6. Nemzetközi Monodráma Fesztivál - program


Március 22. csütörtök
11.00 Klubterem
Little Red Rolling Ball (A kis piros labda)
gyerekelőadás
Előadja: Eva Kaufmann (Németország)
2-6 éveseknek!
Nyelvtudást nem igényel.

17.00 Kálvin-terem
Szabó Borbála: Telefondoktor
egyszemélyes bohózat
A Manna Egyesület előadása
Előadja: Göttinger Pál
19.00 Színházterem MEGNYITÓ
Kocsis István: A tér
monodráma Bolyai János hitéről és életéről
A Yorick Stúdió előadása, Marosvásárhely
Előadja: Sebestyén Aba (Románia)
21.00 Klubterem monokoncert
Vázsonyi János, szaxofon

Március 23. péntek
11.00 Klubterem
Bollár Kótyag és Mámori Nellike nagy találkozása
A Tintaló Társulás előadása
Előadja: Törőcsik Eszter
17.00 Kálvin-terem
A bogyósgyümölcskertész fia
önálló est Háy János novelláiból
Előadja: Rátóti Zoltán
19.00 Színházterem
Börtönnapló
Fedák Sári: Te csak most aludjál, Liliom alapján
A Marosvásárhelyi Nemzeti Színház Tompa Miklós Társulatának előadása
Előadja: Farkas Ibolya (Románia)
21.00 Klubterem monokoncert
Élő blog - Bornai Tibor önálló estje

Március 24. szombat
11.00 Színházterem
A székely menyecske meg az ördög
népmese bábokkal
Az ESZME és Fabók Mancsi Bábszínház közös produkciója
Előadja: Fabók Mariann
4 éves kortól
17.00 Kálvin-terem
Maróti Lajos: A számkivetett
monodráma Dante életéről
A Gyulai Várszínház produkciója
Előadja: Oberfrank Pál
Maróti Lajos örökösének az engedélyét a Hofra Kft (www.hofra.hu ) közvetítette.
19.00 Színházterem
Samira
monodráma
Open Theater
Előadja: Anat Barzilay (Izrael)
18 éven felülieknek!
Magyar nyelvű kivetítéssel.
20.30 Klubterem
Juhász Gábor - gitár


Március 25. vasárnap
11.00 Klubterem
Chic and Choc (Sikk és megdöbbentő)
pantomim
Előadja: Paolo Avataneo
Nyelvtudást nem igényel.
16.00 Kálvin-terem
Albert Camus: A pestis
A Szakkör, a FÜGE és a Vígszínház közös produkciója
Előadja: Hegedűs D. Géza
Csellón közreműködik Márkos Albert
19.00 Színházterem
Jeppe
monodráma Lars von Trier Idióta című filmje alapján
Előadja: Marcin Zarzecny (Lengyelország)
Magyar nyelvű kivetítéssel.
20.30 Klubterem monokoncert
David Yengibarian, accordeon
Március 26. hétfő
11.00 Klubterem
Zsiga föstő fest
A Tintaló Társulás előadása
Előadja: Kolozsi Angéla
3-6 éveseknek
17.00 Kálvin-terem
József Attila: Szabad-ötletek jegyzéke két ülésben
Előadja: Jordán Tamás
16 éven felülieknek!
19.00 Színházterem
Hourglass (Homokóra)
Teatr A PART produkciója
Előadja: Monika Wachowicz (Lengyelország)

18 éven felülieknek!
Nyelvtudást nem igényel.
20.30 Klubterem monokoncert
Antal Gábor, zongora

Március 27. kedd Színházi Világnap SZÍNHÁZI VILÁGNAP

11.00 Színházterem
Fairy Tales (Tündérmesék)
bábjáték
Előadja: Nori Sawa (Japán)
4 éven felülieknek
Nyelvtudást nem igényel.
15.00 Klubterem
Babits Mihály: Jónás könyve
bábos szólójáték
Előadja: Csuja Imre
19.00 Színházterem
Shadows of Cherry Orchard (A cseresznyéskert árnyai)
bábjáték
Előadja: Nori Sawa (Japán)
Nyelvtudást nem igényel.
20.30 Klubterem monokoncert
Szabó Sándor – gitár, guzheng, koboz
Megosztás: