Ezeken az oldalakon nincsenek saját írások.
A forrásokat az egyes bejegyzések
végén lehet megtalálni.


MAGYAR SZÍNHÁZAK XXVI. KISVÁRDAI FESZTIVÁLJA

2014. június 21-28. között rendezik meg a Magyar Színházak XXVI. Kisvárdai Fesztiválját, amely a Magyarország határain túl élő és működő magyar színtársulatok előadásainak ad helyet. Az idei fesztivál programját Stuber Andrea színikritikus állította össze a 2013. március és 2014. február között bemutatott előadásokból – az erdélyi színházak repertoárjának áttekintésében Köllő Katalin színikritikus nyújtott neki segítséget.

Június 21. (szombat)
19 óra, Művészetek Háza színházterme (stúdió)
Sziveri János: AZ EMBER KOMÉDIÁJA
Rendező: Táborosi Margaréta
(1 h 15’)(versenyelőadás)
Szabadkai Kosztolányi Dezső Színház

21 óra,Várszínpad
MEGNYITÓÜNNEPSÉG
Székely Csaba: HOGYNE, DRÁGÁM!
Rendező: Sebestyén Aba
(versenyelőadás)
Marosvásárhelyi Nemzeti Színház Tompa Miklós Társulata

Június 22. (vasárnap)
17 óra, Rákóczi Stúdió
ALKÉSZTISZ (Euripidész nyomán írta Székely Csaba)
Rendező: Sorin Militaru
(1 h 40’)(versenyelőadás)
Marosvásárhelyi Nemzeti Színház Tompa Miklós Társulata

19 óra, Művészetek Háza színházterme
Hauptmann: A PATKÁNYOK
Rendező: Alföldi Róbert
(2 h 20’)(versenyelőadás)
Újvidéki Színház

21 óra, Várszínpad
Blake: RÓMAI VAKÁCIÓ
Rendező: Pelsőczy Réka
(versenyen kívül)
Orlai Produkciós Iroda, Budapest

22 óra, Művészetek Háza Pódiumterme
Lungu: EGY KOMCSI NYANYA VAGYOK!
(1 h 20’)(versenyen kívül)
Budapesti Katona József Színház

Június 23. (hétfő)
19 óra, Rákóczi Stúdió
Brestyánszki B. R. : VÖRÖS
Rendező: Máté Gábor
(2 h)(versenyelőadás)
A budapesti Katona József Színház és a Szabadkai Népszínház Magyar Társulatának közös produkciója.

17 óra, Művészetek Háza színházterme (stúdió)
Székely Csaba: SZERETIK A BANÁNT, ELVTÁRSAK?
Rendező: Sorin Militaru
(1 h 30’)(versenyelőadás)
Marosvásáhelyi Yorick Stúdió

22 óra, Várszínpad
Slobodzianek: ILJA PRÓFÉTA
Rendező: Nagypál Gábor
(1 h 15’)(versenyelőadás)
Vajdasági Tanyaszínház

Június 24. (kedd)
16 óra, Rákóczi-Stúdió
Srbljanovic: A HALÁL NEM BICIKLI (HOGY ELLOPJÁK TŐLED)
Rendező: Tanja Miletić Oručević m.v.
(1 h 30’)(versenyelőadás)
Szabadkai Népszínház Magyar Társulata

18 óra, Művészetek Háza színházterme
Gogol: A REVIZOR
Rendező: Parászka Miklós
(3 h)(versenyelőadás)
Csíkszeredai Csíki Játékszín

21 óra, Várszínpad
Egressy Zoltán: PORTUGÁL
Rendező: Dudás Péter
(2 h)(versenyelőadás)
Kassai Thália Színház

Június 25. (szerda)
17 óra, Rákóczi-Stúdió
Koljada: MURLIN MURLO
Rendező: Barabás Árpád
(2 h)(versenyelőadás)
Gyergyószentmiklósi Figura Stúdió Színház

19.30 óra, Művészetek Háza színházterem (stúdió)
Harold Pinter: ÁRULÁS
Rendező: Valló Péter m.v.
(2 h)(versenyelőadás)
Komáromi Jókai Színház

21 óra, Várszínpad
Dobozy-Verebes-Republic együttes: HATTYÚDAL
Rendező: Verebes István
(2 h 30’)(vers. kívül)
Budapesti József Attila Színház

22 óra, Művészetek Háza Pódiumterme
Szerbhorváth György: VAN VALAMI BEJELENTENIVALÓJA?
Rendező: Csernik Árpád
(1 h 20’)(versenyelőadás)
Szabadkai Népszínház Magyar Társulata

Június 26. (csütörtök)
16 és 19 óra, Rákóczi Stúdió
Forgách András: A FIÚ
Rendező: Forgách András
(1 h 40’)(versenyelőadás)
Nagyváradi Szigligeti Színház

20 óra, Művészetek Háza színházterme (stúdió)
CSIPKE (Máté Angi Mamó c. regénye alapján)
Rendező: Mezei Kinga
(1 h 40’)(versenyelőadás)
Kolozsvári Állami Magyar Színház

22 óra, Várszínpad (stúdió)
Tasnádi István: TAPASZTALT ASSZONY
Rendező: Tasnádi István m.v.
(versenyelőadás)
Szabadkai Népszínház Magyar Társulata

Június 27. (péntek)
10.30 óra, Művészetek Háza moziterme
Kormos István: KORMOS KÉPPEL MUTOGAT (bábelőadás)
Rendező: Rumi László
(versenyen kívül)
Nagyváradi Szigligeti Színház Lilliput Társulata

16 óra, Rákóczi Stúdió
Kincses Réka: A PENTHESZILEIA-PROGRAM
Rendező: Kincses Réka
(1 h 40’) (versenyelőadás)
Marosvásárhelyi Ariel Ifjúsági és Gyermekszínház

18 óra, Művészetek Háza
Shakespeare: HAMLET
Rendező: Bocsárdi László
(2 h 45’)(versenyelőadás)
Sepsiszentgyörgyi Tamási Áron Színház

21 óra, Várszínpad
Móricz-Kocsák-Miklós: LÉGY JÓ MINDHALÁLIG
Rendező:Várhalmi Ilona m. v.
(2 h 30’)(vers. kívül)
Debreceni Csokonai Nemzeti Színház

22 óra, Művészetek Háza Pódiumterme
A kolozsvári Loose Neckties Society zenekar koncertje.

Június 28. (szombat)
10.30 óra, Művészetek Háza moziterme
Kormos István: KORMOS KÉPPEL MUTOGAT (bábelőadás)
Rendező: Rumi László (versenyen kívül)
Nagyváradi Szigligeti Színház Lilliput Társulata

18 óra, Művészetek Háza
ZÁRÓÜNNEPSÉG
Daniel Glattauer: GYÓGYÍR ÉSZAKI SZÉLRE
Rendező: Göttinger Pál
(versenyen kívül)
Bp. Orlai Produkciós Iroda

Kísérőprogramok:
Június 20. (péntek)
20 óra, Főtéri Színpad:
Kállay-Saunders András és Kasza Tibor koncertje.

Június 20-28.:
„A magyar holokauszt színházi áldozatai” kiállítás
„Napról Napra” fotókiállítás a fesztivál eseményeiről
Népművészeti és kézműves kirakodóvásár
„Régi ízek szabadtűzön) – gasztronómiai bemutató és ételkóstolás

Információ és jegyrendelés:
Kisvárdai Várszínház és Művészetek Háza
Kisvárda, Flórián tér 20. tel.: 45/500-265., 500-541.
Honlap: www.kisvarda.szinhaz.hu ,

E-mail: kisvarda.szinhaz@t-online.hu


TÁMOGATÁS, SZOLIDARITÁS

Köszönjük, ha a karantén-időkben megcsappant színházasdinkat akár csak havi jelképes, 1-2 eurós felajánlással támogatod. A befolyt összegekből finanszírozzuk következő projektjeink előkészületeit. A támogatói feliratkozáshoz kattints ide!


TÁRGYMUTATÓ

600 kilométer 100 guinness a csemegepultos naplója a gyáva a gyermek és a varázslat a haramiák a hülyéje a kék hajú lány a kéz a kis kéményseprő a köpeny a közös többszörös alapítvány a magyar színházakért alba regia szimfonikus zenekar aldi női futógála aNNa anyám éhesnek tűnik aradi kamaraszínház aranytíz archívum arden az elvarázsolt disznó az ember tragédiája az öreghíd alatt baal babel sound baja balatonboglár balatonfüred balfácánt vacsorára bálna bárka bencs villa bisb bivaly-szuflé bob herceg bogáncsvirág bohémélet börtönrádió bsi budaörs budapest improv show budapest music center budapesti kamaraszínház budapesti vonósok budoár kiállítás busz-színház CAFe Budapest caminus castel felice castel felice vizsga centrál club70 cosí fan tutte cupido és a halál cv családi játszmák családi ünnep cseh tamás csíkszerda csoportterápia csukás-díj dankó rádió danubia zenekar debrecen debreceni tavaszi fesztivál delila deszka fesztivál dido és aeneas díjak elismerések don juan dráma kortárs színházi találkozó drámaíró verseny due dunapart dunaújváros e-színház egri tavaszi fesztivál egy kiállítás rémei éhség élnek mint a disznók előadásszámok email english erkel színház ernani érzékenyítő fesztivál esztergom europa cantat ezek mennek fellegek fesz segélyalap fiatal írók fidelio színházi est finito firkin fogság francia sanzonest friss hús furnitur füge független előadóművészeti szövetség gianni schicchi gödöllő grecsó grisnik petra gusztinak megjött az esze gyerekstúdió gyilkosok gyógyír északi szélre győr győri tavaszi fesztivál gyulai várszínház hajmeresztő halál hotel halastó hangoló hárman a padon harminchárom változat haydn-koponyára háromszögek hatok csoport hatszín teátrum hazug hét domb fesztivál hetedik alabárdos hetedik mennyország hírek hírszerzők hogy szeret a másik hol hoppart hrabal-vurstli humorfesztivál így tanultam meg vezetni imprójam imprómaraton in medias brass in memoriam cseh tamás interjú jak jászberény jegyek jó kérdés junior príma jurányi k2 színház kalandra fül fesztivál kaposvár katona képek kibelátó kicsi szívem kávéba pottyant kis suttogás kisfaludy színházi fesztivál kisvárda kmtg kolozsvár koma komárom komédium koronavírus kortárs drámafesztivál kórusok éjszakája kőszeg köszönet estéje-estélye kritika kritikusdíj-átadó kuk kultkikötő kultúrfürdő kurátorok láthatatlan állomás latinovits diákszínpad leenane szépe leonardo lev&te limerick-bajnokság líra és epika london love and money love and money vizsga macskadémon madách színház madame poe mágnás miska magvető magyar rádió magyar színház magyar színházi társaság manhattan short manna margó irodalmi fesztivál más olvasnivaló menház színpad merlin mikor mindenütt jó mindenütt nő miskolc miszépmiszépmiszép mojo momentán monodráma fesztivál most fesztivál motto mozart-kommandó mozgófénykép mu múzeumok éjszakája művészetek palotája művészetek völgye nagykanizsa naptár nefelé négyhangú opera nemzeti filharmonikusok nézőművészeti kft nézőpont színház nofilter nyílt nap nyinyernya nyíregyháza nyolc nő óbudai társaskör ómama online fordítónapok operabeavató operaház operajátszóház operamacera operettszínház orlai othello gyulaházán ők ördögkatlan örkény örkény vurstli pájinkás jános pannonhalma papp jános párkák patália patreon pécs pécsi egyetem pesti barokk pesti magyar színiakadémia petőfi irodalmi múzeum pim dia hangoskönyvek placcc pokol portré postart poszt poznan pozsonyi piknik rádió rádiójátékosok radnóti remény rendezők viadala rév fülöp rögvest russian indie film fesztival sakknovella shots festival sinaia sly snowman soharóza sokszemközt somló cirqsz song-óra sopron stockholm susotázs szabadesés szeged székely-könyv szemes fesztivál szent imre szentendrei teátrum szép heléna szfe színház tv színházak éjszakája színházi törvény szívem szeret szkéné szombathely szöveg szputnyik hajózási társaság táblázat tárgymutató tartalom tatabánya telefondoktor temesvár tengeren 2008 tengeren 2019 térkép terminál workhouse teszt thália the irish coffee thealter tilos rádió tivoli tóbiás és az angyal trefort színjátszó fesztivál váci dunakanyar színház vágánybenéző van egy határ városmajor vaskakas vera vidéki színházak fesztiválja vidor fesztivál vigadó visszaszámláló volt egyszer egy ndk vonalhúzás zalaegerszegi kvártélyház zeneakadémia zichy major zsolnay negyed