ÉLETRAJZ, MUNKÁK

Ez a dokumentum letölthető innen.


Kapcsolat:

Szőnyi Franciska asszisztens

+36 30 348 5088 vagy info@gottingerpal.com





Göttinger Pál 1983-ban született Budapesten. 2007-ben végzett a Színház- és Filmművészeti Egyetem színházrendező szakán, Székely Gábor osztályában. Szakmai gyakorlatát Poznanban (Teatr Polski) és Londonban (Young Vic) töltötte. Diplomarendezését (Hamvai Kornél: Pokol) a Merlin Színházban mutatták be. Vendégrendezőként dolgozott budapesti (Bárka, Radnóti, Merlin, MU Színház, Sirály, Pinceszínház, MűPa, Orlai Produkció, Pesti Magyar Színház, Magyar Állami Operaház, Katona, Operettszínház), vidéki (Debrecen, Nyíregyháza, Tatabánya, Szombathely, Szeged) és határontúli (Székelyudvarhely, Marosvásárhely, Temesvár, Kolozsvár) színházaknál, független társulatoknál (Nézőpont Színház, KoMa Társulat, Szputnyik Hajózási Társaság, K.V. Társulat, Nézőművészeti Kft.), alkalmi formációkkal, zenés produkciókban amatőr és félprofi kórusokkal (Soharóza, Halastó, Csíkszerda), valamint hivatásos együttesekkel (MÁV Szimfonikusok, Óbudai Danubia Zenekar, Budapesti Vonósok, Nemzeti Filharmonikus Zenekar, Alba Regia Szimfonikus Zenekar, In Medias Brass Fúvósötös). 2009-től az Ördögkatlan Fesztivál munkatársa. A 2010/2011-es évadban a budapesti Bárka Színház, 2011-től 2013-ig a kaposvári Csiky Gergely Színház tagja. 2013-tól 2014 végéig a Pesti Magyar Színház, 2017-től 2019-ig a nyíregyházi Móricz Zsigmond Színház főrendezője. Jelenleg szabadúszó, az Orlai Produkciós Iroda, a Kőszegi Várszínház, a Manna Produkció, a Momentán Társulat, a Delta Produkció és a Szegedi Nemzeti Színház operatagozatának külsős munkatársa. 2013-tól 2016-ig a Pesti Magyar Színiakadémia, 2020-tól a Színház– és Filmművészeti Egyetem óraadója.


Nagyrészt kortárs szerzők drámáit állította színpadra. Erdős Virág, Szabó Borbála, Varró Dániel, Esterházy Péter, Háy János, Vinnai András, Parti Nagy Lajos, Nényei Pál, Ivanyos Ambrus, Gerlóczy Márton, Jeney Zoltán, Dés Mihály, Kern András és Karafiáth Orsolya új írásaiból készített ősbemutatókat. Mellettük számos külföldi szerzőt mutatott be először Magyarországon: Dennis Kelly, Conor McPherson, Martin Crimp, Duncan Macmillan, Daniel Glattauer, Michael West, Jonathan Dove, Alasdair Middleton, David Lan, Sam Holcroft és Jezz Butterworth műveit az ő rendezésében láthatta először a hazai közönség.

A prózai színházi előadások és a Magyar Rádiónak készített hangjátékok mellett rendezett barokk, belcanto, verista és kortárs operát, kórusimprovizáción alapuló zenés előadásokat, magyar és francia operettet valamint magyar musical-ősbemutatókat is.

Diploma utáni első munkája (Dennis Kelly: Love and Money) szerepelt és díjat nyert a 2008-as POSZT versenyprogramjában. Martin Crimp írásából (Attempts on her Life) készített a.N.N.a című előadása a legjobb rendezés díját kapta az 2008-as Alternatív Színházi Szemlén. 2011-ben a Prima Primissima Alapítvány Junior Prima díját kapta.

Rendezői munkája mellett színészként és zenészként is aktív.

Budapesten él. Házas, felesége Grisnik Petra színésznő.



RENDEZŐI MUNKÁK


2020


Göttinger Pál: Az Öreghíd alatt (Kőszegi Várszínház – Ullmann Mónika, Grisnik Petra, Némedi Árpád, Göttinger Pál, Kálid Artúr, Epres Attila, Trokán Anna, Bálint Ádám, Ecsedi Erzsébet, Sebesi Tamás – dalszöveg: Máthé Zsolt – díszlet: Ondraschek Péter – jelmez: Cselényi Nóra – július)


Grecsó Krisztián: Vera (Kőszegi Várszínház – előadja: Grisnik Petra – május)


Alan Ayckbourn: Hogy szeret a másik? (Orlai Produkció – szereplők: Pataki ferenc, Ullmann Mónika, Ötvös András, Grisnik Petra, Nagy Dániel Viktor, Edvi Henrietta – díszlet: Ondraschek Péter – jelmez: Cselényi Nóra – a rendező munkatársa: Skrabán Judit. – április)


2019


Conor McPherson: Tengeren (Móricz Zsigmond Színház, Nyíregyháza – szereplők: Horváth László Attila, Illyés Ákos, Tóth Károly, Nagyidai Gergő, Kálid Artúr – díszlet: Ondraschek Péter – jelmez: Cselényi Nóra – dramaturg: Upor László)


Puccini: A köpeny + Gianni Schicchi (Szegedi Nemzeti Színház – szereplők: Altorjay Tamás, Andrejcsik István, Balczó Péter, Bocskai István, Bónus Gábor, Bordás Barbara, Börcsök Bálint, Büte László, Cseh Antal, Dobrotka Szilvia, Ferenczy Orsolya, Hrabovszky Bercel, Koczka Tamás, Kónya Krisztina, Kovács Éva, Laczák Boglárka, László Boldizsár, Makkos Ambrus, Máthé Beáta, Réti Attila, Somogyvári Tímea Zita, Piskolti László, Szélpál Szilveszter, Taletovics Milán, Tóth Péter, Turpinszky Gippert Béla, Vajda Júlia – a Szegedi Nemzeti Színház tánckara, énekkara és zenekara – díszlet: Ondraschek Péter – jelmez: Bujdosó Nóra – koreográfus: Katona Gábor. – zenei asszisztens: Flórián Gergely, Zalánki Rita – vezényel: Pál Tamás, Kardos Gábor)


Huszka Jenő – Martos Ferenc – Bakonyi Károly: Bob herceg (Móricz Zsigmond Színház, Nyíregyháza – közreműködik: Horváth Margit, Gulácsi Tamás, Kosik Anita, Rák Zoltán, István István, Nyomtató Enikő, Pregitzer Fruzsina, Tóth Zolka, Gyuris Tibor, Varga Fekete Kinga e.h., Munkácsi Anita, Martinkovics Máté, Kónya Merlin Renáta, Horváth Viktor, Forró-Török Tünde, Kucsmár Szintia, Végvári Boglárka, Holló Arnold, Bani Nóra, Boda Izabella, Bokor Gabriella, Köszörüs Sára, Tordai Emese Mária, Császár Zoltán, Obsitos Bence, Tiszlavicz Mátyás, Béres Angelika, Kaszás Bernadett, Pelyhe Zsuzsa, Soltász Jakimcsuk Ildikó, Subertné Palkó Mariann, Suhanyecz Viktória, Balogh Zsolt, Császár Péter, Daróczi Sándor, Győri Mihály, Kasellák Zsolt, Koi Gergő, Kóti Gergő, Lakatos István, Olajos Gábor, Varga Gábor, Vernes Árpád - Díszlet: Ondraschek Péter - Jelmez: Cselényi Nóra - Koreográfus: Gulyás Anna - Zenei vezető: Nyitrai László - Karmester: Tamás Attila - Dramaturg: Sediánszky Nóra - Súgó: Nagy Erzsébet - Ügyelő: Lengyel János / Demeter Anna - A rendező munkatása: Demeter Anna)


2018


Francis Veber: Balfácánt vacsorára! (Móricz Zsigmond Színház, Nyíregyháza – szereplők: Horváth László Attila, Rák Zoltán, Nagyidai Gergő, Illyés Ákos, Kuthy Patrícia, László Lili – díszlet: Boldizsár Zsolt – jelmez: Véber Tímea – dramaturg: Szokolai Brigitta)


Paul Portner: Hajmeresztő (Kőszegi Várszínház – szereplők: Epres Attila, Kálid Artúr, Ullmann Mónika, Grisnik Petra, Némedi Árpád, Göttinger Pál – díszlet: Hatvani Mónika, Szalai József – jelmez: Cselényi Nóra – zene: Sebesi Tamás, Némedi Árpád)


Jez Butterworth: Mojo (Orlai Produkció – szereplők: Csőre Gábor, Nagy Dániel Viktor, Szabó Kimmel Tamás, Ötvös András / Lestyán Attila e.h., Schruff MIlán, Hunyadi Máté e.h. – díszlet: Ondraschek Péter – jelmez: Cselényi Nóra – dramaturg: Sediánszky Nóra)


Karafiáth Orsolya – Bella Máté: A Macskadémon (Budapesti Operettszínház – szereplők: Szemenyei János, Homonnay Zsolt, Peller Anna, Oszvald Marika, Bálint Ádám, Faragó András, valamint Adler Judit, Bujdosó Anna, Felkai Flóra, Godó Gabriella, Haller Dorisz, Hortobágyi Brigitta, Kapitány Dorottya, Rózsahegyi Orsolya, Varga H. Eszter. – Díszlet: Csanádi Judit, Kiss Gabriella. – Jelmez: Kovács Andrea.. – Világításterv: Baumgartner Sándor. – Koreográfus: Gulyás Anna.)


2017


Martin McDonagh: Leenane szépe (Móricz Zsigmond Színház, Nyíregyháza – szereplők: Pregitzer Fruzsina, Kuthy Patrícia, Nagyidai Gergő, Martinkovics Máté e.h. – díszlet: Ondraschek Pétrer – jelmez: Cselényi Nóra – zene: Dinyés Dániel – felvétel: Mohai György – Felvételről közreműködik Göttinger Pál, Dinyés Dániel és Bordi András. – A rendező munkatársa: Rajkó Balázs)


Sam Holcroft: Családi játszmák (Orlai Produkció – szereplők: Kútvölgyi Erzsébet, Papp János, Szikszai Rémusz, Ötvös András, Járó Zsuzsa, Réti Adrienn, Csikász Ágnes. – Díszlet: Ondraschek Péter – jelmez: Cselényi Nóra.)


Hamvai Kornél: Castel Felice (Móricz Zsigmond Színház, Nyíregyháza – szereplők: Illyés Ákos, Jenei Judit, Dengyel Iván, Pregitzer Fruzsina, Széles Zita, Viczei Zsolt, Tóth Károly, Kosik Anita. – díszlet: Pilinyi Márta – jelmez: Cselényi Nóra – a rendező munkatársa: Rajkó Balázs)


2016


Jonathan Dove: Tóbiás és az angyal (közösségi operaelőadás – Csíkszerda kórus – szereplők: Albert Júlia, Aradi Péter, Bajzák Mira, Balogh Rozália, Barkóczi Flóra, Barta Bori, Bartha Attila, Bartha Lilianna, Beliczky Márton Gáspár, Benyó Krisztián, Bodó András, Borbás Réka, Borbély Ábel, Botlik Tibor, Buda Borbála, Buza Borbála, Cholnoky Zsófia, Cseh Mózes, Csehi Katalin, Csizmazia Tamás, Csukás Tímea, Dabasi Tamás, Dabasi-Kovács Ágnes, Dani Norbert, Danó Orsolya, Dávid Zsuzsi, Dékány Boróka, Dékány Tibor, Dobolán Judit, Dudás Judit, Eisler Kornél, Elekes Sára, Emich Csenge, Erdélyi Balázs, Erdős Zoltán, Farmasi Panni, Fejérdy Hanga, Fejérdy-Kovács Zsuzsi, Fernezelyi Róza, Fetzer Emma, Fliegauf János, Földi Gergely, Földy-Molnár Lilla, Gábor Sára, Gál Abigél, Glatz Nóra, Glázer Manó, Gózon Éva, Gyarmati Juli, Hajdu Melinda, Hajdu Melinda, Hegedüs Mirjam, Hegedüs Rebeka, Hegyi Lívia, Hegyi Vince, Héjja Anna, Horváth Laura, Horváth Virág, Hunyadi Claire, Hunyadi Rosalie, Ilyés Hanna, Joós Andrea, Juhász Attila, Kaszanitzky Anna, Kelemen Dóra, Kelemen Réka, Király Júlia, Király Sámuel Aino, Kiss Márton, Kóczán Róza Lilla, Koller Csaba, Kónya Balázs, Korda Réka, Kosik Péter, Kovács Árnika, Kovács-Papp Flóra, Kökény-Hámori Szilárd, Kőrösi Aladár, Krausz Judit, Kriston Genovéva, Lávay Petra, Lávay Szabina, Limberger Esra, Liska Borbála, Madaras Ráhel, Madaras Sándor, Madarász Kristóf, Mandák Anna, Mandák Sára, Manzer Csaba, Matesz Monika, Mészáros Veronika, Miszori Julianna, Móró Anna, Nagy Ida, Nagy Orsolya, Nagy Villő, Németh Éva, Oberfrank Petra, Oláh Anna, Oláh Zsuzsanna, Orbán Sára, Ottlik Anna, Pákolicz Eszter, Pálos Péter, Papp Júlia, Pásztor Katalin, Pécsi Marcell, Pelikán György, Petkó Roland Dávid, Potzner Ádám, Pribay Valéria, Pribay Veronika, Rácz Lujza, Redő Lilla, Regenhart Ágnes, Révész Hajnalka, Sáfián Fanni, Sándor Borbála Eszter, Schnell Judit, Segesdi Márta, Seller Balázs, Seller Orsolya, Simó Judit, Somlai Orsolya, Somogyi Alett, Sótér Anna, Strobl Apolka, Sulyán Tibor, Suplicz Emőke, Sükösd Melinda, Sütő Ákos, Szabó Áron, Szabó Eszter, Szabó György, Szabó Jákob, Szabó Olga, Szalkai Gábor, Szántó Ildikó, Székely Zsófia, Szeverényi Emma, Szeverényi Soma, Sziklai Mária, Szűcs Luca, Szűcs Panni, Téglás Marcell, Temesvári Gergő, Tokár Csilla, Törzsök Huba, Trajtler Dóra Ágnes, Turányi Rita, Turchányi Dániel, Turchányi Márton, Vadas Eszter, Vanek Jusztina, Varga Bence, Veszprémi Lilla, Vígh Zsófia, Yasmin Folini, Zsargó Szilvia, Zsolnai Boróka, Zsolnai Őzike – Zenei vezető: Tóth Árpád)


Dés Mihály – Kern András: Pesti barokk (szereplők: Kern András, Szabó Kimmel Tamás, Schruff Milán, László Lili eh., Bánfalvi Eszter, Grisnik Petra, Mészáros Máté – jelmez: Cselényi Nóra – díszlet: Ondraschek Péter – a rendező munkatársai: Skrabán Judit és Jánoska Zsuzsa – Orlai Produkció)


OperabeavatóMozart: Cosí fan tutte (Katona József Színház, Kamra – szereplők: Kolonits Klára, Szolnoki Apollónia, Varga Donát, Cseh Antal, Pálmai Anna, Kulka János, Mészáros Máté, Kálid Artúr – zenei vezető: Dinyés Dániel – nyílt próbák az egész évad folyamán havi 1-2 alkalommal – bemutató az évad végén)


Ermanno Wolf-Ferrari: Sly (Magyar Állami Operaház – Szegedi Nemzeti Színház – szereplők: László Boldizsár, Kelemen Zoltán, Kónya Krisztina, Cseh Antal, Laczák Boglárka, Koczor Kristóf, Kovács Éva, Bocskai István, Taletovics Milán, Major Attila, Tóth Péter, Szondi Péter, Hanczár György, Gulyásik Attila, Szélpál Szilveszter, Altorjay Tamás, Andrejcsik István, Réti Attila, Somogyvári Tímea Zita, Horák Renáta, Dobrotka Szilvia, Csepregi Andor, Mari Domokos, Paillot Ábel – a Szegedi Nemzeti Színház énekkara és tánckara, valamint a Szegedi Szimfonikus Zenekar – díszlet: Horgas Péter – jelmez: Bujdosó Nóra – mozgás: Katona Gábor – a rendező munkatársa: Toronykőy Attila – karmester: Gyüdi Sándor)


Robert Thomas: Nyolc nő (szereplők: Németh Judit, Alberti Zsófi, Grisnik Petra, Vlahovics Edit, Fekete Linda, Bálint Éva, Sodró Eliza, Edvi Henrietta e.h. – Díszlettervező: Pilinyi Márta. – Jelmeztervező: Bujdosó Nóra – Rendezőasszisztens: Kovács Nóra – Weöres Sándor Színház, Szombathely)


2015


Dóka Péter: A kék hajú lány (hangjátéksorozat – Magyar Rádió – szereplők: Komócsi Bence, Kovács Kata Milla, Varga Zétény, Hevesi Zénó, Vida Sára, Kardos Róbert, Rancsó Dezső, Pokorny Lia, Papp János, Fodor Tamás – Dramaturg: Palotás Ágnes – A felvételt Liszkai Károly készítette.)


Georges Feydeau: A hülyéje (Jászai Mari Színház, Tatabánya – Kardos Róbert, Major Melinda, Dévai Balázs, Bakonyi Csilla, Schruff Milán, Kaszás Mihály, Lass Bea, Danis Lídia, Honti György, Pálfi Kata, Végh Péter, Juhász Levente, Kaprielian Alexa, Maday Gábor, Maróti Attila, Tóth Rita – fordította: Hamvai Kornél – díszlet: Bátonyi György – jelmez: Kovalcsik Anikó – dramaturg: Perczel Enikő – mozgás: Elek Ányos)


2014


Jeney Zoltán: Rév Fülöp (Pesti Magyar Színház – szereplők: Ágoston Péter, Lovas Rozi, Auksz Éva, Szatmári Attila, Tóth Sándor, Losonczi Kata, Szűcs Sándor, Jegercsik Csaba, Pavletits Béla, Takács Géza, Rancsó Dezső, Simon András és a Pesti Magyar Színakadémia növendékei. – díszlet: Badacsonyi Brigitta – jelmez: Kovács Yvett Alida – mozgás: Elek Ányos – rendezőasszisztens: Hűbér Tünde, Szinai Eszter)


Gerlóczy Márton: A csemegepultos naplója (Orlai Produkció – előadja: Ötvös András. – A rendező munkatársa: Schneider Jankó – dramaturg: Lőkös Ildikó – asszisztens: Jánoska Zsuzsa)


Ivanyos Ambrus: Vonalhúzás (Pesti Magyar Színház – szereplők: Pavletits Béla, Ruttkay Laura, Szatmári Attila, Jegercsik Csaba, Rancsó Dezső – a rendező munkatársa: Elek Ányos – zenei vezető: Szemenyei János.)


2013


Giuseppe Verdi: A haramiák (Magyar Állami Operaház – Erkel Színház – Kolozsvári Magyar Opera. Szereplők: Egyed Apollónia, Hector Lopez Mendoza, Daróczi Tamás, Massányi Viktor, Sándor Árpád, Jekl László, Újvári Gergely – a Kolozsvári Magyar Opera ének- és zenekara – karigazgató: Kulcsár Szabolcs – művészeti koncepció, karmester: Selmeczi György. – díszlet: Csíki Csaba. – jelmez: Kiss Zsuzsa. korrepetítor: Pfeiffer Gyula, Dinyés Dániel, Nagy Ibolya)


Nényei Pál: Mozgófénykép (Radnóti Színház, Budapest – szereplők: Szervét Tibor, Petrik Andrea, Rétfalvi Tamás, Kováts Adél, Adorjáni Bálint, Gazsó György, Szávai Viktória, Formán Bálint, Bálint András, Andrusko Marcella, Drága Diána, Kecskés Mihály, Jakus Szilvia, Nagy Viktória, Takács Tímea, Kovács János, Matusz Gergely, Dinyés Dániel, Dargay Marcell, Subicz Gábor, Koos-Hutás Áron, Udvarhelyi Gábor, Geier Attila, Gazda Bence, Rácz József. – dramaturg: Hárs Anna – zene: Dinyés Dániel – dalszövegek: Hajós András – díszlet: Horgas Péter – jelmez: Bujdosó Nóra – mozgás: Katona Gábor – a rendező munkatársa: Őri Rózsa.)


Parti Nagy Lajos: Bivaly-szuflé (Nézőművészeti Kft. – Szkéné, Budapest – Jászai Mari Színház, Tatabánya – szereplők: Mucsi Zoltán, Scherer Péter, Katona László, Kovács Krisztián, Horváth Lajos Ottó – látvány: Keszei Bori, Pallós Nelli – fény: Mervel Miklós – a rendező munkatársa: Gyulay Eszter)


2012


Gádor Béla – Tasnádi István: Othello Gyulaházán (Csiky Gergely Színház, Kaposvár – szereplők: Sarkadi Kiss János, Grisnik Petra, Kelemen József, Takács Géza, Nyári Oszkár, Csapó Virág, Gyuricza István, Takács Katalin, Szvath Tamás, Nyári Szilvia, Sipos György, Mohácsi Norbert, Kovács Zsuzsanna, Csonka Ibolya, Szula László, Lecső Péter, Hornung Gábor, Kósa Béla, Serf Egyed, Bódis Nagy Katinka, Ferenczi Barbara, Lenner Bíborka, Monory Anna, Orbán Viktória, Tóth Beáta – díszlet: Cziegler Balázs – jelmez: Cselényi Nóra – zenei vezető: Dinyés Dániel – segédrendező: Pintér Kata)


Offenbach: Szép Heléna (Csiky Gergely Színház, Kaposvár – szereplők: Kolonits Klára, Hüse Csaba, Kőrösi András, Nyári Szilvia, Lestyán Luca, Piti Emőke, Kovács Zsuzsanna, Hunyadkürti György, Szvath Tamás, Lugosi György, Nyári Oszkár, Fándly Csaba, Sipos György, Tóth Géza, Jakab Márk, Bogán Gergely, Fisli Ákos, Turi Endre, Peti Sára, Simon Réka, Hortobágyi Virág, Sipos Gabriella, Puspán Sára, Felde Rebeka, Kovács Ferenc, Balogh-Márton Péter – díszlet: Cseh Renátó – jelmez: Kovalcsik Anikó – zenei vezető és karmester: Dinyés Dániel – koreográfus: Katona Gábor)


Esterházy Péter: Harminchárom változat Haydn-koponyára (hangjátékváltozat – Magyar Rádió – szereplők: Benedek Miklós, Lázár Kati, Ilyés Róbert, Kálid Artúr, Kardos Róbert, Parti Nóra, Dévai Balázs, Réti Adrienn, Telekes Péter, Mórocz Adrien, Farsang Emese, Gavaldi Vivien, Dobos Kata, Kovács Zsuzsi, Tóth Zsófi, Horváth Béla, Bokor Pál, Bizják Gábor, Tömösközi László, Rácz József, Berán Gábor, Csoma Ágnes, Takács Ákos, Kolonits Klára, Göttinger Pál és Esterházy Péter. – Dramaturg: Szabó Borbála, Turai Tamás – zenei vezető: Dinyés Dániel – hangmérnök: Kulcsár Péter, Buczkó Gábor.)


Tasnádi István: Finito (Csiky Gergely Színház, Kaposvár – szereplők: Kelemen József, Varga Zsuzsa, Csonka Ibolya, Sarkadi Kiss János, Kaszás Gergő, Nyári Szilvia, Némedi Árpád, Kalmár Tamás, Szikszai Rémusz m.v., Grisnik Petra, Szvath Tamás, Nyári Oszkár – díszlet: Csanádi Judit – jelmez: Kovalcsik Anikó – Zene: Dinyés Dániel – dramaturg: Bérczes László)


Vinnai András: Furnitur (Csiky Gergely Állami Magyar Színház, Temesvár – Szereplők: Kiss Attila, Magyari Etelka, Bandi András Zsolt, Éder Enikő, Molnos András Csaba, Tasnádi-Sáhy Noémi, Tokai Andrea, Aszalos Géza, Páll Gecse Ákos, Vass Richárd, Kocsárdi Levente – díszlet: Albert Alpár – jelmez: Balázs Gyöngyi – mozgás: Katona Gábor)


2011


Háy János – Lovasi András: A kéz (Csiky Gergely Színház, Kaposvár – szereplők: Nagyhegyesi Zoltán e.h., Varga Zsuzsa, Szula László, Tóth Eleonóra, Csapó Virág, Béli Ádám e.h., Fándly Csaba, Marofka Mátyás e.h., Dénes Viktor e.h., Lovas Rozi e.h, Czakó Julianna e.h., Czene Zsófia, Grisnik Petra, Tolnai Hella e.h., Némedi Árpád, Nyári Szilvia, Mózes Balázs, Takács Géza, Gulácsi Tamás. – zenekar: Császári Gergő, Drapos Gergő, Mészáros Ádám, Gáspár Gergő. – Zene: Szabó Attila és a Kiscsillag zenekar. – Díszlet: Csík György – Jelmez: Kovalcsik Anikó – Koreográfus: Katona Gábor – Zenei vezető: Drapos Gergő – Koreográfus-asszisztens: Bódis-Nagy Katinka. – Világítás: Memlaur Imre – Segédrendező: Váradi Szabolcs)


Michael West: Szabadesés (Bárka Színház, Budapest – Szereplők: Kálid Artúr, Kardos Róbert, Varga Anikó, Ilyés Róbert, Szoták Andrea mv. – Látvány: Kovalcsik Anikó, Tölli Judit, Omodi Gábor. – Zene: Dinyés Dániel.)


Daniel Glattauer: Gyógyír északi szélre (Orlai Produkció, Budapest – szereplők: Fullajtár Andrea, Őze Áron – Díszlet-jelmez: Sebő Rózsa. A rendező munkatársa: Gerő Szandra.)


Jonathan Dove – Alasdair Middleton: Az elvarázsolt disznó (meseopera – Halastó Kórus – Budapest – szereplők: Áth-Horváth Zsóka, Barnaházi Bori, Biksz Judit, Bogsch Ildi, Bölöni Gergő, Cserne Kléri, Dabasi Tamás, Deák Panka, Deutsch Zoltán, Édes Piroska, Eörsi Sarolta, Fellegi Zsuzsa, Ferenczi Attila, Földi Bálint, Földi Gergely, Gózon Éva, Göttinger Magdike, Göttinger Pál, Győrfi Ágnes, Hajdu Melinda, Hám Detti, Hiller Balázs, Jankó Dániel, Járfás Lilla, Jávor Tamás, Joós Andrea, Juhász Dorottya, Juhász Évi, Juhász Orsi, Kassay Klári, Koller Csaba, Komlósi Saca, Kovács Ágnes, Kovács Marci, Krausz Judit, Ligeti László, Lokody Ákos, Madaras Sanyi, Meszerics András, Mitruly Enikő, Murányi Norbi, Nényei Pál, Novák István, Ollé-Deutsch Csilla, Pásztor Zoli, Páva Rita, Pelikán György, Polonyi Artemisz, Pribay Borsó, Pribay Valéria, Pribay Verus, Rácz Dóri, Rácz Lőrinc, Rácz Nóri, Raffai Réka, Róna Peti, Sall Fanni, Simon Juli, Szabó Krisztina, Szálka Zsuzsu, Szalontai Judit, Szász Barna, Szász Réka, Szebeni Gabi, Sztojanov Georgi, Tettamanti Zsófia, Tóth Árpi, Tóth Katalin, Tömösközi László, Turchányi Dani, Turchányi Marc, Tüske Kata, Vági Péter, Vásárhelyi Zsóka, Verrasztó Péter, Zsargó Szilvi. – rendezőasszisztens: Gerő Szandra. – produkciós vezető: Szálka Zsuzsanna – zenei vezető: Tóth Árpád.)


Kárpáti Péter: Pájinkás János (felolvasószínház – Kaposvári Csiky Gergely Színház – szereplők: Csapó Virág, Grisnik Petra, Gulácsi Tamás, Kelemen József, Kocsis Pál, Kovács Zsuzsa, Lecső Péter, Mózes Balázs, Nyári Oszkár, Nyári Szilvia, Sarkadi Kiss János, Szula László. Dramaturg: Németh Virág. Asszisztens: Hollósi Katalin. Zongora: Barabás Edit.)


Háy János: Háromszögek (Pesti Magyar Színház, Budapest – szereplők: Horváth Lajos Ottó, Kubik Anna, Holecskó Orsolya, Császár Angela, Fülöp Zsigmond. Díszlet-jelmez: Kalmár Bence. Dramaturg: Gecsényi Györgyi.)


2010


Szabó Borbála – Dinyés Dániel: Párkák (Bárka Színház, Budapest – szereplők: Seress Zoltán, Szorcsik Kriszta, Spolarics Andrea, varjú Olga, Varga Anikó, Telekes Péter, Réti Adrienn, Kardos Róbert, Ilyés Róbert, Gados Béla, Kálid Artúr, Hoffer Károly – díszlet: Csík György – jelmez: Kovalcsik Anikó – mozgás: Katona Gábor – karmester: Cser Ádám és Dinyés Dániel – rendezőasszisztens: Ivánovics Beatrix)


John Arden: Élnek, mint a disznók (Szputnyik Hajózási Társaság, Budapest – szereplők: Terhes Sándor, Téby Zita, Jankovics Péter, Székely Rozi, Tóth Simon Ferenc, Molnár Gusztáv, Koblicska Lőte, Fábián Gábor, Szabó Zoltán – munkatársak: Bujtás Móni, Kovalcsik Anikó, Sztojanov Georgi, Tóth Péter, Gyulay Eszter, Elek Ányos)


Szabó Borbála – Varró Dániel: Líra és Epika (hangjáték – Magyar Rádió – szereplők: Kálid Artúr, Lass Bea, Lőrincz Sándor, Polgár Péter, Horváth Sebestyén Sándor, Guary Szandra, Mucsi Zoltán, Jelinek Erzsébet, Patocskai Katalin, Zrinyi Gál Vince, Kroó Balázs, Jaskó Bálint, Várkonyi Eszter – zene: Rubik Ernő Zoltán – hangmérnök: Liszkai Károly és Kulcsár Péter – dramaturg: Turai Tamás)


2009


Esterházy Péter: Harminchárom változat Haydn-koponyára (Bárka Színház, Budapest – szereplők: Benedek Miklós, Kálid Artúr, Réti Adrienn, Ilyés Róbert, Gados Béla, Telekes Péter, Dévai Balázs, Kardos Róbert, Parti Nóra, Lázár Kati, Benya Katalin, Berczeli Ágnes, Cseh Kata Mirtill, Dér Klára, Müller Zsófia, Szvetnyik Kata, Berán Gábor, Bizják Gábor, Bokor Pál, Csoma Ágnes, Horváth Béla, Jankó Attila, Káli-Fonyódi Fruzsina, Kántor Balázs, Kocsis Gergely, Kondor Péter, Mező Péter, Ölvety Mátyás, Rácz József, Tóth Lajos, Tömösközi László, Veér Csongor, Dinyés Dániel – zenei vezető: Dinyés Dániel – mozgás: Katona Gábor – díszlet: Csík György – jelmez: Kovalcsik Anikó – dramaturg: Szabó Borbála)


Greg MacArthur: Snowman (felolvasó – Merlin Színház, Kortárs Drámafesztivál, Budapest – szereplők: Elek Ferenc, Urbanovits Krisztina, Szoták Andrea, Jaskó Bálint. Asszisztens: Markó Róbert)


Soharóza: Mindenütt jó (Placcc Fesztivál – Szemlő-hegyi-barlang, Budapest – szereplők: Csatádi Ádám, Cserne Klára, Eörsi Sarolta, Földi Bálint, Göttinger Klára, Göttinger Magda, Hajdú Marietta, Halas Dóra, Hám Bernadett, Jankó Dániel, Juhász Éva, Komlósi Sarolta, Kozma Kriszta, Ligeti László, Lokody Ákos, Murányi Norbert, Nagy Lilla, Pap Kinga Marjatta, Polonyi Artemisz, Pribay Veronika, Rácz Dóra, Rácz Nóra, Simon Júlia, Spilák Zsuzsanna, Szálka Zsuzsanna, Szász Bence, Szintai-Molnár Péter, Tihanyi Benedek, Turchányi Dániel, Turchányi Márton, Vági Péter – szöveg: Juhász Kristóf – zenei vezető: Halas Dóra)


Caryl Churchill: Hetedik mennyország (felolvasó – MU Színház, Budapest – szereplők: Terhes Sándor, Földi Ádám, Pavletits Béla, Ollé Erik, Bodor Böbe, Szoták Andrea, Urbanovits Krisztina, Száger Zsuzsa)


Hárs Anna: Nefelé (hangjáték – Magyar Rádió – szereplők: Sipos Vera, Mercs János, Bogdán Gergely, Károlyi Lili, Csákányi Eszter, Egri Márta, Gáspár Tibor, Mészáros Tibor, Andrássy Máté, Pavletits Béla, Horváth Sebestyén Sándor, Kovács Olga. – Zene: Rubik Ernő Zoltán)


Gibbons-Locke: Cupido és a Halál (Halastó Kórus – Bárka Színház – Budapest – szereplők: Benkő Orsolya, Biksz Judit, Bognár Krisztina Csatádi Ádám, Cserne Klára, Csete Lóránt, Csongrádi Gábor, Eörsi Sarolta, Fábri Flóra, Fekete Hajnalka, Földi Bálint, Göttinger Klára, Göttinger Pál, Halas Dóra, Hám Bernadett, Jankó Dániel, Járfás Lilla, Juhász Andrea, Juhász Dorottya, Juhász Éva, Juhász Orsolya, Kassai Borbála, Kassay Klára, Koller Csaba, Komlósi Sarolta, Kozma Kriszta, Köllő Killa, Ligeti László, Lokody Ákos, Murányi Norbert, Nagy Alma, Nagy Lilla, Nagy Zsófia, Nényei Pál, Ney Andrea, Novák István, Palojtay Dávid, Pap Kinga Marjatta, Pásztor Zoltán, Pecze Zsófia, Pernesz Zsuzsanna, Polonyi Artemisz, Pribay Borbála, Pribay Veronika, Rácz Dóra, Rácz Lőrinc, Rácz Nóra, Róna Péter, Rubik Ernő Zoltán, Simkó-Várnagy Judit, Street Gábor, Szálka Zsuzsanna, Szász Barna, Szász Bence, Szebeni Gabriella, Szerényi Márta, Sztojanov Georgi, Tihanyi Benedek, Tóth Adél, Tóth Árpád, Turchányi Márton, Tüske Kata, Vági Péter, Vásárhelyi Gábor, Vásárhelyi Zsóka, Vesmás Bence, Zsargó Szilvia – Dramaturg: Nényei Pál – Fordították: Csatádi Ádám, Csete Annamária, Eörsi Sarolta, Halas Dóra, Hám Bernadett, Pribay Borbála, Simkó-Várnagy Judit, Street Gábor, Sztojanov Georgi, Tóth Árpád, Vásárhelyi Gábor, Vásárhelyi Zsóka, Vívó Zoé – Hangszerelés: Halas Dóra, Sztojanov Georgi – Produkciós vezető: Halas Dóra – Külön köszönet Katona Gábor koreográfusnak a segítségért. – Zenei vezető: Halas Dóra, Tóth Árpád)


Duncan Macmillan: Kicsi szívem kávéba pottyant (hangjáték – Magyar Rádió – szereplők: Polgár Csaba, Lass Bea, Takács Nóra Diána, Zrinyi Gál Vince, Roszik Hella – Dramaturg: Turai Tamás – Fordította: Hárs Anna)


Sztojanov Georgi: Éhség (Nényei Pál szövegére – Zeneakadémia, Budapest – szereplők: Herczku Ágnes, Bodrogi Éva, Göttinger Pál és a Soharóza kórus – karvezető: Halas Dóra – zenészek: Földesi Péter, Bartek Zsolt, Krulik Eszter, Gallai Judit, Koltai Katalin)


Varró Dániel – Nényei Borbála: Líra és Epika (KoMa Társulat – Móricz Zsigmond Színház, Nyíregyháza – szereplők: Gyuris Tibor, Lass Bea, Lőrincz Sándor, Polgár Péter, Horváth Sebestyén Sándor, Guary Szandra, Kameniczky László, Jelinek Erzsébet, Patocskai Katalin, Zrinyi Gál Vince, Kroó Balázs, Jaskó Bálint, Várkonyi Eszter – díszlet: Sebő Rózsa – jelmez: – Kovalcsik Anikó – zene: Rubik Ernő Zoltán – mozgás: Topolánszky Tamás – a rendező munkatársa: Bajzák Anna)


Nézőpont workshop (Nézőpont Színház – Marosvásárhely – résztvevők: Bartsch Kata, Viola Gábor, Elek Ányos, Kroó Ádám, Urbanovits Krisztina, Benő Kinga, Antal Csaba)


2008


Conor McPherson: Tengeren (Bárka Színház, Budapest – szereplők: Mucsi Zoltán, Ilyés Róbert, Gados Béla, Dévai Balázs, Kálid Artúr – díszlet: Sebő Rózsa – jelmez: Kovalcsik Anikó – rendezőasszisztens: Ivánovics Beatrix – fordította: Upor László)


Kurátorok (TÁP Színház a Tűzraktérben – Budapest – szereplők: Polgár Csaba, Göttinger Pál, Szoták Andrea, Herczeg Tamás, Gémes Antos, Pavletits Béla)


A vágánybenéző – workshop (Szputnyik Hajózási Társaság, Budapest – szereplők: Fábián Gábor, Gera Marina, Jankovics Péter, Koblicska Lőte, Szantner Anna, Szemkeő-Szabó Zoltán, Tóth Simon Ferenc, Hay Anna – munkatársak: Juhász Kristóf, Keresztes Gábor, Kárpáti Péter, Turai Tamás, Rubik Ernő)


Matthew Locke – Christopher Gibbons: Cupido és a Halál (Halastó Kórus, Budapest – szereplők: Áfra Judit, Biksz Judit, Bognár Krisztina, Csatádi Ádám, Csete Annamária, Csete Lóránt, Csongrádi Gábor, Eörsi Sarolta, Fábri Flóra, Fekete Hajnalka, Gajdos Renate, Göttinger Pál, Halas Dóra, Hám Bernadett, Juhász Éva, Juhász Orsolya, Kassai Borbála, Komlósi Sarolta, Kozma Kriszta, Köllő Killa, Ligeti László, Madaras Sándor, Murányi Norbert, Nagy Alma, Nagy Zsófia, Németh Zsuzsa, Nényei Pál, Ney Andrea, Novák István, Palojtay Dávid, Petrucz Vanda Sarolta, Polonyi Artemisz, Pribay Borbála, Pribay Veronika, Rácz Dóra, Rácz Lőrinc, Rácz Nóra, Róna Péter, Rubik Ernő, Simkó-Várnagy Judit, Street Gábor, Szebeni Gabriella, Szintai-Molnár Péter, Sztojanov Georgi, Tóth Adél, Tóth Árpád, Turchányi Márton, Vági Péter, Vajda Gergely, Vásárhelyi Gábor, Vásárhelyi Zsóka, Vesmás Bence, Vívó Zoé – zenei vezető: Halas Dóra, Tóth Árpád)


Szirmai-Bakonyi: Mágnás Miska (Csokonai Színház, Debrecen – szereplők: Kristán Attila, Szilágyi Katalin, Újhelyi Kinga, Krisztik Csaba, Andrássy Máté, Mészáros Tibor, Egri Márta, Lőrincz Ágnes, Csikos Sándor, Oláh Zsuzsa, Földeáki Nóra, Sipos Vera, Mercs János, Vranyecz Artúr, Domareckaja Júlia, Szabó Anna Eszter, Kiss Gergely Máté, Nagy László Zsolt, Simó Krisztián, Szőke Norbert, Deák Emőke, Fehér Éva, Harsányi Tamás, Lehner Bálint, Prohászka Ildikó, Sarádi Krisztina, Schild Jenő, Szilágyi Szilárd, Szilágyi Szilvia, Szűcs Anikó, Törő Krisztina, Udvarhelyi Péter, Újvári Gergely – Díszlet: Daróczi Sándor – Jelmez: Kovalcsik Anikó – Koreográfus: Katona Gábor – Zenei vezető: Sörös Cecília – Dramaturg: Szabó Borbála – Asszisztens: Laczó Zsuzsanna)


Martin Crimp: a.N.N.a (Attempts on her Life) (Merlin Színház, Budapest – a PanoDráma és a Mobilfront Műhely produkciója – szereplők: Barnák László, Botos Éva, Scherer Péter, Urbanovits Krisztina, Ollé Erik – zene: Sőrés Zsolt – videó: Kálmán Mátyás – látvány: Izsák Lili – dramaturg: Fancsikai Péter – fordító: Merényi Anna)


Béres Attila: Aranytrombita (Magyar Drámaíró Verseny, Budapesti Kamaraszínház, Tivoli – szereplők: Lippai László, Andai Györgyi, Tallós Rita, Dolmány Attila, Verebes Linda, Anga-Kakszi István)


Jeroen van den Berg: Családi ünnep (Merlin Színház, Budapest – LOW Kultfeszt felolvasószínházi sorozat – szereplők: Mertz Tibor, Szoták Andrea, Kaszás Ágnes, Szabó Zoltán – fordította Varga Orsolya – a sorozat szerkesztője Upor László – a rendező munkatársa: Bajzák Anna)


Erdős Virág: Madame Poe (Sirály, Budapest – a Piros Bicikli Produkció előadása – szereplők: Gesler Lili, Szoták Andrea. – jelmez: Tordai Hajnal)


2007


Dennis Kelly: Love and Money (Nézőpont Színház, Székelyudvarhely – szereplők: Bartsch Kata, Kroó Ádám, Viola Gábor, Magyari Tekla, Tamás Kinga és Elek Ányos. Fordító, dramaturg: Várady Zsuzsa. Látvány: Bagoly Zsuzsa.)


Hamvai Kornél: Pokol (Merlin Színház, Budapest – szereplők: Ötvös András, Sipos Vera, Zrínyi Gál Vince, Tóth Simon Ferenc. – Dramaturg: Gerő Szandra. – Díszlet: Daróczi Sándor.)


Duncan Macmillan: Anyám éhesnek tűnik (Pinceszínház, Budapest – szereplők: Roszik Hella, Polgár Csaba, Szabó Tamás, Takács Nóra Diána, Bánfalvi Eszter, Lass Bea. Fordította: Hárs Anna. – Díszlet: Daróczi Sándor)



SZÍNÉSZI MUNKÁK


2019


Bolba – Galambos – Szente: Csoportterápia (Kőszegi Várszínház – szereplők: Szilágyi Csenge, Trokán Anna, Grisnik Petra, Némedi Árpád, Göttinger Pál, Rózsa Krisztián – díszlet: Mészáros Tibor – jelmez: Cselényi Nóra – koreográfus: Katona Gábor – rendező: Mészáros Tibor)


2018


Dubinyák Réka: Nofilter (websorozat-epizód – szereplők: Rainer-Micsinyei Nóra, Bakonyi Alexa, Szabados Regős, Tolnai Hella, Palkovics Zora, Guzmics Petra, Göttinger Pál, Erdélyi Zsófi, Lakatos Erika, Kovács Antal Máté, Balogh Zsolt Noé, Mohamed Fatima – operatőr: Nagy Bálint Pál – rendező: Dubinyák Réka)


Légrádi Gergely: Félúton (kisfilm – szereplők: Hámori Gabriella, Göttinger Pál, Gömörei Gergő, Ordódy Judit – Operatőr: Rácz Gabi – Rendező: Légrádi Gergely)


Paul Portner: Hajmeresztő (Kőszegi Várszínház – szereplők: Epres Attila, Kálid Artúr, Ullmann Mónika, Grisnik Petra, Némedi Árpád, Göttinger Pál)


Lev&Te (kötetlen egészestés kétszereplős improvizáció Molnár Leventével – Momentán Társulat)


2017


Tóth Barnabás: Susotázs (kisjátékfilm – szereplők: Takács Géza, Göttinger Pál, Osvárt Andrea – operatőr: Szőke András Gábor – író-rendező: Tóth Barnabás)


2016


Tóth Barnabás: Van egy határ (kisfilm – szereplők: Hajdu Szabolcs, Páll Zsolt, Kovács Tamás, Bencze Sándor, Baronits Gábor, Polyák Ildikó, Göttinger Pál, Tóth Mátyás – operatőr: Marosi Gábor, író-rendező-forgatókönyvíró: Tóth Barnabás)


Paula Vogel: Így tanultam meg vezetni (felolvasószínház – SZFE – Aczél Anna, Békés Zoltán, Göttinger Pál, Tóvaj Ágnes, Varga Zsófia – konzulens, témavezető: Upor László – dramaturg: Varga Zsófia – fordította, rendezte: Gábor Sára – Színház- és Filmművészeti Egyetem, Budapest)


2015


Imprójam (Momentán Társulat, IMPRÓ Kreatív Töltőállomás, Budapest)


Demény-Selmeczi: Szívem szeret (Kolozsvári Magyar Opera – Szereplők: Göttinger Pál, Laczkó Vass Róbert, Venczel Péter, Babos Kinga, Mányoki Mária, Rétyi Zsombor, Gergely Elek, Peti Tamás Ottó, Naphegyi Béla, Rigmányi István, Kovács Ferenc, Veress László, Székely Zsejke, Plesa Róbert, Barabás Sándor, Ádám János, Chiuariu Lívia, Tokos Zenekar, Gergely Arnold, Fülöp Tímea, Molnár Mária, Ádám János, Balázs Borbála, Plesa Róbert, Szabó Levente, Balázs Borbála, Pataki Enikő, Szép Bálint, Szeibert István, Sípos László, Mányoki László, Kerekes Mária, Marton Melinda – Közreműködik a Kolozsvári Magyar Opera ének-, zene- és balettkara – Koreográfus: Rusu Gabriela. – Díszlet: Szabó Attila – Jelmez: Ledenják Andrea – A rendező munkatársa: Venczel Péter – Rendező: Selmeczi György)


Szirmai Márton: Remény (kisfilm – szereplők: Bezerédi Zoltán, Gyabronka József, Friedenthal Zoltán, Vasvári Emese, Göttinger Pál és sokan mások)


Egressy Zoltán: Halál Hotel (Óbudai Társaskör – szereplők: Kútvölgyi Erzsébet, Cserna Antal, Losonczi Kata, Göttinger Pál, Holecskó Orsolya, Horváth Illés, Őze Áron, Takács Géza, Auksz Éva – rendező: Őze Áron)


2013


Orosz Dénes: Coming out (nagyjátékfilm – több kisebb szerep)


2012


Csikytől kicsiknek (meselemez a Csiky Gergely Színház kiadásában – felolvasnak: Takács Kati, Nyári Szilvia, Sarkadi Kiss János, Hüse Csaba, Rátóti Zoltán, Mészáros Csilla, Csapó Virág, Göttinger Pál, Lestyán Luca, Varga Zsuzsa, Kalmár Tamás, Gyuricza István, Hornung Gábor, Grisnik Petra, Csonka Ibolya, Szűcs László, Tóth Molnár Ildikó, Tóth Géza, Német Mónika. Furulyán közreműködik: Mészöly Zsófia)


2011


Szabó Borbála: Telefondoktor (Manna Egyesület, Bárka Színház, Budapest – Játssza: Göttinger Pál. Rendezte: Orosz Dénes. Látvány: Csík Melinda. Zene: Dinyés Dániel. Produkciós vezető: Gáspár Anna.)



MÁS PROJEKTEK


2019


Alapítvány a Magyar Színházakért – gálaest (Radnóti Színház – közreműködők: Mácsai Pál, Máté Gábor, Jordán Tamás, Oberfrank Pál, Cseke Péter, Kováts Adél, Pál Adrás, Sodró Eliza, Rusznák András, Schneider Zoltán, Göttinger Pál, ifj. Vidnyánszky Attila, László Zsolt, Fesztbaum Béla.)


Hegyi György – Dinyés Dániel: Egy kiállítás rémei (gyerekkoncert – Zeneakadémia – közreműködik: az In Medias Brass fúvósegyüttes és Kálid Artúr)


2018


J’aime la Chanson – koncert francia sanzonokból (Pesti Vigadó – közreműködik: Csemer Bogi, Kárász Eszter, Tompos Kátya – zenei vezető: Wagner Puskás Péter)


Operabeavató – Mozart: Figaro házassága (Hatszín Teátrum – MediSzin produkció – szereplők: Balga Gabriella, Bordás Barbara, Bucsi Annamária, Cseh Antal, Erdős Attila, Gábor Géza, Horváth István, Kiss András, Kiss Tivadar, Kolonits Klára, Kovács István, Mester Viktória, Pataki Bence – zenei vezető: Dinyés Dániel – a rendező munkatársa: Gerlóczi Judit – producer: Kövesd Zsuzsa)


Somló Cirqsz (Madách Színház – km.: Animal Cannibals, Tóth Vera, Blahalouisiana, Malek Andrea, Frenreisz Károly, Czutor Zoltán, Kama, Papp Szabi, Tóth Vera, Fatima, Vitáris Iván, Charlie, Bornai Tibor, a Kiscsillag zenekar, Fekete-Kovács Kornél, Gerszti Péter, Roy és Ádám, Köves Miklós Pinyó, Somló Dani, Somló Pali, Somó Dávid, Somló Lili és a Modern Art Orchestra)


2017


Operamacera (A Nemzeti Filharmonikus Zenekar, Dinyés Dániel és Göttinger Pál sorozata. – közreműködik: Kolonits Klára, Cseh Antal, Horváth István, Bordás Barbara, Kálnay Zsófia – Művészetek Palotája)


38. Színikritikus-díjátadó (Orlai Produkció – Budapest Bábszínház – Momentán Társulat – szereplők: Csőre Gábor, Göttinger Pál, Tóth Barnabás, Harsányi Bence, Várady Zsuzsa, Molnár Levente, Pirisi László, Szőke Szandra, Wagner Puskás Péter. Vetítés: Jóvér Csaba. Látvány: Ondraschek Péter. Produkciós vezető: Papp Tímea. A rendező munkatársa: Gerlóczi Judit.)


Nyírségi Limerick (VIDOR Fesztivál – Móricz Zsigmond Színház, Nyíregyháza – rendező: Illyés Ákos – szereplők: Kuthy Patrícia, Nyomtató Enikő, Horváth Sebestyén Sándor, Horváth Viktor, Jenei Judit, Göttinger Pál.)


Operajátszóház (a Budapesti Vonósok gyerekprogramja a Művészetek Palotájában – közreműködik Szolnoki Apollónia, Kolonits Klára, Varga Donát, Cseh Antal – játékmesterek: Dinyés Dániel és Göttinger Pál)


2016


Danubia Zenekar: Mozart Kommandó (performanszok az Ördögkatlan Fesztiválon – játékmester: Elek Ányos.)


2015


Budapest Improv Show (Momentán Társulat, IMPRÓ Kreatív Töltőállomás, Budapest – angol nyelven)


Örkény-Vurstli (performanszok és koncert az Ördögkatlan Fesztiválon – szereplők: Epres Attila, Ficza István, Göttinger Pál, Grisnik Petra, Máthé Zsolt, Murányi Márti, Szathmáry Judit, Vajda Milán – zeneszerző: Nyitrai László – zenészek: Veér Csongor, Fánczi Gábor – zongorán kísér: Kákonyi Árpád – rendezte: Máthé Zsolt – játékmester: Elek Ányos)


Europa Cantat, Pécs (hivatalos megnyitó – közreműködik: Michael Gohl, Zengő Együttes, Mecsek Táncegyüttes, Pannon Filharmonikusok, Singer Pur, Jeroen Schrijner, Grisnik Petra, Robert Sund, Tillai Aurél, Lakner Tamás, Coro Giovanile Italiano, Bartók Béla Férfikar, VoiSingers, Pécsi Kamarakórus, Mecsek Kórus, Bartók Béla Férfikar, Bartók Béla leánykar, Laudate kórus, Pécsi Művészeti Szakközépiskola Kórus, Babits Vegyeskar, Cantissimo, Wing Singers valamint Schneider Jankó és a Pécsi Bóbita bábszínház művészei – művészeti vezető: Jan Schumacher – a rendező munkatársa: Szálka Zsuzsanna)


Operabeavató (Katona József Színház, Kamra – Zenei vezető: Dinyés Dániel)


Traviata (Kolonits Klára, Varga Donát)


Rigoletto (Kolonits Klára, László Boldizsár)


A bűvös vadász (szereplők: Kovácsházi István, Cseh Antal, Herczenik Anna, Bucsi Panni)


Figaro házassága (szereplők: Herczenik Anna, Varga Donát)


Carmen (szereplők: Veress Orsolya, Cseh Antal, Herczenik Anna, Varga Donát)


Hoffmann meséi (szereplők: Szolnoki Apollónia, Kolonits Klára és Varga Donát)


Don Giovanni (szereplők: Herczenik Anna, Szolnoki Apollónia.)


Szöktetés a szerájból (szereplők: Gábor Géza és Horváth István.)


Cosí fan tutte (szereplők: Szolnoki Apollónia és Kovács István.)


A varázsfuvola (szereplők: Herczenik Anna és Nyári Zoltán.)


2014


Hrabal-Vurstli (performanszok az Ördögkatlan Fesztiválon – szereplők: Grisnik Petra, Ötvös András, Sipos Vera, Hunyadi Máté, Józsa Bettina, Földesi Ágnes, Héricz Patrik, Scherer Péter, Thuróczy Szabolcs, Band of Streets zenekar. – látvány: Badacsonyi Brigitta.)


Kórusok Éjszakája – megnyitó flashmob (Halastó Kulturális Egyesület – Ördögkatlan Fesztivál Egyesület – Közreműködők: Soharóza Kórus, Csíkszerda Kórus, Aula Kamarakórus, Care Voci Kamarakórus, Vasas Művészegyüttes Alapítvány Vass Lajos Kórusa, Arte Semplice Kamarakórus – Szólista: Simon Júlia – Zenészek: Gáspár Olivér és Kiss Bálint, Holló Miklós és tanítványai – valamint Mucsi Zoltán, Szikszai Rémusz, Bérczes Anna, Szikszai Gáspár, Varga Anikó, Petz Annamária, Petz Laci, Panó, Borka, Dinyés Dániel és Kiss Mónika – a felvételt Domokos Balázs, Hájos Zsolt, Mohai Tamás, Rónai Domokos, Seress Bálint, Szentgáli Csaba, Szilágyi Gábor és Táborosi András készítette. – Keverés: Mohai György – Zenei vezető: Halas Dóra – Produkciós vezető: Göttinger Pál – Rendező: Szabó Szonja)


Papp János: 600 kilométer, 100 Guinness (Óbudai Társaskör, Centrál Színház – előadja: Papp János. Közreműködik: Göttinger Pál, Mészáros Gergely és Polonkai Éva)


2013


Momentán + Soharóza a Kultúrfürdőben (színházi és kórusimprovizáció együtt – Kultúrfürdő – szereplők: Boldoghy Borbála, Várady Zsuzsa, Molnár Levente, Harsányi Bence, Halas Dóra és a Soharóza Kórus)


Momentán + Soharóza az Ördögkatlanban (színházi és kórusimprovizáció együtt – Ördögkatlan Fesztivál – szereplők: Nemes Takách Kata, Harsányi Bence, Kiskovács Attila, Halas Dóra és a Soharóza Kórus)


Láthatatlan Állomás (performansz az Ördögkatlan Fesztiválon – szereplők: Törőcsik Mari, Scherer Péter, Göttinger Pál, Wombo Orchestra, Matta Lóránt, Grisnik Petra, Becker Leonóra, Páczelt Andrea, Vladár Csaba, Gerlóczy Gábor, Zátonyi Tibor, Gaszner Ildikó, Molnár-Göb Zoltán, Somogyi Ferenc, Vladár Krisztina)


2012


Rögvest (interaktív improvizációs előadások – Momentán Társulat – IMPRÓ Kreatív Töltőállomás, Budapest)


Busz-Színház (performanszok az Ördögkatlan Fesztiválon – közreműködők: Scherer Péter, Göttinger Pál, Grisnik Petra, Köles Ferenc, Ottlik Ádám, Bérczes László, Nagy Norbert, Mészáros Márton, Dargó Gergő, Fent Ádám, Babcsán Bence, Karádi Gergő.)


2011


Busz-Színház (performanszok az Ördögkatlan Fesztiválon – Nagyharsány, Palkonya. Alkotók: Dömötör Tamás, Göttinger Pál, Mucsi Zoltán, Scherer Péter, Törőcsik Mari, Huszár Zsolt, Szikszai Rémusz, Farkas Gergely.)


Ravel: A gyermek és a varázslat (Művészetek Palotája, Budapest – Szereplők: Czabán Angelika, Széll Cecília, Lehőcz Andrea, Dóri Eszter, Galgóczy Dóra, Gavodi Zoltán, Lisztes László, Mokán László. – Nemzeti Énekkar – MÁV Szimfonikus Zenekar – vezényel: Antal Mátyás – Látvány: Kiss Ákos, Andristyák Marcell. – korrepetítor: Bizják Dóra. rendezőasszisztens: Gerő Szandra.)


2010


Busz-Színház (performanszok az Ördögkatlan Fesztiválon – Nagyharsány – szereplők: Mucsi Zoltán, Scherer Péter, Pál András, Takács Géza, Lass Bea, Szabó Vera, Göttinger Pál, Técsői Banda, Imre János)


2009


Soharóza Ördögkatlan Projekt (Ördögkatlan Fesztivál, Nagyharsány – szereplők: Csatádi Ádám, Cserne Klára, Csongrádi Gábor, Eörsi Sarolta, Göttinger Klára, Göttinger Magda, Hajdú Marietta, Halas Dóra, Hám Bernadett, Juhász Éva, Lokody Ákos, Polonyi Artemisz, Rácz Dóra, Rácz Nóra, Róna Péter, Rubik Ernő Zoltán, Szálka Zsuzsanna, Szász Barna, Szász Bence, Szintai-Molnár Péter, Tihanyi Benedek, Turchányi Dániel – zenei vezető: Halas Dóra, Rubik Ernő Zoltán – produkciuós vezető: Bérczes László)



RENDEZŐTANÁRI MUNKÁK


2015


OPERETTKURZUS – "Színpadi játék" – Pécsi Tudományegyetem – Művészeti Kar – Zeneművészeti Intézet – kurzus és bemutató óra (szereplők: Takács Barbara, Németh Márton, Sóti Erika, Bagdi Zoltán, Malezija Mia, Amer Lemja, Langbein Bertalan)


Hamvai Kornél: Castel Felice (a Pesti Magyar Színiakadémia vizsgaelőadása – szereplők: Kisari Zalán, Vincze Erika, Kovács Dézi, Seprenyi László, Rubóczki Márkó, Hollósy Nóra, Frank Ágnes, Kovács Olivér – a rendező munkatársa: Elek Ányos – Látvány: Badacsonyi Brigitta)


2014


Dennis Kelly: Love and Money (a Pesti Magyar Színiakadémia vizsgaelőadása – szereplők: Kurucz Dániel, Takács Zsuzsanna, Józsa Bettina, Héricz Patrik, Hunyadi Máté, Földesi Ágnes. – a rendező munkatársa: Elek Ányos)



TANULMÁNYOK

Színház- és Filmművészeti Egyetem, színházrendező szak 2002-2007. Osztályvezető tanár: Székely Gábor. Mesterségtanárok: Halász Péter, Novák Eszter, Ascher Tamás, Babarczy László, Szikora János. Elméleti tanárok: Bagossy László, Győrffy Miklós, Fodor Géza, Balassa Péter, Bacsó Péter, Földényi F. László, Poszler György, Gózon Francisco, Tallér Zsófia, Füri Katalin, Jákfalvy Magda, Kerényi Ferenc, Karsai György, Osztovits Levente, Antal Csaba, Székely László, Szigethy Gábor, Lengyel Anna, Upor László, Kárpáti Péter, Radnóti Zsuzsa.


Egyetemi munkák, vizsgaelőadások


2007


Hősleves (az SZFE harmadéves dramaturghallgatóinak összeállítása saját írásaikból – SZFE Budapest – benne: Mesekabaré. Írta: Hárs Anna. Szereplők: Erdélyi Tímea, Tenki Réka, Szabó Emília, Orosz Ákos, Mészáros Piroska. Zene: Zombola Péter.)


2006


Szakmai gyakorlat Poznanban és Londonban. Rendezőasszisztensi munkák a gyakorlat ideje alatt: Spiró György: Kvartett (Teatr Polski w Poznaniu – Poznan, Lengyelország – Rendezte: Monika Dobrowlańska), Jonathan Dove – Alasdair Middleton: The Enchanted Pig (The Young Vic Theatre – London, Egyesült Királyság – Rendezte: John Fulljames)


Hírszerzők (improvizációk aznapi hírekre – Balatonföldvári Szabadtéri Színpad – szereplők:Éry Kovács Zsanna, Jelinek Erzsébet, Kaszás Ágnes, Kroó Balázs, Kovács Napsugár, Lőrincz Sándor, Müller Zsófia, Nagy Karina, Pálos Hanna, Savanyú Gergely, Szabó Zoltán, Tóth Máté, Vizkelety Zsolt – munkatársak: Daróczi Sándor, Szabó Máté)


UNESCO International Workshop for Drama Schools – Sinaia, Romania


Euripidész: Médea (szereplők: Sipos Vera, Tompa Ádám, Barnák László, Göttinger Pál)


Ibsen: Peer Gynt (The Storm) (szereplők: Sipos Vera, Tompa Ádám, Barnák László, Göttinger Pál)


Kalidasa: Shakuntala (szereplők: Marion Jamet, Gilles Geenen, Simon Giesbert, Faragó Zénó, Nagy Antal, Fekete Krisztina, Matylda Baczynska, Jacek Romanowski, Rafal Sadowski, Sipos Vera, Tompa Ádám, Barnák László, Göttinger Pál – kurzusvezető: K.S. Rajendran)


Thomas Mann: Mario és a varázsló (bemutató az Ódry Színpadon – SZFE Budapest – Szereplők: Molnár Csaba, Nagy Péter, Hajdu István, Kovács Vanda, Andai Kati, Bocskor Lóránt, Bányai Miklós, Párducz Balázs, Szabó Péter, Rácz Lőrinc, Kolláti Linda. Dramaturg: Radnóti Zsuzsa, Laboda Kornél. Díszlet: Daróczi Sándor. Jelmez: Kiss Beatrix.)


Brecht: Baal (Baal-kurzus a Conservatoire hallgatóinak – CNSAD, Párizs – Szereplők: Janaina Suaudeau, Thibault Perennaud – Kurzusvezető tanárok: Székely Gábor, Daniel Mesguich, Antal Csaba)


2005


rendezőasszisztens-gyakorlat: Hamvai Kornél: Castel Felice (Radnóti Színház, Budapest – Rendezte: Valló Péter.)


Brecht: Baal (Baal-kurzus Halász Péterrel – SZFE Budapest – szereplők: Ötvös András, Nagy Cecília. Díszlet:Daróczi Sándor. Dramaturg: Laboda Kornél.)


Csehov: Ványa bácsi – III. felvonás (Csehov-kurzus – SZFE Budapest – szereplők: Molnár Csaba, Fazakas Juli, Bocskor-Salló Lóránt, Gecse Noémi, Csikos Sándor, Czakó Klára, Andai Kati. Díszlet: Breier Ádám és Kardos Olivér. Dramaturg: Gerő Szandra.)


Szép Ernő: Gusztinak megjött az esze (Szép Ernő-kurzus – SZFE Budapest – szereplők: Nagy Péter, Földeáki Nóra, Kovács Olga, Érsek-Obádovics Mercédesz, Krisztik Csaba, Mercs János, Miklós Marcell, Tompa Ádám. Díszlet: Ember Sári. Dramaturg: Laboda Kornél.)


2004


Goldoni: A hazug (színészvezetés-kurzus Halász Péterrel – SZFE Budapest – szereplők: Pavletits Béla, Bodor Erzsébet, Kárpáti Levente, Bitemo Erik, Mészáros Piroska. Díszlet: Ember Sári és Daróczi Sándor. Dramaturg: Laboda Kornél)


Göncz Árpád: Hatalom (novella – SZFE Budapest – szereplők: Fazakas Juli, Papp János)


Commedia dell'arte (színészmesterség-kurzus a rendezőosztály tagjaival – SZFE Budapest)


A megbabonázott puding (mesejáték – SZFE Budapest – szereplők: Schmied Zoltán, Mészáros Piroska, Juhász István, Ellinger Edina, Ács Norbert, Valovics István, Szemenyei János, Ömböli Pál, Keresztes Tamás, Mészáros Gergely. Díszlet: Daróczi Sándor)


2003


Egotrip (élménynovella – SZFE Budapest – szereplők: Szemenyei János, Holecskó Orsolya, Nagy Sándor)



DÍJAK, ELISMERÉSEK


Legjobb férfi alakítás (Tóth Barnabás: Susotázs)


Russian Indie Film Festival, Szentpétervár (2018)


Fisheye Film Festival, UK (2018)


SHOTS Festival, Szlovénia (2019)


Pulcinella-díj a Telefondoktor főszerepéért – VIDOR Fesztivál (2014)


Junior Prima – A Prima Primissima Alapítvány díja (2011)


Legjobb rendezés díja – Alternatív Színházi Szemle, Debrecen (2008)



DÍJAZOTT PRODUKCIÓK


Susotázs


Kisjátékfilm kategória I. helyezés – III. Hét Domb Fesztivál (2019)


Legjobb film – 13. Vukovári FIlmfesztivál (2019)


OSCARS 2019 – shortlisted (2018)


KINOFILM Festival – Best Euro Cine Film Award (2018)


Cortocircuito (Savigliano) – fődíj (2018)


Alter-Native Rövidfilmfesztivál (Marosvásárhely) – fődíj (2018)


Fisheye Film Festival, UK (2018) – legjobb férfi főszereplő (Göttinger Pál), legjobb vágás, legjobb smink, legjobb díszlet, legjobb forgatókönyv, legjobb rövidfilm


Innsbruck Nature Festival – különdíj (2018)


Footcandle Festival – best narrative short (2018)


Manhattan Short – silver medal and Best Actor Nomination (Göttinger Pál) (2018)


BuSho Fesztivál – a SZIGET Fesztivál különdíja (2018)


36th FLICKERS' RHODE ISLAND INT'L FILM FESTIVAL, USA – Best Comedy Short (2018)


1st ROFL FILM FESTIVAL, Madrid – legjobb kisfilm (2018)


Rákospalotai Rövidfilmfesztivál – közönségdíj (2018)


Cortocircuito – Savigliano, IT – legjobb rövidfilm (2018)


MAFSZ – Hubertus különdíj (2018)


Parkfilmern, Führstenwalde – közönségdíj (2018)


Pesti barokk


VIDOR Fesztivál, Donna Nonna-díj, a zsűri különdíja Kern Andrásnak (2017)


VIDOR Fesztivál, Brighella-díj a legjobb férfi epizodistának, Mészáros Máténak (2017)


Operabeavató


a Katona József Színház közönségének Vastaps-díja Dinyés Dánielnek (2014)


Legjobb női epizódszereplő megosztva: Pálmai Anna (2016)


különdíj: Kolonits Klára (2016)


Gerlóczy Márton: A csemegepultos naplója


A Thália Humorfesztivál díja a legjobb stúdióelőadásnak (2015)


a MOST Fesztivál díja Ötvös Andrásnak a legjobb alakításért (2015)


THEALTER-angyal Ötvös Andrásnak a kiemelkedő színészi teljesítményért (2014)


Ivanyos Ambrus: Vonalhúzás


Főnix-díj: Ruttkay Laura, Szatmári Attila (2014)


Giuseppe Verdi: A haramiák


a Schiller-trilógia az évad operaeseménye Romániában (2013)


Parti Nagy Lajos: Bivaly-szuflé


VIDOR Fesztivál, Brighella-díj a legjobb férfi mellékszereplőnek: Horváth Lajos Ottó (2013)


Gádor Béla – Tasnádi István: Othello Gyulaházán


Vidéki Színházak Találkozója – a Kultúra.hu különdíja (2013)


Daniel Glattauer: Gyógyír északi szélre


VIDOR Fesztivál, Colombina-díj a legjobb női alakításért: Fullajtár Andrea (2012)


Michael West: Szabadesés


Ararát-díj 1. hely: Kálid Artúr, Varga Anikó – 2. hely: Ilyés Róbert – 3. hely: Kardos Róbert (2011)


Szabó Borbála – Dinyés Dániel: Párkák


Ararát-díj 2. hely: Spolarics Andrea (2011)


Szabó Borbála – Varró Dániel: Líra és Epika


Színikritikusok Díja – a legjobb új magyar dráma (2009)


Dennis Kelly: Love and Money


POSZT – a legjobb 30 év alatti színésznő: Bartsch Kata (2008)