Háromnapos programsorozattal nyit a BÁLNA november 8-án

by - 8:55:00

November nyolcadikán a BÁLNA megnyitja kapuit a közönség előtt. Három napon át – november 8-9-10-én – művészeti csoportok produkcióival, koncertekkel, gyermekműhellyel, az ez alkalomra felállított egyedülálló Budapest Makettel várja első látogatóit a BÁLNA. Bemutatkoznak a BÁLNA már beköltözött lakói: a Budapest Anno, a Budapest Bio, az Új Budapest Galéria a nagyszabású Budapesti merítés – 2013 kiállítással, a vendéglők, kávézók, a finomságokat és érdekességeket kínáló üzletek.

A BÁLNA életének új szakaszába lép. Mostantól napról-napra több, értékesebb tartalommal telik meg. Várunk mindenkit programjainkon!

2013. NOVEMBER 8., PÉNTEK

Kapunyitás: 12.00

Színpad
12.00 Mandel Quartet
A több évszázadot átívelő zenei időutazáson különleges hangszerritkaságok szólalnak meg, és nem marad néma Mandel Róbert négy kontinensen járt tekerőlantja sem.
14.30 Bemutatkoznak a Bartók Béla Zeneművészeti Szakközépiskola és Gimnázium jazz-tanszakának növendékei
15.00 Bartók Béla Zeneművészeti Szakközépiskola és Gimnázium vonósnégyese
16.00-17.30 Snétberger Zenei Tehetség Központ
„A zene felemel” – a modellértékű tehetséggondozó program felfedezettjei és mentoráltjai a legszebb reményekre jogosítanak fel, muzsikálásukat hallgatva nemcsak mestereiket, hanem az átlag nézőt is büszkeség tölti el.
19.30 Váczi Eszter és a Quartet
Közreműködik: Váczi Eszter – ének, Gátos Iván – zongora, Gátos Bálint – basszusgitár, Mike Zsolt – dobok, Schneider Zoltán – gitár
Váczi Eszter hangja bársonyos, éneke titokzatos és okos, és nem mellékesen úgy énekel édes anyanyelvünkön, ahogy csak kevesen – írták róla. És egy kicsit olyan, mintha a legbizalmasabb barátunk, régi ismerősünk volna.

Új Budapest Galéria
15.00 Budapesti merítések – 2013 / állandó tárlat
Event Hall
18.00–18.25 Maison Maroquise Fashion Show
Tematikus helyiségek programja
F101 / ASUS
12.00–19.00 Szabadulós játék

F103 / Táncház Egyesület – Játszóház
12.00–19.00 Csiki-család kézműves foglalkozása és játszóháza
A gyerekek, családok bevonása, fonálból, csuhéból, gesztenyéből, papírból stb. készült tárgyak készítése háttérzenével.

F104 / Nemzeti Táncszínház
15.00 Földi Béla – Budapest Táncszínház DEPO kortárs tánc tréning, műhelymunka
16.30 Fazekas Róbert Pizsy – hip-hop improvizáció és tánctanítás
18.00 Botafogo Táncegyüttes társastánc, showtánc bemutató és össztánc

F305 / Artistaképző
12.00–16.00 Akrobatikus produkciók

F306 / Táncház Egyesület: Táncház
12.00–16.00 Táncház kapunyitástól zárásig
Közreműködik: Felvonó Zenekar, a Csillagszemű Táncegyüttes táncosai
Felvonó zenekarral és a Csillagszemű Táncegyüttes táncosaival
Somogyi, rábaközi, dél-alföldi, szatmári, mezőségi, kalotaszegi és székelyföldi táncok tanítása

1.104 / Liszt Ferenc Zeneakadémia és Bartók Béla Zeneművészeti Szakközépiskola
12.00–19.00 A Hangszerészképző szak kiállítása / Hangszerek és hangszerész tankönyvek kiállítása, videó anyagok, élőmunka bemutatása

1.303 / Kortárs Építészeti Központ
10.00–22.00 Budapest-makett
Munkaeszköz vagy múzeumi tárgy – teszi fel a kérdést a makettről a KÉK. A virtuális megjelenítési technológiák világában egy kézzel fogható tárgy jó alkalmat kínál a közös gondolkodásra: milyen lett és milyen lehetne a jövőben Budapest.

2013. NOVEMBER 9., SZOMBAT
Kapunyitás: 10.00

Színpad
11.00 Alma Együttes
Az együttes tagjai: Buda Gábor – ének, gitár, Szabó Tibor – gitár, bouzouki, tambura, Maroevich Zsolt –hegedű, brácsa, Székely Zoltán – furulya, kaval, szaxofonok
Egy különleges, egyedi stílust kialakító zenekar, mely egyszerre mozgatja meg a tánc- és a nevetőizmokat. 0-99 éves korig.
13.00 Budapest Show Kórus
19.30 Firkin
Az együttes tagjai: Marthy Barna – ének, Göttinger Pál – ének, akusztikus gitár, ír furulya, Virág Lili – hegedű, Péter János – fuvola, ír furulya, Kárpáti Balázs – elektromos gitár, Szuna Péter – basszusgitár, Juhász Róbert –dob, vokál
A Firkin ambíciója az elmúlt években semmit sem változott. Felpörgetésre, energia- és jókedvsugárzásra törekednek; az örült ír kocsmazene nyelvét beszélik, melyet – nem is oly meglepő – sokan értenek és szeretnek már Magyarországon is.

Event Hall
12.00–22.00 Fashion Show
12.00 Gellért, A Divat Strandja! Pályázati Kollekció
Tervezők: Alapi Katalin, Albert Alexandra, Bilau Dea, Büki Szabina, Deák János, Csabai Zita, László Beáta, Varga Andrea, Szépligeti Ágnes, Károlyi Kovács Viktória, Váradi Marietta, Mészáros Márta Ágnes, Szakács Alexandra
Mod’art Divatiskola Végzős Növendékeinek bemutatója
Tervezők: Bognár Hajnalka, Rusznák Laura, Lackó Lilla, Szűcs Dóra, Horváth Zsófia, Szabó Kitti, Bendik Boglárka, Nagy Zsófia, Vámosi Márta
14.00 SMALL DESIGNER LINE
Cako Fashion Show
Daige Fashion Show
1975 Fashion Show
Virag Kerenyi Fashion Show
Zoe Phobic Fashion Show
17.00 MEDIUM DESIGNER LINE
Annaeva Fashion Show
Elysian Fashion Show
Gombold Újra! – DoRV CLOTHING,
Imogen Fashion Show
Maura Fashion Show
20.00 LARGE DESIGNER LINE
Artista Fashion Show
Dori Tomcsányi Fashion Show
LBL (LUAN BY LUCIA) Fashion Show
MM ( Tóth Bori) Fashion Show
NUBU Fashion Show

Új Budapest Galéria
10.00 Budapesti merítések – 2013 / állandó tárlat
15.30 Hordozható és Festhető Házak és Fák – múzeumpedagógiai program

Tematikus helyiségek programja
F101 / ASUS
11.00–19.00 Szabadulós játék

F103 / Táncház Egyesület: Játszóház
12.00–19.00 Csiki-család kézműves foglalkozása és játszóháza
A gyerekek, családok bevonása, fonálból, csuhéból, gesztenyéből, papírból stb. készült tárgyak készítése háttérzenével.

F104 / Nemzeti Táncszínház
11.00 Földi Béla – Budapest Táncszínház DEPO kortárs tánc tréning, műhelymunka
12.30 Sivasakti Kalánanda, Somi Panni / Klasszikus indiai táncbemutató és táncház
15.00 Földi Béla – Budapest Táncszínház DEPO modern tánc tréning, műhelymunka
16.30 Bihari Táncegyüttes – magyar táncház
18.00 Lippai Andrea és Pirók Zsófi / Flamenco bemutató és tánctanítás

F305 / Artistaképző
12.00–16.00 Akrobatikus produkciók

F306 / Táncház Egyesület: Táncház
12.00–16.00 Táncház kapunyitástól zárásig
Közreműködik: Felvonó Zenekar, a Csillagszemű Táncegyüttes táncosai
Felvonó zenekarral és a Csillagszemű Táncegyüttes táncosaival
Somogyi, rábaközi, dél-alföldi, szatmári, mezőségi, kalotaszegi és székelyföldi táncok tanítása

1.104 / Liszt Ferenc Zeneakadémia és Bartók Béla Zeneművészeti Szakközépiskola
12.00–19.00 A Hangszerészképző szak kiállítása / Hangszerek és hangszerész tankönyvek kiállítása, videó anyagok, élőmunka bemutatása

1.303 / Kortárs Építészeti Központ
10.00–22.00 Budapest-makett
Munkaeszköz vagy múzeumi tárgy – teszi fel a kérdést a makettről a KÉK. A virtuális megjelenítési technológiák világában egy kézzel fogható tárgy jó alkalmat kínál a közös gondolkodásra: milyen lett és milyen lehetne a jövőben Budapest.

2013. NOVEMBER 10., VASÁRNAP
Kapunyitás: 10.00

Színpad
11.00 Szalóki Ági
Közreműködik: Szalóki Ági – ének, Dés András– ütőhangszerek, Lamm Dávid –gitár, Kovács Zoltán – nagybőgő, Szalai Péter – tabla, Rácz Krisztián – gitár
13.00 Non Stop koncert
16.30 Vásáry André koncert
Közreműködik: N.N. – gitár, N.N. – hegedű
19.30 Fekete Kovács Kornél Szextet
Közreműködik: Kiss Flóra – ének, Fekete-Kovács Kornél – trombita, Korb Attila, Cseke Gábor, Soós Márton, Csízi László – ütőhangszerek
A nagyszerű trombitaművész, a Modern Art Orchestra vezetőjének sextetjét az utóbbi időben ritkábban hallhattuk, a Bálna megnyitása jó alkalom, hogy ismét alámerüljünk a kamara-jazz világában.

Event Hall
12.00–22.00 Fashion Show
12.00 Gellért, A Divat Strandja! Pályázati Kollekció
Tervezők: Alapi Katalin, Albert Alexandra, Bilau Dea, Büki Szabina, Deák János, Csabai Zita, László Beáta, Varga Andrea, Szépligeti Ágnes, Károlyi Kovács Viktória, Váradi Marietta, Mészáros Márta Ágnes, Szakács Alexandra
Mod’art Divatiskola Végzős Növendékeinek bemutatója
Tervezők: Bognár Hajnalka, Rusznák Laura, Lackó Lilla, Szűcs Dóra, Horváth Zsófia, Szabó Kitti, Bendik Boglárka, Nagy Zsófia, Vámosi Márta
14.00 SMALL DESIGNER LINE
Cako Fashion Show
Daige Fashion Show
1975 Fashion Show
Virag Kerenyi Fashion Show
Zoe Phobic Fashion Show
17.00 MEDIUM DESIGNER LINE
Annaeva Fashion Show
Elysian Fashion Show
Gombold Újra! – DoRV CLOTHING,
Imogen Fashion Show
Maura Fashion Show
20.00 LARGE DESIGNER LINE
Artista Fashion Show
Dori Tomcsányi Fashion Show
LBL (LUAN BY LUCIA) Fashion Show
MM ( Tóth Bori) Fashion Show
NUBU Fashion Show

Új Budapest Galéria
10.00 Budapesti merítések – 2013 / állandó tárlat
10.00 Hordozható és Festhető Házak és Fák Múzeumpedagógiai program
Tematikus helyiségek programja

F101 / ASUS
11.00–19.00 Szabadulós játék

F103 / Táncház Egyesület: Játszóház
12.00–19.00 Csiki-család kézműves foglalkozása és játszóháza
A gyerekek, családok bevonása, fonálból, csuhéból, gesztenyéből, papírból stb. készült tárgyak készítése háttérzenével.

F104 / Nemzeti Táncszínház
11.00 Földi Béla – Budapest Táncszínház DEPO kortárs tánc tréning, műhelymunka
12.30 Botafogo Táncegyüttes / Társastánc, showtánc bemutató és össztánc
15.00 Földi Béla – Budapest Táncszínház DEPO kortárs tánc tréning, műhelymunka
16.30 Bihari Táncegyüttes – magyar táncház
18.00 Botafogo Táncegyüttes– Társastánc, showtánc bemutató és össztánc

F305 / Artistaképző
12.00–16.00 Akrobatikus produkciók

F306 / Táncház Egyesület: Táncház
12.00–16.00 Táncház kapunyitástól zárásig
Közreműködik: Felvonó Zenekar, a Csillagszemű Táncegyüttes táncosai
Felvonó zenekarral és a Csillagszemű Táncegyüttes táncosaival
Somogyi, rábaközi, dél-alföldi, szatmári, mezőségi, kalotaszegi és székelyföldi táncok tanítása

1.104 / Liszt Ferenc Zeneakadémia és Bartók Béla Zeneművészeti Szakközépiskola
12.00–19.00 A Hangszerészképző szak kiállítása / Hangszerek és hangszerész tankönyvek kiállítása, videó anyagok, élőmunka bemutatása
17.00 GÓBÉ Zenekar fellépése

1.303 / Kortárs Építészeti Központ
10.00–22.00 Budapest-makett
Munkaeszköz vagy múzeumi tárgy – teszi fel a kérdést a makettről a KÉK. A virtuális megjelenítési technológiák világában egy kézzel fogható tárgy jó alkalmat kínál a közös gondolkodásra: milyen lett és milyen lehetne a jövőben Budapest.

You May Also Like

0 Comments

TÁRGYMUTATÓ

600 kilométer 100 guinness a csemegepultos naplója a gyáva a gyermek és a varázslat a haramiák a hülyéje a kék hajú lány a kéz a kis kéményseprő a köpeny alapítvány a magyar színházakért alba regia szimfonikus zenekar aldi női futógála aNNa anyám éhesnek tűnik aradi kamaraszínház aranytíz archívum arden az elvarázsolt disznó baal babel sound baja balatonboglár balatonfüred balfácánt vacsorára bálna bárka bencs villa bisb bivaly-szuflé bob herceg börtönrádió budaörs budapest improv show budapesti vonósok budoár kiállítás busz-színház caminus castel felice castel felice vizsga centrál cosí fan tutte cupido és a halál cv családi játszmák családi ünnep cseh tamás csíkszerda csoportterápia csukás-díj dankó rádió danubia zenekar debreceni tavaszi fesztivál deszka fesztivál díjak elismerések don juan dráma kortárs színházi találkozó due dunapart dunaújváros egri tavaszi fesztivál egy kiállítás rémei éhség élnek mint a disznók előadásszámok email english erkel erkel színház ernani érzékenyítő fesztivál esztergom europa cantat ezek mennek fellegek fiatal írók fidelio színházi est finito firkin fogság francia sanzonest friss hús furnitur füge gianni schicchi gödöllő gusztinak megjött az esze gyerekstúdió gyilkosok gyógyír északi szélre győr gyulai várszínház hajmeresztő halál hotel halastó hangoló harminchárom változat haydn-koponyára háromszögek hatok csoport hatszín teátrum hazug hetedik alabárdos hetedik mennyország hírek hírszerzők hol hoppart hrabal-vurstli humorfesztivál így tanultam meg vezetni imprójam imprómaraton in medias brass in memoriam cseh tamás interjú jak jászberény jegyek jó kérdés junior príma jurányi kaposvár katona képek kibelátó kicsi szívem kávéba pottyant kisfaludy színházi fesztivál kisvárda kmtg kolozsvár koma komárom kortárs drámafesztivál kórusok éjszakája kőszeg kritika kritikusdíj-átadó kuk kultkikötő kultúrfürdő kurátorok láthatatlan állomás leenane szépe leonardo lev&te limerick-bajnokság líra és epika london love and money love and money vizsga macskadémon madách színház madame poe mágnás miska magyar rádió magyar színház magyar színházi társaság manhattan short manna margó irodalmi fesztivál más olvasnivaló menház színpad merlin mikor mindenütt jó mindenütt nő miskolc mojo momentán monodráma fesztivál most fesztivál mozart-kommandó mozgófénykép mu múzeumok éjszakája művészetek palotája művészetek völgye nagykanizsa naptár nefelé nemzeti filharmonikusok nézőművészeti kft nézőpont színház nyílt nap nyíregyháza nyolc nő óbudai társaskör operabeavató operaház operajátszóház operamacera operettszínház orlai othello gyulaházán ők ördögkatlan örkény örkény vurstli pájinkás jános pannonhalma papp jános párkák patália pécs pécsi egyetem pesti barokk pesti magyar színiakadémia petőfi irodalmi múzeum placcc pokol portré postart poszt poznan pozsonyi piknik projekter rádió radnóti remény rendezők viadala rév fülöp rögvest russian indie film fesztival sinaia sly snowman soharóza sokszemközt somló cirqsz song-óra sopron stockholm susotázs szabadesés szeged székely-könyv szemes fesztivál szent imre szentendrei teátrum szép heléna szfe színházak éjszakája színházi törvény szívem szeret szkéné szombathely szöveg szputnyik hajózási társaság táblázat tárgymutató tartalom tatabánya telefondoktor temesvár tengeren tengeren (nyíregyháza) térkép terminál workhouse teszt thália the irish coffee thealter tilos rádió tivoli tóbiás és az angyal trefort színjátszó fesztivál váci dunakanyar színház vágánybenéző van egy határ városmajor vidéki színházak fesztiválja vidor fesztivál vigadó visszaszámláló volt egyszer egy ndk vonalhúzás zalaegerszegi kvártélyház zeneakadémia zichy major zsolnay negyed