Ezeken az oldalakon nincsenek saját írások.
A forrásokat az egyes bejegyzések
végén lehet megtalálni.


Kihirdették a Friss Hús teljes programját

A március 30. és április 3. között a Toldi moziban megrendezett 4. Friss Hús Budapest Nemzetközi Rövidfilmfesztivál programját a 2014-es év januárja után készült nemzetközi és magyar rövidfilmekből állították össze. A műsor most olvasható először.

A nemzetközi versenyprogram három blokkjának válogatásában olyan filmek szerepelnek, mint az idén februárban Oscar-díjat nyert Stutterer (Dadogó) vagy a legutóbbi Európa Filmdíj győztese, a horvát Picnic (Piknik), de bekerültek olyan alkotások is, amelyek a Sundance, a Berlinale vagy a Cannes-i Filmfesztivál hivatalos programjaiban versenyeztek. 

A magyar programba összesen 30 filmet válogattak be. A magyar közönség a Friss Húson láthatja először Bucsi Réka új, LOVE című animációs filmjét, amelynek világpremierje a Berlinalén volt, és az egyik legrangosabb amerikai fesztivál, az SXSW is műsorára tűzte. A korábbi rövidfilmjeivel nagy sikereket arató Kárpáti György Mór Gólyatábora szintén a Friss Húson mutatkozik be, ahogy Fabricius Gábor új filmje, a Dialogue is. 

Emellett számos figyelemre méltó alkotás került a versenyprogramba a hazai filmes oktatási intézményekből (Budapest Metropolitan Egyetem, ELTE, MOME, SZFE), és a Média Mecenatúra által támogatott filmek sorából is vetítenek a Toldi moziban. 

A tavalyi Friss Húson bevezetett programszerkesztési koncepciónak megfelelően az animációs és az élő szereplős filmek idén is közös blokkokban, de külön kategóriában versenyeznek. A fesztivál záróünnepségén három fődíjat osztanak ki: a legjobb magyar élő szereplős, a legjobb magyar animációs, és a legjobb nemzetközi élő szereplős/animációs filmnek járó díjat. 

A Friss Hús magyar válogatásának teljes programja: 

35 (r. Barcsai Bálint)

A nyalintás nesze (r. Andrasev Nadja)

A répa (r. Lengyel Balázs)

A körömágyszaggató (r. Király Krisztián)

Állomás (r. Vékes Csaba)

Az Elmenetel (r. Tóth Barnabás)

Beyond (r. Kopasz Milán)

Buborék (r. Pusztai Ferenc)

Cosmic Jacuzzi (r. Takács Anikó)

Dialogue (r. Fabricius Gábor)

Éjszakai festés (r. Grosan Cristina)

En Passant (r. Oláh Kata)

Fehér farkas (r. Szilágyi Fanni)

Fizetős nap (r. Bernáth Szilárd)

Gólyatábor (r. Kárpáti György Mór)

Házibuli (r. Bárány Dániel)

Indián (r. Simonyi Balázs)

Késő nyár (r. Csata Hanna)

Kiút (r. Ottlik Anna)

LOVE (r. Bucsi Réka)

Mindenki (r. Deák Kristóf)

Polaroidok (r. Lichter Péter)

Remény (r. Szirmai Márton)

Romanian Sunrise (r. Visky Ábel)

Sétagalopp (r. Freund Ádám)

Sötét kamra (r. Pálfi Bernadette)

Szabó úr (r. Ferenczik Áron)

Szép alak (r. Kis Hajni)

Szuper (r. Kőrösi Máté)

Tabula Rasa (r. Csoma Sándor)

Terminál (r. Simonyi Balázs)

Tetemre hívás (r. Madarász Isti)

Tolvaj (r. Mayer Bernadette)

Vizsgálat (r. Fekete Tamás)

Zserbó (r. Kemény Eszter)



Blokkok és vetítési időpontok: 



Magyar versenyfilmek: 

Magyar versenyfilmek I.

Vetítési időpont: március 30. szerda 19.00. Ismétlés: április 1. péntek 17.00 

Vizsgálat (r: Fekete Tamás) 15’, Gólyatábor (r: Kárpáti György Mór) 8’, Indián (r: Simonyi Balázs) 29’, En Passant (r: Oláh Kata) 19’, 35 (r: Barcsai Bálint) 4’, A nyalintás nesze (r: Andrasev Nadja) 9’      

Magyar versenyfilmek II.

Vetítési időpont: március 30. szerda 21.00 Ismétlés: április 2. szombat 15.00

Szép alak (r: Kis Hajni) 17’, A répa (r: Lengyel Balázs) 12’, Buborék (r: Pusztai Ferenc) 9’, A körömágyszaggató (r: Király Krisztián) 9’, Fizetős nap (r: Bernáth Szilárd) 24’, Sétagalopp (r: Freund Ádám) 15’ 

Magyar versenyfilmek III.

Vetítési időpont: március 31. csütörtök 19:00. Ismétlés: április 3. vasárnap 21.00

Késő nyár (r: Csata Hanna) 13’, Szuper (r: Kőrösi Máté) 16’, Éjszakai festés (r: Grosan Cristina) 18’,Cosmic Jacuzzi (r: Takács Anikó) 9’, Zserbó (r: Kemény Eszter) 17’, Terminál (r: Simonyi Balázs) 8’ 

Magyar versenyfilmek IV.

Vetítési időpont: március 31. csütörtök 21:00 Ismétlés: április 3. vasárnap 17.00

Polaroidok (r: Lichter Péter) 14’, Beyond (r: Kopasz Milán) 10’, Romanian Sunrise (r: Visky Ábel) 24’,Tolvaj (r: Mayer Bernadette) 13’, Szabó úr (r: Ferenczik Áron) 19’

Magyar versenyfilmek V. 

Vetítési időpont: április 1. péntek 19.00 Ismétlés: április 3. vasárnap 19.00

Házibuli (r: Bárány Dániel) 4’, Tabula Rasa (r. Csoma Sándor) 30’ Dialogue (r: Fabricius Gábor) 8’,Az Elmenetel (r: Tóth Barnabás) 12’, Fehér farkas (r: Szilágyi Fanni) 18’, Remény (r: Szirmai Márton) 17’ 

Magyar versenyfilmek VI.

Vetítési időpont: március 2. szombat 19.00 Ismétlés: április 3. vasárnap 15.00

Kiút (r. Ottlik Anna) 6’ Mindenki (r: Deák Kristóf) 25’, Tetemre hívás (r: Madarász Isti) 10’, Állomás(r: Vékes Csaba) 13’, Sötét karma (r: Pálfi Bernadette) 14’, LOVE (r: Bucsi Réka) 14’ 

Nemzetközi versenyfilmek: 

Nemzetközi versenyfilmek I.

Vetítési időpont: március 31. csütörtök 19:00

Green (r: Lucas Camps) 9’, In the Sea (r: Sigurd Kølster) 26’, Rate Me (r: Fyzal Boulifa) 17’, Lead in the Head (r: Aurore Peuffier) 8’, Stutterer (r: Benjamin Cleary) 13’, Red Light (r: Toma Waszarow) 21’ 

Nemzetközi versenyfilmek II.

Vetítési időpont: április 2. szombat 17.00

Shredder (r: Mikhail Dovzhenko) 19’, Teeth (r: Daniel Gray, Tom Brown) 6’, Leeches (r: Payal Sethi) 27’, Picnic (r: Jure Pavlović) 13’, What We Did Before We Drunk Cocoa Together (r: La Aramisova) 30’ 

Nemzetközi versenyfilmek III.

Vetítési időpont: április 2. szombat 21.00

The Sleep of the Amazons (r: Berangere McNeese) 25’, Peacock (r: Ondrej Hudecek) 26’, Mother Knows Best (r: Mikael Bundsen) 13’, Why the Dinosaurs disappeared? (r: Mihai Ghiță) 16’,Manoman (r: Simon Cartwright) 10’


TÁMOGATÁS, SZOLIDARITÁS

Köszönjük, ha a karantén-időkben megcsappant színházasdinkat akár csak havi jelképes, 1-2 eurós felajánlással támogatod. A befolyt összegekből finanszírozzuk következő projektjeink előkészületeit. A támogatói feliratkozáshoz kattints ide!


TÁRGYMUTATÓ

600 kilométer 100 guinness a csemegepultos naplója a gyáva a gyermek és a varázslat a haramiák a hülyéje a kék hajú lány a kéz a kis kéményseprő a köpeny a közös többszörös alapítvány a magyar színházakért alba regia szimfonikus zenekar aldi női futógála aNNa anyám éhesnek tűnik aradi kamaraszínház aranytíz archívum arden az elvarázsolt disznó az ember tragédiája az öreghíd alatt baal babel sound baja balatonboglár balatonfüred balfácánt vacsorára bálna bárka bencs villa bisb bivaly-szuflé bob herceg bogáncsvirág bohémélet börtönrádió bsi budaörs budapest improv show budapest music center budapesti kamaraszínház budapesti vonósok budoár kiállítás busz-színház CAFe Budapest caminus castel felice castel felice vizsga centrál club70 cosí fan tutte cupido és a halál cv családi játszmák családi ünnep cseh tamás csíkszerda csoportterápia csukás-díj dankó rádió danubia zenekar debrecen debreceni tavaszi fesztivál delila deszka fesztivál dido és aeneas díjak elismerések don juan dráma kortárs színházi találkozó drámaíró verseny due dunapart dunaújváros e-színház egri tavaszi fesztivál egy kiállítás rémei éhség élnek mint a disznók előadásszámok email english erkel színház ernani érzékenyítő fesztivál esztergom europa cantat ezek mennek fellegek fesz segélyalap fiatal írók fidelio színházi est finito firkin fogság francia sanzonest friss hús furnitur füge független előadóművészeti szövetség gianni schicchi gödöllő grecsó grisnik petra gusztinak megjött az esze gyerekstúdió gyilkosok gyógyír északi szélre győr győri tavaszi fesztivál gyulai várszínház hajmeresztő halál hotel halastó hangoló hárman a padon harminchárom változat haydn-koponyára háromszögek hatok csoport hatszín teátrum hazug hét domb fesztivál hetedik alabárdos hetedik mennyország hírek hírszerzők hogy szeret a másik hol hoppart hrabal-vurstli humorfesztivál így tanultam meg vezetni imprójam imprómaraton in medias brass in memoriam cseh tamás interjú jak jászberény jegyek jó kérdés junior príma jurányi k2 színház kalandra fül fesztivál kaposvár katona képek kibelátó kicsi szívem kávéba pottyant kis suttogás kisfaludy színházi fesztivál kisvárda kmtg kolozsvár koma komárom komédium koronavírus kortárs drámafesztivál kórusok éjszakája kőszeg köszönet estéje-estélye kritika kritikusdíj-átadó kuk kultkikötő kultúrfürdő kurátorok láthatatlan állomás latinovits diákszínpad leenane szépe leonardo lev&te limerick-bajnokság líra és epika london love and money love and money vizsga macskadémon madách színház madame poe mágnás miska magvető magyar rádió magyar színház magyar színházi társaság manhattan short manna margó irodalmi fesztivál más olvasnivaló menház színpad merlin mikor mindenütt jó mindenütt nő mintaapák miskolc miszépmiszépmiszép mojo momentán monodráma fesztivál móra kiadó most fesztivál motto mozart-kommandó mozgófénykép mu múzeumok éjszakája művészetek palotája művészetek völgye nagykanizsa naptár nefelé négyhangú opera nemzeti filharmonikusok nézőművészeti kft nézőpont színház nofilter nyílt nap nyinyernya nyíregyháza nyolc nő óbudai társaskör ómama online fordítónapok operabeavató operaház operajátszóház operamacera operettszínház orlai othello gyulaházán ők ördögkatlan örkény örkény vurstli pájinkás jános pannonhalma papp jános párkák patália patreon pécs pécsi egyetem pesti barokk pesti magyar színiakadémia petőfi irodalmi múzeum pim dia hangoskönyvek placcc pokol portré postart poszt poznan pozsonyi piknik rádió rádiójátékosok radnóti remény rendezők viadala rév fülöp rögvest russian indie film fesztival sakknovella shots festival sinaia sly snowman soharóza sokszemközt somló cirqsz song-óra sopron stockholm susotázs szabadesés szeged székely-könyv szemes fesztivál szent imre szentendrei teátrum szép heléna szfe színház tv színházak éjszakája színházi törvény szívem szeret szkéné szombathely szöveg szputnyik hajózási társaság táblázat tárgymutató tartalom tatabánya telefondoktor temesvár tengeren 2008 tengeren 2019 térkép terminál workhouse teszt thália the irish coffee thealter tilos rádió tivoli tóbiás és az angyal trefort színjátszó fesztivál váci dunakanyar színház vágánybenéző van egy határ városmajor vaskakas vera vidéki színházak fesztiválja vidor fesztivál vigadó visszaszámláló volt egyszer egy ndk vonalhúzás zalaegerszegi kvártélyház zeneakadémia zichy major zsolnay negyed