Elkészült a III. Hét Domb Filmfesztivál programja

Elkészült a szeptember 9–14. között megrendezésre kerülő III. Hét Domb Filmfesztivál részletes műsorrendje.

Augusztus közepére befejezte a munkáját a filmfesztivál zsűrije, a fesztivál igazgatója pedig összeállította a részletes programot. A vetítések minden nap 9-21 óráig tekinthetők meg INGYENESEN a Komlói Színház- és Hangversenyteremben.

A döntőbe jutott filmeken kívül látható lesz néhány alkotás azokból is, amelyek ugyan nem kerültek be a döntőbe, de magas pontszámot értek el. 

A versenyfilmeken kívül látható lesz még a zsűritagok egy-egy filmje is: pénteken Thuróczy Szabolcs (a zsűri tagja) főszereplésével kerül vetítésre a Tiszta szívvel c. nagyjátékfilm, szombaton Reviczky Gábor (a zsűri tagja) főszereplésével vetítjük a Zimmer Feri 1997-ben készült nagyjátékfilmjét, valamint a vasárnapi matinén kerül bemutatásra Ternovszky Béla (a zsűri elnöke) Macskafogó 2. - A sátán macskája című rajzfilmje.

Az alkotók mindhárom film előtt beszélnek a filmekkel kapcsolatos élményeikről, gondolataikról.

A III. Hét Domb Filmfesztivál részletes programja:

2019. szeptember 09. / hétfő

09:00 Magyar retró 3. (R.: Papp Gábor Zsigmond, doku.)
09:53 AZORI - São Miguel, Pico, Faial (R.: Poroszka Magyar Zsolt, ismeret.)
10:19 NESZ (R.: Barta Máté, kisjáték.)

SZÜNET 

11:00 Kétéltű (R.: Kvalla Gábor Balázs, Polyák Péter, doku.)

EBÉDSZÜNET 

13:00 Lámpaidők (R.: Krasznay Zoltán, Olajos Zoltán, doku.)
13:10 A megtartó atya - Utasi Jenő portréja (R.: Lavro Ferenc, ismeret.)
13:26 Maszatvár (R.: Szakonyi Noémi Veronika, kisjáték.)
13:50 Grindcabin (R.: Körtési András, egyéb)
13:55 Isonzótól a Piavéig (1. rész) - Az Isonzó-front emlékhelyei (R.: Osgyáni Gábor, ismeret.)
14:46 Isonzótól a Piavéig (2. rész) - Az Pive-front és Dél-Tirol emlékhelyei (R.: Osgyáni Gábor, ismeret.)

SZÜNET 

15:50 Perújrafelvétel (R.: Zilahy Tamás, kisjáték.)
16:31 Határtalan történet (R.: Kertész Enikő, doku.)
17:33 Kárpátia - Magyarnak születtem (R.: Bicskei Éva, doku.)

SZÜNET 

19:00 Valami Amerika 3. (R.: Herendi Gábor, nagyjáték.)
2019. szeptember 10. / kedd

09:00 Kippkopp a hóban (R.: Fabók Szilvia, Tama Mikori, animáció)
09:09 Lengemesék 2. - Tél a Nádtengeren (R.: Pálfi Zsolt, animáció)

SZÜNET 

10:35 A mi Kodályunk (R.: Petrovics Eszter, doku.)

EBÉDSZÜNET 

13:00 Smink - Összetörve (R.: Varga Tímea, egyéb)
13:05 A fegyházlelkész (R.: Varga Ágota, doku.)
14:14 Ajándék (R.: Vajda Lili, kisjáték.)
14:26 A te neved (R.: Domokos János, doku.)

SZÜNET 

15:35 A sommelier (R.: Ducki Witek, kisjáték.)
15:46 Erdély és Románia „nagy egyesülése” (R.: Margittai Gábor és Major Anita, egyéb)
15:52 Megbocsájtani igen, feledni nem (R.: Kozma Zoltán, doku.)
16:44 A brigád - a vajdasági Petőfi-brigád története (R.: Lavro Ferenc, doku.)

SZÜNET 

17:50 Casting (R.: Csoma Sándor, kisjáték.)
18:19 Csík30 (R.: Kiss-Stefán Mónika, doku.)

SZÜNET 

19:00 Örök tél (R.: Szász Attila, nagyjáték.)
2019. szeptember 11. / szerda

09:00 KINCSEK A MECSEKBEN (Négy hely, négy évszak) (R.: Juhász Gyula, ismeret.)
09:15 Vad Balaton (R.: Mosonyi Szabolcs, ismeret.)
10:07 Szépséges sebhelyeink (R.: Keresztúri Ferenc, doku.)

SZÜNET 

11:10 A szenátor fodrásza - Alex (R.: Beszterczey Judit, doku.)

EBÉDSZÜNET 

13:00 Perhielion - Örvény (R.: Porkoláb Norbert, egyéb)
13:07 Idegen hangok (R:: Wizner Balázs, kisjáték.)
13:18 Központi ügyelet (R.: Szakcsi Ákos, kisjáték.)
13:40 Engedetlen (R.: Moll Zoltán, nagyjáték.)

SZÜNET 

15:20 Tiszta mozdulatok (R.: Tóth Péter Pál, doku.)
16:13 Cryene Donovan (R.: Németh Dénes, doku.)

SZÜNET 

17:30 Bűnösök Kora - A Nikotinos Gyilkos (R.: Lóth Balázs, Borsos Miklós, ismeret.)
17:56 Lágymányosi Konstantinápoly (R.: Szremkó Bettina, animáció)
18:00 Szokásjog (R.: Füzes Dániel, kisjáték.)
18:35 Forrócsoki (R.: Gergely Bálint, Magyar Kristóf, Domokos Benedek, Bokor András, Biros Benedek, diák)
18:38 Jövő szerdán (R.: Molvay Norbert, kisjáték.)

SZÜNET 

19:00 Virágvölgy (R.: Csuja László, nagyjáték.)
2019. szeptember 12. / csütörtök

09:00 Draco a borzasztó – és förtelmes barátainak rémületes kalandjai (R.: Kelen Bálint, animáció)
09:13 Egy év Hoppifalván (R.: Rófusz Ferenc, animáció)

SZÜNET 

10:40 Vörös Rébék (R.: Keil Adelaida Sába, kisjáték.)
10:48 Három tánc (R.: Halász Glória, doku.)

EBÉDSZÜNET 

13:00 Szeretlek mint Állat! (R.: Novák Erik, nagyjáték.)

SZÜNET 

14:45 A fehér szarvas (R.: Török Zoltán, Hargittai László, ismeret.)
15:44 Bela (R.: Tóth Roland, animáció)
15:54 Szerepzavar (R.: Szirmai Márton, kisjáték.)

SZÜNET 

16:35 Tiltott absztraktok (R.: Bánki Ákos, doku.)
17:37 Irijam és Jonibe (R.: Rófusz Kinga, animáció)
17:50 Aki bújt, aki nem (R.: Schwechtje Mihály, kisjáték.)
18:03 Kecskeméti kardok (R.: Molnár H. Boglárka, doku.)

SZÜNET 

19:00 CURTIZ - A magyar, aki felforgatta Hollywoodot (R.: Topolánszky Tamás Yvan, nagyjáték.)
2019. szeptember 13. / Péntek

09:00 Piedone nyomában (R.: Király Levente, doku.)
09:57 Kakashere pörkölt (R.: Trafikant András, kisjáték.)
10:06 2018 BRB Nature and Hunting Films promóciós videó (R.: Budavári Roland Barnabás, egyéb)
10:10 Magyar szentek lengyel földön - az orawkai (Kisárva) fatemplom története (R.: Balogh Ernő Zoltán, ismeret)

SZÜNET 

11:05 Szomszédaink, a magyarok - Kárpátalja (R.: Zámborszki Ákos, doku.)

EBÉDSZÜNET 

13:00 Déva (R.: Szőcs Petra, nagyjáték.)

SZÜNET 

14:25 Veteránfilm (R.: Hernáth Csaba, doku.)
15:16 A barakkváros foglyai (R.: Boros Ferenc, Horváth Zoltán, ismeret.) 

SZÜNET 

16:20 ReMake (R.: Klingl Béla, animáció)
16:31 Apám szíve (R.: Fazekas Máté Bence, kisjáték.)
16:47 Könnyű leckék (R.: Zurbó Dorottya, doku.)
18:06 Alex (R.: Farkas Adrienn, kisjáték.)
18:30 Az utolsó vacsora (R.: Rófusz Ferenc, animáció)

SZÜNET 

19:00 Tiszta szívvel (R.: Till Attila, nagyjáték.)
2019. szeptember 14. / szombat

09:00 Szabó Magda világsikere (R.: Papp Gábor Zsigmond, ismeret.)
09:54 Táncból katedrálist (R.: Boros Ferenc, Horváth Zoltán, Kozma Gábor, doku.)

SZÜNET 

11:00 ELTE PPK Wonderland Gólyabál promo (R.: Engelmann Péter, egyéb)
11:02 Átjáró másvárosba - Kértem a következőt (R.: Gelley Bálint Farkas, animáció)
11:11 A Dunakanyar és a Szentendrei-sziget titkai (R.: Nagy-Kálozy Péter, ismeret.)
11:38 Susotázs Tóth Barnabás kisjáték.

EBÉDSZÜNET 
15:00 A III. Hét Domb Filmfesztivál díjátadó gálája 

17:00 Gettó Balboa (R.: Bogdán Árpád, doku.)
18:17 MATCHES (R.: M. Tóth Géza, animáció)
18:20 Frici (R.: László Dorina, kisjáték.)
18:44 Arany Timi - Tökéletes verzió videoklip (R.: Gundy Kristóf, egyéb)
18:49 FightinGravity (R.: Ferencz Péter, egyéb)

SZÜNET 

19:00 Zimmer Feri (1997) (R.: Tímár Péter, nagyjáték.)
2019. szeptember 15. / vasárnap

10:00 Macskafogó 2. - A sátán macskája (R.: Ternovszky Béla, animáció)



Aki biztosra szeretne menni, az regisztráljon a filmekre a 72/483-014-es számon. Helyét így fenntartják a film kezdete előtt 10 percig, utána odaadják másnak.



A rendezőbizottság a műsorváltozás jogát fenntartja!
FACEBOOK TWITTER TUMBLR PINTEREST

Browse Categories