Budaörs Fesztivál 2019. május 1-4. – Részletes program

(Budaörs, 2019. március 20. – Budaörsi Infó) 
Idén május 1-4. között ismét Budaörs lesz a kultúra fővárosa: rengeteg programot kínál a Budaörs Fesztivál.

Budaörs Fesztivál 2019. program:

2019. május 1. szerda 

(Helyszín: PostART kulturális színtér (Clementis L. utca és Ébner Gy. köz sarok)
19.00 Beck Zoltán (30Y) szerzői estje
20.30 Fran Palermo

2019. május 2. csütörtök

(Helyszín: Városháza (Szabadság út 134.) 
18.00 M. Péter János festőművész kiállítás megnyitója – aula
A kiállítást megnyitja: Szeged-Szabó Béla író
Közreműködik: Péter János – fuvola (Firkin)

18.30 Fesztivál megnyitó – beszédet mond Wittinghoff Tamás, Budaörs polgármestere – díszterem
18.45 Firkin akusztik koncert – díszterem
Közreműködik: Szalóki Ági, Göttinger Pál és a Csicsergők gyerekkórus
(Helyszín: Városi Ifjúsági Klub (Károly király út 2.)

19.00 Malter Vándor Filmfesztivál
Amatőr független filmtől, a profi, stúdióban készült alkotásokig a Malter Filmfesztivál helyet biztosít azoknak a finom, harsány és szikrázó árnyalatoknak is, amelyeket nem lehet mindenhol megtalálni. Szélesen merít, mert így akadnak fel a hálón igazi gyöngyszemek.

I. Blokk – támogatói díjas filmek (74 perc)
Gyimesi Anna – Negyven év/Forty years – 16 perc
Bernáth Szilárd – Fizetős nap / Pay day – 22 perc
Baranyi Benő – Bújócska / Hide and seek – 15 perc
Schwechtje Mihály – Ready Or Not / Aki bújt, aki nem – 11 perc
Wunder Judit – Kötelék 10 perc

II. Blokk – fődijas filmek (69 perc)
Dombrovszky Linda – Kockaember/Cube man – 19 perc
Csihar Arion – Friss Hús – 27 perc
Kis Hajni – Last Call – 23 perc

PostART kulturális színtér (Clementis L. u. és Ébner György köz sarok)
19.30 Darjeeling
20.30 Pion & the Unicornis
21.30 Hommage du acoustique á Parazol
(Ivan & the Parazol akusztik koncert)

2019. május 3. péntek

(Helyszín: Zichy Major (Clementis László utca 22.)

18.00 Tavaszi tárlat – Áramlat
A BUM művészeinek és vendégeinek közös kiállítása

(Helyszín: Kálvária tér)

18.00-20.30 Muzsikáló terek
Játszik: a Bajdázó és a Kodachrome

Szabadtéri kiállítás, Borkas fröccsbusz – a Monostor Borház borai

Városi ifjúsági Klub (Károly király út 2.)

19.00 Malter Vándor Filmfesztivál
vetítés után találkozás az alkotókkal

I. Blokk – támogatói díjas filmek (74 perc)
Gyimesi Anna – Negyven év/Forty years – 16 perc
Bernáth Szilárd – Fizetős nap / Pay day – 22 perc
Baranyi Benő – Bújócska / Hide and seek – 15 perc
Schwechtje Mihály – Ready Or Not / Aki bújt, aki nem – 11 perc
Wunder Judit – Kötelék 10 perc

II. Blokk – fődijas filmek (69 perc)
Dombrovszky Linda – Kockaember/Cube man – 19 perc
Csihar Arion – Friss Hús – 27 perc
Kis Hajni – Last Call – 23 perc

Evangélikus templom (Szabadság út 75.)

18.30 Csak könnyedén – kórus muzsika másképpen
a Pro Musica kórus koncertje

A Garázs Galéria, Köztér18 Közösségi Alkotótér (Köz tér 18.)

19.00 IKI – Szabó Eszter Ágnes képzőművész kiállítás megnyitója
A kiállítást megnyitja: Lublóy Zoltán kerámiaművész
Köszöntőt mond: Vágó Csaba kabinetvezető

(Helyszín: PostART kulturális színtér (Clementis l. u. és Ébner Gy. köz sarok)

11.00 Vacsora 5 személyre – nyílt próba – rendező: Böröndi Bence (a Budaörsi Latinovits Színház )
17.00 A mai kulturális igények – kerekasztal beszélgetés
A beszélgetés résztvevői: Sárik Péter jazz zongoraművész, zeneszerző, tanár, Bernáth Szilárd filmrendező, Tótth Benedek író, Czeglédi Szabolcs zenész, a Bánkitó fesztivál program szervezője, manager, Győrfi András képzőművész, Dóri Éva közművelődési szakember, Berzsenyi Bellaagh Ádám színházigazgató, rendező
Moderátor: Horváth-Töreki Gergely
19.30 Sárik Péter Jazz kívánságműsor Falusi Mariannal
21.00 Csaknekedkislány
22.30 ék


2019. május 4. szombat

(Helyszín: Szabadság út lezárt szakasza)

Nagyszínpad (Károly király úti körforgalom)
10.00 Krajcáros történet – a Babtársulat óriás bábos, zenés előadása
11.00 Lovászi Edina – családi koncert
12.00 Bretzfeld testvérvárosi műsor: Bretzfeldi Fúvószenekar és Tangóharmónika Együtt
14.00 – 16.00 hangbeállás
16.00 Soulwave
17.15 skeemers
18.30 aurevoir
20.30 Anna and the Barbies
22.30 Hiperkarma

„Kultutca”: Színházak utcája, Vurstli utca utcazene, Ládafia Bábszínház, BÁBaKALÁCS Bábszínház, Paprika Jancsi Csúzlizdája, Felhővadászat, Kádár Ferkó Fotószínháza, Molyolda – régi idők játékai, Vitéz László Bábautomata, Egérparádé, Babtársulat
– Színház két keréken – a Fillary Team közreműködésével
– kézműves bemutatók, olvasó sarok, ínyencségek
– vesszőkosaras körhinta, népi játékok, komédiások


(Helyszín: PostART kulturális színtér)
18.00 Fénypecázás – Bach Máté fotográfus kiállítás megnyitója
Közreműködik: Uknow du


2019. május 5. vasárnap

(Helyszín: PostART kulturális színtér)
10.30-15.00 Post(OPEN)ART – Ecseteljünk közösen!

Művészek, akiket nézhetünk munka közben:
Győrfi András festőművész, Debreczeny Zoltán festőművész,
P. Kovács Péter fémszobrász, Korbely István képzőművész, Szőke Péter Jakab festőművész

(Helyszín: Budaörsi Tanoda udvara (Templom tér 15.)

14.00- 20.00 Folk-udvar
fotókiállítás, koncertek, gasztronómiai ételkóstoló, hangszer bemutató, népviseletek bemutatója, folk kocsma
Közremúködik a Roman Glaszo, Budaörsi Népzene Tanoda, Fricska együttes, Farkas Zsolt és a Khamoro együttes, Karaván Familía, Mata András
(Helyszín: Sportcsarnok (Budaörs, Hársfa u. 6.)

18.30 Zárókoncert: Bizet-Scsedrin: Carmen-szvit és Ravel: Bolero
– VIVART Budaörsi Sinfonietta
Vezényel: Török Géza Liszt-díjas és Hauser József-emlékdíjas
karmester

A fesztivál összes programja ingyenesen látogatható!

A műsorváltozás jogát fenntartják!

További információ: www.budaorsfesztival.hu


600 kilométer 100 guinness (4) a csemegepultos naplója (211) a gyáva (1) a gyermek és a varázslat (3) a haramiák (32) a hülyéje (19) a kék hajú lány (2) a kéz (48) a kis kéményseprő (2) a köpeny (29) alapítvány a magyar színházakért (3) alba regia szimfonikus zenekar (7) aldi női futógála (1) aNNa (28) anyám éhesnek tűnik (3) aradi kamaraszínház (3) aranytíz (4) archívum (2) arden (1) az elvarázsolt disznó (12) az ember tragédiája (1) baal (1) babel sound (1) baja (1) balatonboglár (2) balatonfüred (2) balfácánt vacsorára (25) bálna (2) bárka (258) bencs villa (1) bisb (1) bivaly-szuflé (54) bob herceg (34) börtönrádió (2) bsi (1) budaörs (5) budapest improv show (9) budapesti kamaraszínház (1) budapesti vonósok (10) budoár kiállítás (1) busz-színház (11) caminus (70) castel felice (34) castel felice vizsga (5) centrál (3) club70 (1) cosí fan tutte (45) cupido és a halál (30) cv (1) családi játszmák (59) családi ünnep (3) cseh tamás (4) csíkszerda (55) csoportterápia (17) csukás-díj (10) dankó rádió (1) danubia zenekar (1) debreceni tavaszi fesztivál (1) delila (2) deszka fesztivál (19) díjak elismerések (1) don juan (3) dráma kortárs színházi találkozó (6) drámaíró verseny (1) due (1) dunapart (6) dunaújváros (1) egri tavaszi fesztivál (1) egy kiállítás rémei (1) éhség (8) élnek mint a disznók (13) előadásszámok (1) email (1) english (20) erkel (2) erkel színház (62) ernani (4) érzékenyítő fesztivál (1) esztergom (1) europa cantat (7) ezek mennek (43) fellegek (14) fiatal írók (1) fidelio színházi est (3) finito (16) firkin (237) fogság (1) francia sanzonest (2) friss hús (2) furnitur (49) füge (121) gianni schicchi (26) gödöllő (1) grisnik petra (2) gusztinak megjött az esze (1) gyerekstúdió (1) gyilkosok (1) gyógyír északi szélre (84) győr (5) gyulai várszínház (5) hajmeresztő (27) halál hotel (24) halastó (116) hangoló (1) harminchárom változat haydn-koponyára (92) háromszögek (25) hatok csoport (1) hatszín teátrum (31) hazug (1) hét domb fesztivál (2) hetedik alabárdos (1) hetedik mennyország (15) hírek (3) hírszerzők (1) hogy szeret a másik (3) hol (4) hoppart (1) hrabal-vurstli (14) humorfesztivál (6) így tanultam meg vezetni (1) imprójam (1) imprómaraton (3) in medias brass (1) in memoriam cseh tamás (4) interjú (70) jak (2) jászberény (6) jegyek (1) jó kérdés (8) junior príma (4) jurányi (52) kaposvár (135) katona (73) képek (275) kibelátó (13) kicsi szívem kávéba pottyant (1) kisfaludy színházi fesztivál (1) kisvárda (8) kmtg (1) kolozsvár (32) koma (38) komárom (5) komédium (1) kortárs drámafesztivál (15) kórusok éjszakája (50) kőszeg (51) kritika (422) kritikusdíj-átadó (15) kuk (3) kultkikötő (4) kultúrfürdő (26) kurátorok (9) láthatatlan állomás (4) leenane szépe (29) leonardo (1) lev&te (2) limerick-bajnokság (7) líra és epika (38) london (1) love and money (73) love and money vizsga (9) macskadémon (32) madách színház (4) madame poe (7) mágnás miska (13) magyar rádió (14) magyar színház (137) magyar színházi társaság (3) manhattan short (5) manna (101) margó irodalmi fesztivál (7) más olvasnivaló (3) menház színpad (27) merlin (4) mikor (3) mindenütt jó (34) mindenütt nő (1) miskolc (1) mojo (51) momentán (109) monodráma fesztivál (9) most fesztivál (6) mozart-kommandó (2) mozgófénykép (43) mu (5) múzeumok éjszakája (1) művészetek palotája (13) művészetek völgye (21) nagykanizsa (1) naptár (1) nefelé (2) nemzeti filharmonikusok (7) nézőművészeti kft (46) nézőpont színház (9) nofilter (3) nyílt nap (4) nyíregyháza (304) nyolc nő (25) óbudai társaskör (28) operabeavató (104) operaház (71) operajátszóház (10) operamacera (7) operettszínház (33) orlai (437) othello gyulaházán (41) ők (2) ördögkatlan (230) örkény (1) örkény vurstli (5) pájinkás jános (1) pannonhalma (2) papp jános (1) párkák (43) patália (2) pécs (9) pécsi egyetem (2) pesti barokk (84) pesti magyar színiakadémia (16) petőfi irodalmi múzeum (1) placcc (30) pokol (10) portré (1) postart (1) poszt (63) poznan (1) pozsonyi piknik (4) projekter (1) rádió (1) radnóti (44) remény (10) rendezők viadala (2) rév fülöp (34) rögvest (20) russian indie film fesztival (1) shots festival (1) sinaia (1) sly (52) snowman (6) soharóza (82) sokszemközt (1) somló cirqsz (7) song-óra (1) sopron (1) stockholm (2) susotázs (115) szabadesés (37) szeged (87) székely-könyv (2) szemes fesztivál (2) szent imre (1) szentendrei teátrum (3) szép heléna (21) szfe (10) színházak éjszakája (28) színházi törvény (1) szívem szeret (4) szkéné (29) szombathely (27) szöveg (4) szputnyik hajózási társaság (25) táblázat (1) tárgymutató (1) tartalom (2) tatabánya (43) telefondoktor (156) temesvár (46) tengeren 2008 (101) tengeren 2019 (45) térkép (1) terminál workhouse (3) teszt (16) thália (52) the irish coffee (39) thealter (15) tilos rádió (3) tivoli (3) tóbiás és az angyal (30) trefort színjátszó fesztivál (1) váci dunakanyar színház (1) vágánybenéző (11) van egy határ (27) városmajor (6) vaskakas (1) vera (1) vidéki színházak fesztiválja (12) vidor fesztivál (79) vigadó (2) visszaszámláló (1) volt egyszer egy ndk (3) vonalhúzás (34) zalaegerszegi kvártélyház (16) zeneakadémia (1) zichy major (1) zsolnay negyed (3)