Kihirdették a Friss Hús teljes programját

by - 18:24:00

A március 30. és április 3. között a Toldi moziban megrendezett 4. Friss Hús Budapest Nemzetközi Rövidfilmfesztivál programját a 2014-es év januárja után készült nemzetközi és magyar rövidfilmekből állították össze. A műsor most olvasható először.

A nemzetközi versenyprogram három blokkjának válogatásában olyan filmek szerepelnek, mint az idén februárban Oscar-díjat nyert Stutterer (Dadogó) vagy a legutóbbi Európa Filmdíj győztese, a horvát Picnic (Piknik), de bekerültek olyan alkotások is, amelyek a Sundance, a Berlinale vagy a Cannes-i Filmfesztivál hivatalos programjaiban versenyeztek. 

A magyar programba összesen 30 filmet válogattak be. A magyar közönség a Friss Húson láthatja először Bucsi Réka új, LOVE című animációs filmjét, amelynek világpremierje a Berlinalén volt, és az egyik legrangosabb amerikai fesztivál, az SXSW is műsorára tűzte. A korábbi rövidfilmjeivel nagy sikereket arató Kárpáti György Mór Gólyatábora szintén a Friss Húson mutatkozik be, ahogy Fabricius Gábor új filmje, a Dialogue is. 

Emellett számos figyelemre méltó alkotás került a versenyprogramba a hazai filmes oktatási intézményekből (Budapest Metropolitan Egyetem, ELTE, MOME, SZFE), és a Média Mecenatúra által támogatott filmek sorából is vetítenek a Toldi moziban. 

A tavalyi Friss Húson bevezetett programszerkesztési koncepciónak megfelelően az animációs és az élő szereplős filmek idén is közös blokkokban, de külön kategóriában versenyeznek. A fesztivál záróünnepségén három fődíjat osztanak ki: a legjobb magyar élő szereplős, a legjobb magyar animációs, és a legjobb nemzetközi élő szereplős/animációs filmnek járó díjat. 

A Friss Hús magyar válogatásának teljes programja: 

35 (r. Barcsai Bálint)

A nyalintás nesze (r. Andrasev Nadja)

A répa (r. Lengyel Balázs)

A körömágyszaggató (r. Király Krisztián)

Állomás (r. Vékes Csaba)

Az Elmenetel (r. Tóth Barnabás)

Beyond (r. Kopasz Milán)

Buborék (r. Pusztai Ferenc)

Cosmic Jacuzzi (r. Takács Anikó)

Dialogue (r. Fabricius Gábor)

Éjszakai festés (r. Grosan Cristina)

En Passant (r. Oláh Kata)

Fehér farkas (r. Szilágyi Fanni)

Fizetős nap (r. Bernáth Szilárd)

Gólyatábor (r. Kárpáti György Mór)

Házibuli (r. Bárány Dániel)

Indián (r. Simonyi Balázs)

Késő nyár (r. Csata Hanna)

Kiút (r. Ottlik Anna)

LOVE (r. Bucsi Réka)

Mindenki (r. Deák Kristóf)

Polaroidok (r. Lichter Péter)

Remény (r. Szirmai Márton)

Romanian Sunrise (r. Visky Ábel)

Sétagalopp (r. Freund Ádám)

Sötét kamra (r. Pálfi Bernadette)

Szabó úr (r. Ferenczik Áron)

Szép alak (r. Kis Hajni)

Szuper (r. Kőrösi Máté)

Tabula Rasa (r. Csoma Sándor)

Terminál (r. Simonyi Balázs)

Tetemre hívás (r. Madarász Isti)

Tolvaj (r. Mayer Bernadette)

Vizsgálat (r. Fekete Tamás)

Zserbó (r. Kemény Eszter)



Blokkok és vetítési időpontok: 



Magyar versenyfilmek: 

Magyar versenyfilmek I.

Vetítési időpont: március 30. szerda 19.00. Ismétlés: április 1. péntek 17.00 

Vizsgálat (r: Fekete Tamás) 15’, Gólyatábor (r: Kárpáti György Mór) 8’, Indián (r: Simonyi Balázs) 29’, En Passant (r: Oláh Kata) 19’, 35 (r: Barcsai Bálint) 4’, A nyalintás nesze (r: Andrasev Nadja) 9’      

Magyar versenyfilmek II.

Vetítési időpont: március 30. szerda 21.00 Ismétlés: április 2. szombat 15.00

Szép alak (r: Kis Hajni) 17’, A répa (r: Lengyel Balázs) 12’, Buborék (r: Pusztai Ferenc) 9’, A körömágyszaggató (r: Király Krisztián) 9’, Fizetős nap (r: Bernáth Szilárd) 24’, Sétagalopp (r: Freund Ádám) 15’ 

Magyar versenyfilmek III.

Vetítési időpont: március 31. csütörtök 19:00. Ismétlés: április 3. vasárnap 21.00

Késő nyár (r: Csata Hanna) 13’, Szuper (r: Kőrösi Máté) 16’, Éjszakai festés (r: Grosan Cristina) 18’,Cosmic Jacuzzi (r: Takács Anikó) 9’, Zserbó (r: Kemény Eszter) 17’, Terminál (r: Simonyi Balázs) 8’ 

Magyar versenyfilmek IV.

Vetítési időpont: március 31. csütörtök 21:00 Ismétlés: április 3. vasárnap 17.00

Polaroidok (r: Lichter Péter) 14’, Beyond (r: Kopasz Milán) 10’, Romanian Sunrise (r: Visky Ábel) 24’,Tolvaj (r: Mayer Bernadette) 13’, Szabó úr (r: Ferenczik Áron) 19’

Magyar versenyfilmek V. 

Vetítési időpont: április 1. péntek 19.00 Ismétlés: április 3. vasárnap 19.00

Házibuli (r: Bárány Dániel) 4’, Tabula Rasa (r. Csoma Sándor) 30’ Dialogue (r: Fabricius Gábor) 8’,Az Elmenetel (r: Tóth Barnabás) 12’, Fehér farkas (r: Szilágyi Fanni) 18’, Remény (r: Szirmai Márton) 17’ 

Magyar versenyfilmek VI.

Vetítési időpont: március 2. szombat 19.00 Ismétlés: április 3. vasárnap 15.00

Kiút (r. Ottlik Anna) 6’ Mindenki (r: Deák Kristóf) 25’, Tetemre hívás (r: Madarász Isti) 10’, Állomás(r: Vékes Csaba) 13’, Sötét karma (r: Pálfi Bernadette) 14’, LOVE (r: Bucsi Réka) 14’ 

Nemzetközi versenyfilmek: 

Nemzetközi versenyfilmek I.

Vetítési időpont: március 31. csütörtök 19:00

Green (r: Lucas Camps) 9’, In the Sea (r: Sigurd Kølster) 26’, Rate Me (r: Fyzal Boulifa) 17’, Lead in the Head (r: Aurore Peuffier) 8’, Stutterer (r: Benjamin Cleary) 13’, Red Light (r: Toma Waszarow) 21’ 

Nemzetközi versenyfilmek II.

Vetítési időpont: április 2. szombat 17.00

Shredder (r: Mikhail Dovzhenko) 19’, Teeth (r: Daniel Gray, Tom Brown) 6’, Leeches (r: Payal Sethi) 27’, Picnic (r: Jure Pavlović) 13’, What We Did Before We Drunk Cocoa Together (r: La Aramisova) 30’ 

Nemzetközi versenyfilmek III.

Vetítési időpont: április 2. szombat 21.00

The Sleep of the Amazons (r: Berangere McNeese) 25’, Peacock (r: Ondrej Hudecek) 26’, Mother Knows Best (r: Mikael Bundsen) 13’, Why the Dinosaurs disappeared? (r: Mihai Ghiță) 16’,Manoman (r: Simon Cartwright) 10’

You May Also Like

0 Comments

TÁRGYMUTATÓ

600 kilométer 100 guinness a csemegepultos naplója a gyáva a gyermek és a varázslat a haramiák a hülyéje a kék hajú lány a kéz a kis kéményseprő a köpeny alapítvány a magyar színházakért alba regia szimfonikus zenekar aldi női futógála aNNa anyám éhesnek tűnik aradi kamaraszínház aranytíz archívum arden az elvarázsolt disznó baal babel sound baja balatonboglár balatonfüred balfácánt vacsorára bálna bárka bencs villa bisb bivaly-szuflé bob herceg börtönrádió budaörs budapest improv show budapesti vonósok budoár kiállítás busz-színház caminus castel felice castel felice vizsga centrál cosí fan tutte cupido és a halál cv családi játszmák családi ünnep cseh tamás csíkszerda csoportterápia csukás-díj dankó rádió danubia zenekar debreceni tavaszi fesztivál deszka fesztivál díjak elismerések don juan dráma kortárs színházi találkozó due dunapart dunaújváros egri tavaszi fesztivál egy kiállítás rémei éhség élnek mint a disznók előadásszámok email english erkel erkel színház ernani érzékenyítő fesztivál esztergom europa cantat ezek mennek fellegek fiatal írók fidelio színházi est finito firkin fogság francia sanzonest friss hús furnitur füge gianni schicchi gödöllő gusztinak megjött az esze gyerekstúdió gyilkosok gyógyír északi szélre győr gyulai várszínház hajmeresztő halál hotel halastó hangoló harminchárom változat haydn-koponyára háromszögek hatok csoport hatszín teátrum hazug hetedik alabárdos hetedik mennyország hírek hírszerzők hol hoppart hrabal-vurstli humorfesztivál így tanultam meg vezetni imprójam imprómaraton in medias brass in memoriam cseh tamás interjú jak jászberény jegyek jó kérdés junior príma jurányi kaposvár katona képek kibelátó kicsi szívem kávéba pottyant kisfaludy színházi fesztivál kisvárda kmtg kolozsvár koma komárom kortárs drámafesztivál kórusok éjszakája kőszeg kritika kritikusdíj-átadó kuk kultkikötő kultúrfürdő kurátorok láthatatlan állomás leenane szépe leonardo lev&te limerick-bajnokság líra és epika london love and money love and money vizsga macskadémon madách színház madame poe mágnás miska magyar rádió magyar színház magyar színházi társaság manhattan short manna margó irodalmi fesztivál más olvasnivaló menház színpad merlin mikor mindenütt jó mindenütt nő miskolc mojo momentán monodráma fesztivál most fesztivál mozart-kommandó mozgófénykép mu múzeumok éjszakája művészetek palotája művészetek völgye nagykanizsa naptár nefelé nemzeti filharmonikusok nézőművészeti kft nézőpont színház nyílt nap nyíregyháza nyolc nő óbudai társaskör operabeavató operaház operajátszóház operamacera operettszínház orlai othello gyulaházán ők ördögkatlan örkény örkény vurstli pájinkás jános pannonhalma papp jános párkák patália pécs pécsi egyetem pesti barokk pesti magyar színiakadémia petőfi irodalmi múzeum placcc pokol portré postart poszt poznan pozsonyi piknik projekter rádió radnóti remény rendezők viadala rév fülöp rögvest russian indie film fesztival sinaia sly snowman soharóza sokszemközt somló cirqsz song-óra sopron stockholm susotázs szabadesés szeged székely-könyv szemes fesztivál szent imre szentendrei teátrum szép heléna szfe színházak éjszakája színházi törvény szívem szeret szkéné szombathely szöveg szputnyik hajózási társaság táblázat tárgymutató tartalom tatabánya telefondoktor temesvár tengeren térkép terminál workhouse teszt thália the irish coffee thealter tilos rádió tivoli tóbiás és az angyal trefort színjátszó fesztivál váci dunakanyar színház vágánybenéző van egy határ városmajor vidéki színházak fesztiválja vidor fesztivál vigadó visszaszámláló volt egyszer egy ndk vonalhúzás zalaegerszegi kvártélyház zeneakadémia zichy major zsolnay negyed