Budaörs Fesztivál 2019. május 1-4. – Részletes program

(Budaörs, 2019. március 20. – Budaörsi Infó) 
Idén május 1-4. között ismét Budaörs lesz a kultúra fővárosa: rengeteg programot kínál a Budaörs Fesztivál.

Budaörs Fesztivál 2019. program:

2019. május 1. szerda 

(Helyszín: PostART kulturális színtér (Clementis L. utca és Ébner Gy. köz sarok)
19.00 Beck Zoltán (30Y) szerzői estje
20.30 Fran Palermo

2019. május 2. csütörtök

(Helyszín: Városháza (Szabadság út 134.) 
18.00 M. Péter János festőművész kiállítás megnyitója – aula
A kiállítást megnyitja: Szeged-Szabó Béla író
Közreműködik: Péter János – fuvola (Firkin)

18.30 Fesztivál megnyitó – beszédet mond Wittinghoff Tamás, Budaörs polgármestere – díszterem
18.45 Firkin akusztik koncert – díszterem
Közreműködik: Szalóki Ági, Göttinger Pál és a Csicsergők gyerekkórus
(Helyszín: Városi Ifjúsági Klub (Károly király út 2.)

19.00 Malter Vándor Filmfesztivál
Amatőr független filmtől, a profi, stúdióban készült alkotásokig a Malter Filmfesztivál helyet biztosít azoknak a finom, harsány és szikrázó árnyalatoknak is, amelyeket nem lehet mindenhol megtalálni. Szélesen merít, mert így akadnak fel a hálón igazi gyöngyszemek.

I. Blokk – támogatói díjas filmek (74 perc)
Gyimesi Anna – Negyven év/Forty years – 16 perc
Bernáth Szilárd – Fizetős nap / Pay day – 22 perc
Baranyi Benő – Bújócska / Hide and seek – 15 perc
Schwechtje Mihály – Ready Or Not / Aki bújt, aki nem – 11 perc
Wunder Judit – Kötelék 10 perc

II. Blokk – fődijas filmek (69 perc)
Dombrovszky Linda – Kockaember/Cube man – 19 perc
Csihar Arion – Friss Hús – 27 perc
Kis Hajni – Last Call – 23 perc

PostART kulturális színtér (Clementis L. u. és Ébner György köz sarok)
19.30 Darjeeling
20.30 Pion & the Unicornis
21.30 Hommage du acoustique á Parazol
(Ivan & the Parazol akusztik koncert)

2019. május 3. péntek

(Helyszín: Zichy Major (Clementis László utca 22.)

18.00 Tavaszi tárlat – Áramlat
A BUM művészeinek és vendégeinek közös kiállítása

(Helyszín: Kálvária tér)

18.00-20.30 Muzsikáló terek
Játszik: a Bajdázó és a Kodachrome

Szabadtéri kiállítás, Borkas fröccsbusz – a Monostor Borház borai

Városi ifjúsági Klub (Károly király út 2.)

19.00 Malter Vándor Filmfesztivál
vetítés után találkozás az alkotókkal

I. Blokk – támogatói díjas filmek (74 perc)
Gyimesi Anna – Negyven év/Forty years – 16 perc
Bernáth Szilárd – Fizetős nap / Pay day – 22 perc
Baranyi Benő – Bújócska / Hide and seek – 15 perc
Schwechtje Mihály – Ready Or Not / Aki bújt, aki nem – 11 perc
Wunder Judit – Kötelék 10 perc

II. Blokk – fődijas filmek (69 perc)
Dombrovszky Linda – Kockaember/Cube man – 19 perc
Csihar Arion – Friss Hús – 27 perc
Kis Hajni – Last Call – 23 perc

Evangélikus templom (Szabadság út 75.)

18.30 Csak könnyedén – kórus muzsika másképpen
a Pro Musica kórus koncertje

A Garázs Galéria, Köztér18 Közösségi Alkotótér (Köz tér 18.)

19.00 IKI – Szabó Eszter Ágnes képzőművész kiállítás megnyitója
A kiállítást megnyitja: Lublóy Zoltán kerámiaművész
Köszöntőt mond: Vágó Csaba kabinetvezető

(Helyszín: PostART kulturális színtér (Clementis l. u. és Ébner Gy. köz sarok)

11.00 Vacsora 5 személyre – nyílt próba – rendező: Böröndi Bence (a Budaörsi Latinovits Színház )
17.00 A mai kulturális igények – kerekasztal beszélgetés
A beszélgetés résztvevői: Sárik Péter jazz zongoraművész, zeneszerző, tanár, Bernáth Szilárd filmrendező, Tótth Benedek író, Czeglédi Szabolcs zenész, a Bánkitó fesztivál program szervezője, manager, Győrfi András képzőművész, Dóri Éva közművelődési szakember, Berzsenyi Bellaagh Ádám színházigazgató, rendező
Moderátor: Horváth-Töreki Gergely
19.30 Sárik Péter Jazz kívánságműsor Falusi Mariannal
21.00 Csaknekedkislány
22.30 ék


2019. május 4. szombat

(Helyszín: Szabadság út lezárt szakasza)

Nagyszínpad (Károly király úti körforgalom)
10.00 Krajcáros történet – a Babtársulat óriás bábos, zenés előadása
11.00 Lovászi Edina – családi koncert
12.00 Bretzfeld testvérvárosi műsor: Bretzfeldi Fúvószenekar és Tangóharmónika Együtt
14.00 – 16.00 hangbeállás
16.00 Soulwave
17.15 skeemers
18.30 aurevoir
20.30 Anna and the Barbies
22.30 Hiperkarma

„Kultutca”: Színházak utcája, Vurstli utca utcazene, Ládafia Bábszínház, BÁBaKALÁCS Bábszínház, Paprika Jancsi Csúzlizdája, Felhővadászat, Kádár Ferkó Fotószínháza, Molyolda – régi idők játékai, Vitéz László Bábautomata, Egérparádé, Babtársulat
– Színház két keréken – a Fillary Team közreműködésével
– kézműves bemutatók, olvasó sarok, ínyencségek
– vesszőkosaras körhinta, népi játékok, komédiások


(Helyszín: PostART kulturális színtér)
18.00 Fénypecázás – Bach Máté fotográfus kiállítás megnyitója
Közreműködik: Uknow du


2019. május 5. vasárnap

(Helyszín: PostART kulturális színtér)
10.30-15.00 Post(OPEN)ART – Ecseteljünk közösen!

Művészek, akiket nézhetünk munka közben:
Győrfi András festőművész, Debreczeny Zoltán festőművész,
P. Kovács Péter fémszobrász, Korbely István képzőművész, Szőke Péter Jakab festőművész

(Helyszín: Budaörsi Tanoda udvara (Templom tér 15.)

14.00- 20.00 Folk-udvar
fotókiállítás, koncertek, gasztronómiai ételkóstoló, hangszer bemutató, népviseletek bemutatója, folk kocsma
Közremúködik a Roman Glaszo, Budaörsi Népzene Tanoda, Fricska együttes, Farkas Zsolt és a Khamoro együttes, Karaván Familía, Mata András
(Helyszín: Sportcsarnok (Budaörs, Hársfa u. 6.)

18.30 Zárókoncert: Bizet-Scsedrin: Carmen-szvit és Ravel: Bolero
– VIVART Budaörsi Sinfonietta
Vezényel: Török Géza Liszt-díjas és Hauser József-emlékdíjas
karmester

A fesztivál összes programja ingyenesen látogatható!

A műsorváltozás jogát fenntartják!

További információ: www.budaorsfesztival.hu

Főoldal