ITT A VIDOR FESZTIVÁL PROGRAMJA!

Ebben az évben a korábbiaknál több idő áll a VIDOR Fesztivál színházi versenyprogamjára kíváncsi színházszeretők rendelkezésére: a jegyárusítás már július 16-án elkezdődik.

Hazánk egyik legjelentősebb kulturális nagyrendezvénye, a nyíregyházi VIDOR Fesztivál, azaz a Vidámság és Derű ORszágos seregszemléje idén augusztus 24. és szeptember 1. között, immár tizenegyedik alkalommal várja a nézőket a Móricz Zsigmond Színházban!

A nagyszínpadon és a Krúdy Kamarában színre kerülő darabok listája mától olvasható a Móricz Zsigmond Színház honlapján és a Színház.hu-n. Olyan előadásokat tekinthetnek meg, mint a Furcsa pár Gálvölgyi Jánossal és Szervét Tiborral, a számos díjat besöpört Portugál, A nagy négyes, vagy Jordán Tamás stand-up estje. Többek közt Kovács Patríciát, Fullajtár Andreát, Őze Áront, Gáspár Tibort, Lukáts Andort, Mucsi Zoltánt, Benedek Miklóst, Kováts Adélt, Csányi Sándort, Ónodi Esztert és Kern Andrást is láthatja majd a VIDOR Fesztivál közönsége.

A színházi versenyprogramba az elmúlt évadban bemutatott vígjátékokból válogatott 8 nagyszínpadi és 8 kamara produkció kapott meghívást. A hat tagú zsűri elnöke Makk Károly Kossuth-díjas filmrendező. A zsűri többi tagja az önként jelentkező színházrajongók közül sorsolás útján kiválasztott öt szerencsés néző.

A színházi versenyprogram jegyeinek értékesítése július 16-án, hétfőn veszi kezdetét. Személyesen aSzínház Jegyirodájában (Nyíregyháza Országzászló tér 6.) válthatók belépők, illetve idén először, az érdeklődők interneten is megvásárolhatják jegyüket a Jegymester webáruházában (www.jegymester.hu) és jegyirodai hálózatában!


A VIDOR Fesztivál 2012. évi színházi versenyprogramja:


Nagyszínpad

Augusztus 25. szombat 1900 
Katona József Színház, Kecskemét - Csiky Gergely: Buborékok
Rendező: Mohácsi János
Főszereplők: Márton András, Sára Bernadette, Sirkó László
Augusztus 26. vasárnap 1900 
Madách Színház, Budapest – Neil Simon: Furcsa pár
Rendező: Márton András
Főszereplők: Gálvölgyi János, Szervét Tibor, Laklóth Aladár
Augusztus 27. hétfő 1900 
Pintér Béla és Társulata, Budapest - Pintér Béla: Kaisers Tv, Ungarn 
Rendező: Pintér Béla
Főszereplők: Mucsi Zoltán, Thuróczy Szabolcs, Enyedi Éva 
Augusztus 28. kedd 1900 
Jászai Mari Színház, Tatabánya - Egressy Zoltán: Portugál
Rendező: Hargitai Iván
Főszereplők: Fridrik Noémi, Janik László, Egyed Attila
Augusztus 29. szerda 1900 
Orlai Produkciós Iroda, Budapest - Ronald Harwood: A nagy négyesRendező: Gálffy László
Főszereplők: Molnár Piroska, Benedek Miklós, Vári Éva
Augusztus 30. csütörtök 1800 
Radnóti Színház, Budapest - Georges Feydeau: Bolha a fülbe 
Rendező: Mohácsi János
Főszereplők: Gazsó György, Csányi Sándor, Kováts Adél
Augusztus 31. péntek 1900 
Katona József Színház, Budapest - Kovács Dániel – Vinnai András: Virágos MagyarországRendező: Kovács Dániel
Főszereplők: Bodnár Erika, Ónodi Eszter, Elek Ferenc
Szeptember 01. szombat 1900 
Vígszínház, Budapest - Molnár Ferenc – Fesztbaum Béla: MonokliRendező: Fesztbaum Béla
Főszereplők: Tahi Tóth László, Kern András, Halász Judit


Kamara versenyprogram - Krúdy Kamara

Augusztus 25. szombat 1800 és 2200 
Sanyi és Aranka Színház, Budapest – Fekete Ádám: Puccs 
Rendező: Andrássy Máté
Főszereplők: Sipos Vera, Andrássy Máté, Kádas József
Augusztus 26. vasárnap 1800 és 2200 
Gólem Színház, Budapest – Vinnai András: Lefitymálva 
Rendező: Borgula András
Főszereplők: Lukáts Andor, Nagy Mari, Bánki Gergely
Augusztus 27. hétfő 1800 és 2200 
MaNNa és az Orlai Produkciós Iroda közös előadása, Budapest – Mohácsi István: Francia rúdugrásRendező: Mohácsi István
Főszereplők: Kovács Patrícia, Pál András, Felhőfi Kiss László
Augusztus 28. kedd 1800 és 2200 
Pinceszínház, Budapest – Székely Csaba: Bányavirág 
Rendező: Csizmadia Tibor
Főszereplők: Kaszás Géza, Széles László, Bozó Andrea
Augusztus 29. szerda 1800 és 2200 
HOPPart Társulat és a Kőszegi Várszínház közös produkciója - Jánossy Lajos-Kárpáti Péter: Hajrá HáryRendező: Novák Eszter
Főszereplők: Egyed Attila, Chován Gábor, Kiss Diána Magdolna
Augusztus 30. csütörtök 1800 és 2200 
Orlai Produkciós Iroda, Budapest - Daniel Glattauer: Gyógyír északi szélreRendező: Göttinger Pál
Főszereplők: Fullajtár Andrea, Őze Áron
Augusztus 31. péntek 1800 és 2200 
Budaörsi Játékszín - Yasmina Reza: MűvészetRendező: Pajer Róbert
Főszereplők: Gáspár Tibor, Magyar Attila, Szakács Tibor
Szeptember 01. szombat 1800 és 2200
Weöres Sándor Színház, Szombathely – Széllel szembe - Jordán Tamás stand up estje

Megosztás: