IX. DESZKA FESZTIVÁL - összesített program

DESZKA
Borbély Szilárd: Akár Akárki
(Csokonai Színház, rendező: Árkosi Árpád) - március 16. 22 óra, stúdió

Pintér Béla: Parasztopera
(Miskolci Nemzeti Színház, rendező: Rusznyák Gábor) - március 17. 18 óra, nagyszínpad

A borbély
(budapesti Katona József Színház, Tolnai Ottó Végeladás című műve alapján átdolgozta Imre Zoltán és Hudi László, rendező: Hudi László)
- március 17. 20 óra, külső helyszín - egyeztetés alatt

Gerlóczy Márton: A csemegepultos naplója
(Orlai Produkció, rendező: Göttinger Pál, színpadra alkalmazta: Lőkös Ildikó)
- március 17. 22 óra, Modem

Kárpáti Péter: A negyedik kapu
(budapesti Gólem Színház - Titkos Társulat - Füge Produkció, rendező: Kárpáti Péter)
- március 18. 19 óra és 21.30, stúdió

Spanyol menyasszony
(szabadkai Kosztolányi Dezső Színház, Lovas Ildikó regénye alapján, dramaturg: Góli Kornélia, rendező: Urbán András) - március 18. 19 óra, Víg kamara

Az ördög próbája
(Marosvásárhelyi Nemzeti Színház Tompa Miklós Társulata, rendező: Radu Afrim)
- március 19. 18 óra, Víg kamara, épített nézőtér

Spiró György: Az imposztor - lengyelül, magyar felirattal
(Varsói Drámai Színház, rendező: Máté Gábor) - március 19. 21 óra, nagyszínpad

Borbély Szilárd: Nincstelenek
(budapesti Színház- és Filmművészeti Egyetem, rend.: Máté Gábor)
- március 20. 18 óra, stúdió

Zelei Miklós: Zoltán újratemetve
(Beregszászi Illyés Gyula Magyar Nemzeti Színház, rendező: Vidnyánszky Attila)
- március 20. 21 óra, nagyszínpad

Mészáros Tibor: Istent a falra festeni
(Csokonai Színház, rendező: Mészáros Tibor) - március 21. 18 óra, Víg kamara

Végel László: Neoplanta
(Újvidéki Színház, rendező: Urbán András, dramaturg: Gyarmati Kata)
- március 21. 21 óra, nagyszínpad

GÖRDESZKA

Janne Teller: Semmi - osztálytermi színházi nevelési előadás

(Zalaegerszegi Hevesi Sándor Színház, rendező-foglalkozásvezető: Madák Zsuzsanna)
- március 17. 9 óra és 14 óra, balett terem

Gimesi Dóra: Hamupipőke
(kecskeméti Ciróka Bábszínház, rendező: Vidovszky György) - március 18. 14 óra, Vojtina

Janne Teller: Semmi
(Budapest Bábszínház, rendező: Hoffer Károly, színpadra alkalmazta: Gimesi Dóra)
- március 18. 16 óra, nagyszínpad

Pallai Mara: Hanyistók
(győri Vaskakas Bábszínház, rendező: Tengely Gábor)
- március 19. 10 óra, Vojtina

Benedek Elek: Szélike királykisasszony
(Vojtina Bábszínház, rendező: Nagy Viktória Éva, színpadra írta: Kolozsi Angéla)
- március 20. 10 óra, Vojtina

Lackfi János: A dühös lovag
(Csokonai Színház, rendező: Fige Attila) - március 20. 14 óra, Víg kamara

Dobronka cirkusz, világszám!
(szombathelyi Mesebolt Bábszínház - Magamura Műhely, rendező: Boráros Milada)
- március 21. 10 óra, Vojtina

Gimesi Dóra - Veres András: Tíz emelet boldogság
(szombathelyi Mesebolt Bábszínház - Budapest Bábszínház, rendező: Kovács Petra Eszter) - március 22. 10 óra, Vojtina

SZAKMAI PROGRAM

Szakmai értékelő beszélgetések az előző nap látott előadásokról
(házibölcsek: Árkosi Árpád, Háy János, Lőkös Ildikó, moderátor: Mispál Attila)
- március 18. 10 óra, március 19-21. 11.30, balett terem

Lengyel-magyar színházművészeti kapcsolatok - a szakmai beszélgetés meghívott résztvevői Tadeusz Słobodzianek, Spiró György, Máté Gábor, Witold Dębicki, Aldona Figura, a beszélgetést vezeti: Pászt Patrícia - március 19. 15 óra, balett terem

Borbély Szilárd írásai a színpadon - a szakmai beszélgetés meghívott résztvevői
Árkosi Árpád, Bódi Katalin, Csikos Sándor, Radnóti Zsuzsa, Ráckevei Anna,
Vidnyánszky Attila, a beszélgetést vezeti: Fazakas Gergely Tamás
- március 20. 16.30 óra, balett terem

Portrébeszélgetés Szálinger Balázzsal és Vörös Istvánnal, a fesztivál díszvendégeivel, darabrészletekkel (vezeti: Lőkös Ildikó) - március 21. 15 óra, balett terem

Színpadon születő szöveg? - a kortárs szerzőjű gyerek- és ifjúsági előadásokról szervezett kerekasztal-beszélgetés meghívott résztvevői Gimesi Dóra, Fige Attila, Kolozsi Angéla, Nagy Viktória, Pallai Mara, Tengely Gábor, Vidovszky György, valamint a DráMai Mesék szerkesztője, Markó Róbert, moderátor: Papp Tímea - március 22. 11.30, Vojtina

Szakmai zárókonferencia, értékelés (házibölcsek: Árkosi Árpád, Háy János, Lőkös Ildikó) - március 22. 15 óra, balett terem

KÍSÉRŐPROGRAMOK

Megnyitó - március 16. 18 óra, nagyszínpad

Vidnyánszky Attila A szarvassá változott fiú kiáltozása a titkok kapujában című játékfilmjének debreceni bemutatója - március 16. 18 óra, nagyszínpad

„Méhcsípés” Dupla Duo
(Nyári Mozi Színházi Közösség, Kelebija,
koreográfus-rendező: Varga Heni, Döbrei Dénes) - március 16. 21.00, Víg kamara

Hibátlanok (a debreceni Ady Endre Gimnázium dráma tagozatos növendékeinek előadása) - március 17. 16 óra, Ady Endre Gimnázium

Nyilas Misi Eksztázis (a Debreceni Egyetem Víg Karma alkotócsoportjának előadása, rendező: Halmi Gábor)
- március 20. 23 óra, stúdió

A Budapest Bár zenekar zárókoncertje
március 22. 19 óra, nagyszínpad

forrás: DESZKA Fesztivál
Megosztás: