attila)
- március 20. 21 óra, nagyszínpad

Mészáros Tibor: Istent a falra festeni
(Csokonai Színház, rendező: Mészáros Tibor) - március 21. 18 óra, Víg kamara

Végel László: Neoplanta
(Újvidéki Színház, rendező: Urbán András, dramaturg: Gyarmati Kata)
- március 21. 21 óra, nagyszínpad

GÖRDESZKA

Janne Teller: Semmi - osztálytermi színházi nevelési előadás

(Zalaegerszegi Hevesi Sándor Színház, rendező-foglalkozásvezető: Madák Zsuzsanna)
- március 17. 9 óra és 14 óra, balett terem

Gimesi Dóra: Hamupipőke
(kecskeméti Ciróka Bábszínház, rendező: Vidovszky György) - március 18. 14 óra, Vojtina

Janne Teller: Semmi
(Budapest Bábszínház, rendező: Hoffer Károly, színpadra alkalmazta: Gimesi Dóra)
- március 18. 16 óra, nagyszínpad

Pallai Mara: Hanyistók
(győri Vaskakas Bábszínház, rendező: Tengely Gábor)
- március 19. 10 óra, Vojtina

Benedek Elek: Szélike királykisasszony
(Vojtina Bábszínház, rendező: Nagy Viktória Éva, színpadra írta: Kolozsi Angéla)
- március 20. 10 óra, Vojtina

Lackfi János: A dühös lovag
(Csokonai Színház, rendező: Fige Attila) - március 20. 14 óra, Víg kamara

Dobronka cirkusz, világszám!
(szombathelyi Mesebolt Bábszínház - Magamura Műhely, rendező: Boráros Milada)
- március 21. 10 óra, Vojtina

Gimesi Dóra - Veres András: Tíz emelet boldogság
(szombathelyi Mesebolt Bábszínház - Budapest Bábszínház, rendező: Kovács Petra Eszter) - március 22. 10 óra, Vojtina

SZAKMAI PROGRAM

Szakmai értékelő beszélgetések az előző nap látott előadásokról
(házibölcsek: Árkosi Árpád, Háy János, Lőkös Ildikó, moderátor: Mispál Attila)
- március 18. 10 óra, március 19-21. 11.30, balett terem

Lengyel-magyar színházművészeti kapcsolatok - a szakmai beszélgetés meghívott résztvevői Tadeusz Słobodzianek, Spiró György, Máté Gábor, Witold Dębicki, Aldona Figura, a beszélgetést vezeti: Pászt Patrícia - március 19. 15 óra, balett terem

Borbély Szilárd írásai a színpadon - a szakmai beszélgetés meghívott résztvevői
Árkosi Árpád, Bódi Katalin, Csikos Sándor, Radnóti Zsuzsa, Ráckevei Anna,
Vidnyánszky Attila, a beszélgetést vezeti: Fazakas Gergely Tamás
- március 20. 16.30 óra, balett terem

Portrébeszélgetés Szálinger Balázzsal és Vörös Istvánnal, a fesztivál díszvendégeivel, darabrészletekkel (vezeti: Lőkös Ildikó) - március 21. 15 óra, balett terem

Színpadon születő szöveg? - a kortárs szerzőjű gyerek- és ifjúsági előadásokról szervezett kerekasztal-beszélgetés meghívott résztvevői Gimesi Dóra, Fige Attila, Kolozsi Angéla, Nagy Viktória, Pallai Mara, Tengely Gábor, Vidovszky György, valamint a DráMai Mesék szerkesztője, Markó Róbert, moderátor: Papp Tímea - március 22. 11.30, Vojtina

Szakmai zárókonferencia, értékelés (házibölcsek: Árkosi Árpád, Háy János, Lőkös Ildikó) - március 22. 15 óra, balett terem

KÍSÉRŐPROGRAMOK

Megnyitó - március 16. 18 óra, nagyszínpad

Vidnyánszky Attila A szarvassá változott fiú kiáltozása a titkok kapujában című játékfilmjének debreceni bemutatója - március 16. 18 óra, nagyszínpad

„Méhcsípés” Dupla Duo
(Nyári Mozi Színházi Közösség, Kelebija,
koreográfus-rendező: Varga Heni, Döbrei Dénes) - március 16. 21.00, Víg kamara

Hibátlanok (a debreceni Ady Endre Gimnázium dráma tagozatos növendékeinek előadása) - március 17. 16 óra, Ady Endre Gimnázium

Nyilas Misi Eksztázis (a Debreceni Egyetem Víg Karma alkotócsoportjának előadása, rendező: Halmi Gábor)
- március 20. 23 óra, stúdió

A Budapest Bár zenekar zárókoncertje
március 22. 19 óra, nagyszínpad

forrás: DESZKA Fesztivál


TÁMOGATÁS, SZOLIDARITÁS

Köszönjük, ha a karantén-időkben megcsappant színházasdinkat akár csak havi jelképes, 1-2 eurós felajánlással támogatod. A befolyt összegekből finanszírozzuk következő projektjeink előkészületeit. A támogatói feliratkozáshoz kattints ide!


TÁRGYMUTATÓ

600 kilométer 100 guinness a csemegepultos naplója a gyáva a gyermek és a varázslat a haramiák a hülyéje a kék hajú lány a kéz a kis kéményseprő a köpeny a közös többszörös alapítvány a magyar színházakért alba regia szimfonikus zenekar aldi női futógála aNNa anyám éhesnek tűnik aradi kamaraszínház aranytíz archívum arden az elvarázsolt disznó az ember tragédiája az öreghíd alatt baal babel sound baja balatonboglár balatonfüred balfácánt vacsorára bálna bárka bencs villa bisb bivaly-szuflé bob herceg bogáncsvirág bohémélet börtönrádió bsi budaörs budapest improv show budapest music center budapesti kamaraszínház budapesti vonósok budoár kiállítás busz-színház CAFe Budapest caminus castel felice castel felice vizsga centrál club70 cosí fan tutte cupido és a halál cv családi játszmák családi ünnep cseh tamás csíkszerda csoportterápia csukás-díj dankó rádió danubia zenekar debrecen debreceni tavaszi fesztivál delila deszka fesztivál dido és aeneas díjak elismerések don juan dráma kortárs színházi találkozó drámaíró verseny due dunapart dunaújváros e-színház egri tavaszi fesztivál egy kiállítás rémei éhség élnek mint a disznók előadásszámok email english erkel színház ernani érzékenyítő fesztivál esztergom europa cantat ezek mennek fellegek fesz segélyalap fiatal írók fidelio színházi est finito firkin fogság francia sanzonest friss hús furnitur füge független előadóművészeti szövetség gianni schicchi gödöllő grecsó grisnik petra gusztinak megjött az esze gyerekstúdió gyilkosok gyógyír északi szélre győr győri tavaszi fesztivál gyulai várszínház hajmeresztő halál hotel halastó hangoló hárman a padon harminchárom változat haydn-koponyára háromszögek hatok csoport hatszín teátrum hazug hét domb fesztivál hetedik alabárdos hetedik mennyország hírek hírszerzők hogy szeret a másik hol hoppart hrabal-vurstli humorfesztivál így tanultam meg vezetni imprójam imprómaraton in medias brass in memoriam cseh tamás interjú jak jászberény jegyek jó kérdés junior príma jurányi k2 színház kalandra fül fesztivál kaposvár katona képek kibelátó kicsi szívem kávéba pottyant kis suttogás kisfaludy színházi fesztivál kisvárda kmtg kolozsvár koma komárom komédium koronavírus kortárs drámafesztivál kórusok éjszakája kőszeg köszönet estéje-estélye kritika kritikusdíj-átadó kuk kultkikötő kultúrfürdő kurátorok láthatatlan állomás latinovits diákszínpad leenane szépe leonardo lev&te limerick-bajnokság líra és epika london love and money love and money vizsga macskadémon madách színház madame poe mágnás miska magvető magyar rádió magyar színház magyar színházi társaság manhattan short manna margó irodalmi fesztivál más olvasnivaló menház színpad merlin mikor mindenütt jó mindenütt nő mintaapák miskolc miszépmiszépmiszép mojo momentán monodráma fesztivál móra kiadó most fesztivál motto mozart-kommandó mozgófénykép mu múzeumok éjszakája művészetek palotája művészetek völgye nagykanizsa naptár nefelé négyhangú opera nemzeti filharmonikusok nézőművészeti kft nézőpont színház nofilter nyílt nap nyinyernya nyíregyháza nyolc nő óbudai társaskör ómama online fordítónapok operabeavató operaház operajátszóház operamacera operettszínház orlai othello gyulaházán ők ördögkatlan örkény örkény vurstli pájinkás jános pannonhalma papp jános párkák patália patreon pécs pécsi egyetem pesti barokk pesti magyar színiakadémia petőfi irodalmi múzeum pim dia hangoskönyvek placcc pokol portré postart poszt poznan pozsonyi piknik rádió rádiójátékosok radnóti remény rendezők viadala rév fülöp rögvest russian indie film fesztival sakknovella shots festival sinaia sly snowman soharóza sokszemközt somló cirqsz song-óra sopron stockholm susotázs szabadesés szeged székely-könyv szemes fesztivál szent imre szentendrei teátrum szép heléna szfe színház tv színházak éjszakája színházi törvény szívem szeret szkéné szombathely szöveg szputnyik hajózási társaság táblázat tárgymutató tartalom tatabánya telefondoktor temesvár tengeren 2008 tengeren 2019 térkép terminál workhouse teszt thália the irish coffee thealter tilos rádió tivoli tóbiás és az angyal trefort színjátszó fesztivál váci dunakanyar színház vágánybenéző van egy határ városmajor vaskakas vera vidéki színházak fesztiválja vidor fesztivál vigadó visszaszámláló volt egyszer egy ndk vonalhúzás zalaegerszegi kvártélyház zeneakadémia zichy major zsolnay negyed